Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Duyguların Organlara Etkisi


Duyguların Organlara Etkisi konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Duygular ve organlara etkisi geleneksel Çin Tıbbında 5000 yıl önce keşfedilmiştir. Psikoloji ve duygular çin tıbbına göre birbirine etki etmektedir. Belirli duygular beş büyük organa etki etmektedir. Belli çift organlar ve duygular ile bağlantılıdır. Kalp ve ince bağırsak sevinç ile ilişkilidir, dalak ve karın aşırı düşünme veya sadelik ile ilişkilidir, akciğerler ve kalın bağırsak keder ile ilişkilidir ve böbrek ve mesane korku.

!Herhangi bir rahatsızlığınızda lütfen uzman hekime başvurunuz. 

duygularin-organlara-etkisi.jpg

Duyguların Organlara Etkisi

Sevinç
Sevinç, geleneksel Çin tıbbına göre derin tatmin duygusudur ve kalbe bağlıdır. Bir kişi aşırı sevinç duyduğunda, ajitasyon, uykusuzluk, ateş ve kalp çarpıntısı yaşayabilir.

Öfke
Öfke, kızgınlık, sinirlilik ile ilişkili bir duygudur. Çin tıbbı bu  duygunun sırasıyla safra üreten ve depolayan karaciğerde ve safra kesesinde depolandığını iddia ediyor. Bu öfke baş ağrısı, baş dönmesi ve yüksek tansiyona neden olan birçok biyolojik işlemi etkileyebilir.

Kaygı
Kaygı Çin Tıbbına göre, akciğerleri ve kalın bağırsağı etkileyebilecek aşırı endişe duygusudur. Kaygı bir kişinin enerjiyi kullanamaması ve nefes darlığı ve kalın bağırsak iltihabı mustarip olmasına neden olabilir.

Keder
Keder, bir kişinin ağlamasına, akciğerlerde uyumsuzluk yaratmasına ve enerjinin vücuda dolaşmasını engelleyebilecek bir duygudur. Keder yaşamak, akciğerler ve solunum yolları hastalıklarına neden olabilir diyor Çin Tıbbı.

Melankoli
Çin tıbbına göre çok duygusal olmak dalağı etkileyebilir ve yorgunluk ve konsantre olmama neden olabilir. Aynı zamanda sindirim sistemini rahatsız edebilir.

Korku
Korku, böbreklerde uyumsuzluk yaratan ve istemsiz idrara çıkmasına neden olan bir duygudur. Aşırı korku, böbrekleri rahatsız edebilir.

Stres hangi organları etkiler?
Stres duygusu çok yoğun bir duygudur. Kalbi ve beyini zayıflatır. Bu duygu bedenimize ve psikolojimize en çok zarar veren duygudur. 

Kaynak:bilgierdemdir.com

Your Page Title
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaşlarınızın Arasındaki Bu Noktaya Masaj Yapmanın Vücudunuza İnanılmaz Etkisi Emka 0 2,974 23-07-2018, Saat: 14:51
Son Yorum: Emka
  Düşünce gücüyle kendinizi tedavi de edersiniz, hasta da! Placebo ve Nocebo Etkisi Magnetho 0 2,706 16-08-2017, Saat: 17:37
Son Yorum: Magnetho
  İsim Analizi ve Doğum Tarihinizin Yaşamınıza Etkisi Magnetho 0 6,694 09-08-2017, Saat: 16:32
Son Yorum: Magnetho
  DAĞINIKLIĞIN ENERJİYE ETKİSİ Spiritüeller 0 10,773 11-05-2017, Saat: 19:25
Son Yorum: Spiritüeller
  BASTIRILAN DUYGULARIN TEHLİKELERİ Spiritüeller 0 3,674 07-05-2017, Saat: 17:35
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi