Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Durusezi Şifa Meditasyonu


Durusezi Şifa Meditasyonu konusu, DURUSEZİ forumunda tartışılıyor.
#1
Sevgi hakkındaki korkularınızdan kurtulmanıza ve kalp çakranızı temizlemenize yardımcı olarak güçlü bir şifa meditasyonu. İsterseniz, bu meditasyonu yumuşak bir müzikle birlikte teybe kaydedip, sonra onu günde bir-iki kez dinleyebilirsiniz.


1.Gözleriniz kapalı ve rahat bir halde oturarak iki-üç çok derin ve temizleyici nefes alın.

2.Zümrüt-yeşili güzel bir bulutun sizi kuşattığını imgeleyin. Nefes alırken bu şifa enerjisini akciğerlerinize, hücrelerinize ve kalbinize çekin. Kısa bir süre kalbiniz üzerinde konsantre olarak, zümrüt-yeşili ışığın size acı vermiş her türlü olumsuzluğu temizlemesine izin verin

3-Derin bir nefes alarak, ışığın sevgi hakkında duyduğunuz her türlü korkuyu alıp götürmesine izin verin. Sevgiyi hissetme korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Sizin nefes alıp sevgi korkusundan kurtulmaya niyet etmekten başka birşey yapmanıza gerekmez. Sadece şifa bulmaya istekli olun, gerisini Tanrı'ya ve meleklere bırakın. Derin bir nefes daha alın ve eğer sevilirseniz, ardından kurnazca yönlendirileceğiniz, aldatılacağınız, kullanılacağınız, terk edileceğiniz, reddedileceğiniz, baskı göreceğiniz yada incineceğiniz korkusu da dahil olmak üzere tüm sevilme korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Derin bir nefes daha alarak, geçmişten gelen tüm bu korkuların temizlenmesine izin verin.

4.Şimdi, ışığın sevgi verme konusunda duyduğunuz her türlü korkuyu temizlemesine izin verin. Derin bir nefes alarak, eğer severseniz kontrol edilebileeğiniz, istismar edilebileceğiniz, aldatılabileceğiniz yada incinebileceğiniz korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Bu korkuların tümüyle temizlenmesine izin verin ve kalbinizin doğal sevecen haline doğru genişlediğini hissedin.

5.Sizi sevgi ilişkisinde incitmiş olanlara karşı barındırdığınız her türlü eski bağışmazlığı bırakın. Annenize, babanıza, diğer anne-baba figürlerine, kardeşlerinize, çocukluk arkadaşınıza, gençlik arkadaşlarınıza, ilk aşkınıza, birlikte olduğunuz ve sevdiğiniz o kişilere, birlikte yaşadığınız veya evlendiğiniz kişiye karşı olan bağışlamazlığınızı bırakmaya gönüllü olun. Sevgiye ilişkin tüm incinmelerinizin ve düş kırıklıklarınızın temizlenmesine izin verin. Siz bu acıyı istemezsiniz, ona ihtiyacınız da yoktur ve derin bir nefes daha alarak, onun ışığa kaldırıldığını ve orada dönüşüme uğratılıp arındırıldığını imgeleyin. Geriye sadece dersler ve her bir ilişkinin içerdiği saf sevgi özü kalır, ki zaten her bir ilişkinizde edebi ve gerçek olan tek şey de buydu.

6.Şimdi, derin bir nefes daha alarak, ışığın sizi tamamen temizlemesine izin verin. Kendinize karşı sevgiye ilişkin barındırdığınız her türlü bağışlamazlığı bırakmaya gönüllü olun. Kendi kendinize ihanet ettiğiniz, sezginizi önemsemediğiniz yada en yüksek hayrınızı aramadığınız için kendinizi bağışlamaya gönüllü olun. Zihnen yada kollarınızla kendinizi kucaklayın. İçsel benliğinize bir daha asla kendinize ihanet etmeyeceğinize dair güvence verin. 

7.Şimdi, bir daha asla sizi incitecek bir ilişkiye girmemek yada böyle bir ilişkiyi sürdürmemek için bundan böyle sezginizi ve ayırt etme gücünüzü izlemeye kesin karar verin. Kendinizle ilişkiniz de dahil olmak üzere, herhangi bir ilişkide yaptığınızı düşündüğünüz her türlü hata için duyduğunuz bağışlamazlığı tümüyle bırakın. Ve bir başka derin ve temizleyici nefesle birlikte, şifa bulduğunuzu, bütünlendiğinizi ve gerçek kimliğiniz olan sevginin tadını çıkarmaya hazır olduğunuzu hissedin.

Sevgi korkusundan kurtulduğunuzda insan deneyimimizin bir parçasını oluşturan zengin duygu alanın daha çok farkına varabiliriz. Bu önemlidir çünkü durusezinin anlammın keşfetmek duygular tayfının farkında olmayı gerektirir.
87c102c188ed84dfbf1e256e4deeee94
Bunlar durusezi duyarlılığına sahip olduğunuzu gösteren muhtemel işaretlerden yanlızca birkaçıdır.İnsanlar bu yeteneğe sahip olanları kendiliğinden bulurlar.Hissedenler aynı zamanda başkalarının meselelerini bilirler."Mesele" derken size ait olmayan bilgiden bahsetmiyorum.Eğer doğal psişik yeteneğiniz hissetmekse,o zaman başkalarına ait titreşimleri toplarsınız ve bunlar sizin kendi tavırlarınız üzerinde etki doğurur.Burada bir uyarıda bulunmak istiyorum.Eğer genelde iyimser bir insansanız ve açıklayamadığınız bir nedenden ötürü kendinizi kötü hissetmeye başlarsanız (buna neden olacak hiçbirşey yaşamamanıza rağmen),bu duruma farklı bir açıdan yaklaşmaya çalışın:"Sorun nerede?" diye merak etmek yerine "Sorun kimde?" diye sormayı deneyin.


Genellikle sorun farkında bile olmadan başka birinden gelen duygulara veya titreşimlere uyum sağlıyor olmanızdır.Psişik yeteneğiniz o insana yardım edebilir ve bunu yapmak ister.Bir daha bu durum başınıza geldiğinde birkaç dakika durun,güneş sinir ağınızın bulunduğu bölgeye odaklanın ve soruyu sorun:"Bunlar kimin duyguları?" Sonra zihninizde kimin görüntüsünün canlanacağına dikkat edin.Bu ailenizden biri,en yakın arkadaşınız,bir komşunuz veya bir iş arkadaşınız olabilir.Aklınıza gelen kimse,onu aramaya çalışın ve öylesine soruyormuş gibi hayatının nasıl gittiğini öğrenmeyi deneyin.Kendini kötü hisseden asıl kişinin bu tanıdığınız olduğunu görerek şaşırabilirsiniz.Eğer durusezi yeteneğine sahipseniz,mutlu veya üzgün oldukları zaman çevrenizdekilerin duygularını toplamanız olasıdır.


İnsanların sarılmaktan,dokunmaktan ve birbirlerini kucaklamaktan pek de hoşlanmadıkları bir toplumda yaşıyoruz.Eğer durusezi yeteneğine sahipseniz,fiziksel olarak hissetmeniz gerekir.Bu sezgisel psişik yeteneğinize katkı sağlar ve bir insanı çok daha derin bir ruhsal düzeyde anlamanıza yardımcı olur,diğer bir deyişle ruh ruha iletişim kurarsınız.Eller mükemmel bir enerji alıcısıdır.Bir dahaki sefere yeni bir insanla tanıştığınızda,onun gözlerine bakın,uzanıp elini sıkın ve gerçek bir bağ kurun.Benzer şekilde arkadaşlarınızla karşılaştığınızda daonlara kocaman sarılın.Yanlızca durusezi yeteneğinizin farkında olmak ve nasıl incelikli yollarla bilgi aldığınızı görmek bile size çok yardımcı olacak ve çözümsüz sorulara cevaplar ararken size destek olan harika bir araç haline gelecek.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Durusezi Egzersizleri Spiritüeller 0 15,473 02-06-2016, Saat: 23:39
Son Yorum: Spiritüeller
  Durusezi Yeteneğinin Belirtileri Spiritüeller 0 88,322 02-06-2016, Saat: 18:41
Son Yorum: Spiritüeller
  Durusezi Nedir? Spiritüeller 0 3,287 02-06-2016, Saat: 18:39
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi