Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ECKHART TOLLE - VAR'LIK VE AYDINLANMA


ECKHART TOLLE - VAR'LIK VE AYDINLANMA konusu, ECKHART TOLLE forumunda tartışılıyor.
#1
Doğuma ve ölüme tabi sayısız yaşam formunun ötesinde sonsuz,ve daima-mevcut-olan bir (tek) yaşam vardır bir çok kişi onu tanımlamak için tanrı sözcüğünü kullanır;Ben genelde ona varlık derim varlık sözcüğü hiç birşeyi açıklamaz tanrı sözcüğüde öyle bunula birlikte,varlık sözcüğü açık bir kavram olma avantajına sahiptir o,sonsuz ve görünmez olanı sonlu bir varlığa indirgemez onun zihinsel bir imgesini oluşturmak olanaksızdır hi. kimse varlığa tek başına sahip olduğunu idda edemez o sizin kendi özünüz ve mevcudiyetinizdir ve ona kendi mevcudiyetinizin hissi olarak bir anda ulaşabilirsiniz böylece,varlık sözcüğü varlık deneğiminden bir adım uzaktadır

VARLIK SADECE HER FORMUN ÖTESİNDE DEĞİL
Aynı zamanda her formun Derinliklerinde de bulunur çünkü o her formun en içteki , görünmez ve yok edilemez özüdür bu onun sizin en derin benliğiniz , gerçek doğanız olduğu , ve sizin ona ulaşabileceğiniz anlamanıa gelir ancak onu zihninizle kavramayı çalışmayın onu anlamaya çalışmayın onu ancak zihin sessizleştiğinde bilebilirsiniz siz orada mevcutken dikkatiniz tam ve yoğun bir biçimde şimdide bulunurken varlık hissedilebilir ama o asla zihnen anlaşılamaz varlığın farkındalığını yeniden kazanmak ve o ''hissetme - idrakinde'' kalabilmek aydınlanmadır.

Aydınlanma sözcüğü insan üstü bir başarı fikrini çağırıştırır ve ego bunu böyle tutmayı sever oysa aydınlanma sizin varlık ile birliği hissetmenizden bu doğal halinizden başka birşey değildir. o ölçülemez ve yok edilemez bir şeyle aslında siz olan ama yinede sizden çok daha büyük bir şeyle birlik halidir. O ,ismin ve formun ötesinde bulunan gerçek doğanızı bulmaktır.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ECKHART TOLLE - GERÇEKTE KİM OLDUĞUNUZU BULMAK Mutlakguc 1 7,636 02-07-2017, Saat: 21:35
Son Yorum: birsen
  ECKHART TOLLE - DUYGUNUN DOĞUŞU Emka 0 2,406 03-03-2017, Saat: 15:07
Son Yorum: Emka
  ECKHART TOLLE - ACI BEDEN DÜŞÜNCELERİNİZLE NASIL BESLENİR? Spiritüeller 0 8,609 31-01-2017, Saat: 21:09
Son Yorum: Spiritüeller
  ECKHART TOLLE - GEÇMİŞİ BERABERİNDE TAŞIMAK Spiritüeller 0 3,698 31-01-2017, Saat: 21:05
Son Yorum: Spiritüeller
  ECKHART TOLLE - KAOS VE DAHA YÜKSEK DÜZEN Mutlakguc 0 2,679 30-01-2017, Saat: 18:34
Son Yorum: Mutlakguc

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi