Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İndigo Çocuklar Ne Zaman Doğmaya Başladı! Amaçları Nedir Hangi Özelliklere Sahiptir!


İndigo Çocuklar Ne Zaman Doğmaya Başladı! Amaçları Nedir Hangi Özelliklere Sahiptir! konusu, İndigolar forumunda tartışılıyor.
#1
Yeni çağ dediğimiz ve dünya beşeri için yeni bir tekamül düzeyinin arifesinde olduğumuz şu günlerde, her şeydeki hızlı değişime paralel olarak, yeni doğan çocuklarda da değişiklikler gösterdi.

80’li yılların başlarından beri, belirgin niteliklere sahip çocuklar dünyaya gelmeye başladılar.

İndigo çocuk, bir dizi yeni ve olağandışı psikolojik nitelik sergileyen ve genelde daha önce belgelenmemiş bir davranış biçimi gösteren çocuktur. Bu yeni kalıpları görmezden gelmek potansiyel olarak bu değerli çocuklarda dengesizlik ve düş kırıklığı yaratmak demektir. İndigo çocukların en belirgin özellikleri şunlardır;

Zeka mı Yoksa Doğuştan İşlenen Kodlar mı?

İndigolar çocukken bile erişkinlerin tüm duygu ve düşüncelerini okur, olayları ve sebeplerini anlarlar. Çoğunlukla, öğretmenlerinin o kadar ilerisindedirler ki, öğretmenleri söylenenleri kavrayabilmek için kendi titreşimlerini yavaşlatmak zorunda kalır. Adeta, beyinleri daha hızlı çalışmaktadır ve diğer çocuklarla birlikte aynı sınıfta olmak bile onlar için sonsuz bir sabır gerektirir. Bu nedenle kendi ilgi alanlarında yaratıcı bir eğitim alamıyorlarsa, okuldan uzaklaşır veya ders başarıları düşebilir.

“Zeki, çok bilmiş, ukala, büyümüş de küçülmüş, kendini geliştirmiş” gibi görülseler de, benim kanatimce bunları kendiliklerinden yapmadıkları “onlara doğuştan bir kod verildiğidir”.

Çünkü öyle bir duygu içindedirler ki erişkin dünyasına (kültür, dil, din, sanat) her adım attıklarında “ben bunu zaten biliyorum” derler ve yaşından çok çok önce her türlü bilgiyi aç bir şekilde özümserler. Bunları anlamada ve yorumlamadaki becerileri genelde “ zeka kaynaklı” olarak adlandırılsa da zekaları kesinlikle yüksek olmakla beraber, bu durum zeka kaynaklı değildir.

Yüksek Sezgi Gücü

Dünyaya daha önceden gelmiş ve yaşamış hissederler. Onlar için herşey hem yeni hem eskidir. Çok sık Deja-Vu yaşarlar (“ben bu anı önceden yaşamıştım” hissi).

Rehber rüyalar görürler, çocukluklarında doğaüstü olaylar yaşamış olabililer. Ama sonrasında zekalarını o kadar ön plana çıkarırlar ve bu durum insanlar tarafından o kadar rağbet görür ki (aynı zamanda hayatta kalma mücadelesi dolaysıyla), sezgilerini geri plana atarlar.

Aslında her zaman sezgileri tarafından uyarılırlar ve bu durum onların “büyük hatalar yapmalarını” engeller. Ama yine de zihinlerini dinledikleri için, kendileri ile savaşları bir türlü bitmeyebilir.

Yine de insanları sezgisel olarak tanımada, onların hislerini okumada ve doğru yorumlamada doğal bir ustalıkları vardır. Bu durum onların, “diğerleri için, diğerlerinden çok” üzülmelerine yol açabilir.

indigolar-ne-zaman-do%25C4%259Fmaya-ba%2...hiptir.jpg

Liderlik

Bu çocuklar binlerce yıldır insanoğlunun aklına gelmemiş değişiklikleri kolaylaştıran liderler olabilirler. İndigolar bir savaşçı ruhuna sahiptirler, çünkü onların ortak amacı insanlığa artık hizmet etmeyen eski yaklaşımları toptan ortadan kaldırmaktır.

Bunu otorite kurmak ya da “özel olmak” amacıyla yapmazlar ama yönetim ve organizasyona karşı kendiliğinden eğilimleri dolayısı ile doğal liderdirler.

Aile Durumları

Genellikle “iyi” denilebilecek anne babalara ya da düzenli ailelere sahip olmazlar. Bu durum dolaysıyla çok acı çekebilirler ama bu tamamen İLAHİ PLANIN bir parçasıdır. Yaşamlarında çektikleri acılar, onların dünya ve diğer insanlar üzerinde gereken değişikliği yapmalarını sağlayacak ateşli bir doğaya ve kızgın bir mizaca sahip olmalarına neden olur.

Sistem Yıkıcılar

Her zaman farklıdırlar, arkadaşları arasında çocukken sevilmekle beraber kendilerini her zaman onlardan farklı hissederler. Ergenlik çağına geldikçe “yalnız” ve uyumsuz olabilirler. Çünkü onlar diğer arkadaşların arasına katılmak için gerekli olan davranış kalıplarını benimseyemezler.

Adaletsizliğe ve bağnazlığın her türüne (bilimde, dinde, sanatta, insan ilişkilerinde görülen) karşı çıkarlar. Sürekli “neden?” diye sordukları için otorite figürleriyle de karşı karşıya gelirler.

Yerleşik kültür ve toplum normlarına uymamaları, diğer insanlar tarafından sistem yıkıcılar (herhangi bir sisteme uyum sağlayamayanlar) ve tehlikeli kişiler olarak görülmelerine neden olur, okul ve iş hayatında sorunlar yaşarlar (uzlaşma becerisini geç yaşlarda edinirler) Halbuki onlar, bululundukları yaş grubu ve çevreleri tarafından anlaşılsalar, yüksek anlayışları ve farkındalığı getirdikleri görülür.

Bazen o kadar aykırı olurlar ki, ergenlikleri erken cinsellik ve yanlış tercihler, alkol veya uyuşturucuya sürüklenebilir. Enerjileri oldukça yüksektir ama kimi zaman doğru şekilde yönlendirilmediği için, bu enerjilerini kendilerine ya da başkalarına zarar vermede kullanabilirler.

Aşırı hassasiyetlerinden dolayı, anlaşılmadıklarında ya da anlaşılmadıklarını hissettiklerinde içe kapanabilir ve uzun zaman dış dünyaya kapılarını kapatabilirler. 30 lu yaşların başında ise değişmeleri ve tüm yaşadıklarını sindirerek insanlık için hizmet etmeleri beklenir.

Dışlanmışlık ve Uyumsuzluk Hissinden Dolayı Kendi Değerini Bilememe

Ben, indigoların “kimi zaman küstahlığa kaçan kendine güven” imajlarına rağmen, “kendi değerlerini bilme konusunda” büyük sorunlar yaşadıklarını düşünüyorum.

Disiplin edilmedeki zorlukları ve değişik bakış açıları nedeniyle daha küçüklüklerinden beri dışlanırlar ve eğer destek verici bir anne babadan yoksunlarsa -ki çoğunlukla öyledirler- kendilerini eleştirmeye başlarlar. Çünkü toplum sürekli onlara “yanlış oldukları” ve “değişmeleri gerektiğini” söylemiştir.

Bu dışlanmayı okul, iş ve özel hayatlarının her boyutunda yaşayabilirler. İndigo eğer bir kadınsa, asla “erkek için ideal” ve “toplumun beklediği” gibi bir kadın olamaz. Kesinlikle sorumluluk duyarlar ama bunları sırf “öyle olması gerektiği için” yapma konusunda bir inatları vardır. Erkekleri de tamamen aynıdır.

İşte bu nedenle İndigolar her zaman bir şekilde yalnızdırlar. Çünkü karşı cins onlara bu özelliklerinden dolayı hemen çekilmekle beraber, yine aynı özelliklerinden dolayı hızla uzaklaşır 

Yeni Nesil: Kristal Çocuklar

Şimdi 2. nesil çocuklar geliyorlar. Onlara “Kristal Çocuklar” diyoruz ve 1990 dan sonra doğanlar kabul ediliyorlar. Onlar İndigo çocukların tersine ateşli savaşçılar değil, sakin, doğaüstü güçlerle donatılmış, bulundukları yere huzur getiren ve düzeni yumuşaklıkla değiştiren çocuklar olacaklar.


 

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  5 İNDİGO NESLİNDEN SEN HANGİSİNE AİTSİN? Magnetho 0 2,471 29-05-2018, Saat: 14:01
Son Yorum: Magnetho
  Yeni Bir Nesil: İndigo Çocuklar ve Boriska'nın Sıradışı Hikayesi Magnetho 0 2,345 29-10-2017, Saat: 17:49
Son Yorum: Magnetho
  İNDİGO ÇOCUKLAR İLE İLGİLİ BİLİNMEYEN GERÇEKLER Archilles 0 2,536 04-09-2017, Saat: 14:55
Son Yorum: Archilles
  TAM HATIRLAMA: İNDİGO BİR GENÇ MATİAS DE STEFANO ”EVREN NASIL İŞLİYOR?” Magnetho 0 4,788 30-06-2017, Saat: 15:47
Son Yorum: Magnetho
  PSİŞİK DUYARLILIKLARI YÜKSEK OLAN KRİSTAL ÇOCUKLAR Spiritüeller 0 4,515 26-02-2017, Saat: 06:55
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi