Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnsanlık Tarihinin En Tehlikeli Kitabı “Necronomicon”Un Sırrı


İnsanlık Tarihinin En Tehlikeli Kitabı “Necronomicon”Un Sırrı konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Bugüne kadar birçok meraklı, gizemler kitabının basılı bir kopyasını bulmak için çabaladı fakat orijinalini bulma çabaları büyük ölçüde olumlu sonuçlanmadı.

Aradıkları kitap “Necronomicon’un Gizli Gerçeği”dir (İngilizce: The Hidden Truth of The Necronomicon)ve bu kitabın tüm versiyonları, uzmanlar tarafından insanlık tarihinin en tehlikeli kitabı olarak görülmüştür.
 
Bu kitabın insanlara korkunç fikirler aşıladığı, karanlık gerçekleri ile okuyanları deliliğe ve hatta ölüme götürdüğüne inanılıyor. Ayrıca kitabın karanlık büyüler içerdiği ve insanlara öngörülemeyen zararlar verdiği de düşünülmekte.
 
Kitap içerisinde, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağı ve ölülerin nasıl harekete geçirleceği konusunda formüller ve büyüler bulunmaktadır. Bu kitaptaki büyülere ulaşan ve uygulayan herkes ya aklını yitirmiş, ya ölene kadar suskun kalmış ya da bilinmeyen varlıklar tarafından öldürülmüştür.

messsssssssss.jpg

Kitap VIII. yy.da Abdul Alhazred isimli bir Arap yazar tarafından kaleme alınmıştır. Howard Philips Lovecraft‘ın iddiasına göre kitap Abdul Alhazred tarafından yazılmamış olup orijinal adının Kitab Al Azif olduğu ve 950 senesinde Theodorus Philetas tarafından yunancaya çevrildiği belirtilmektedir.
 
Piyasada çok çeşit ve birbirinden farklı Necronomicon bulmak mümkündür. Bunların içerisinde en popüleri “Simon Necronomicon”u olarak bilinen kitaptır. Simon Necronomicon’u Sümer mitolojisi ile bağlantılıdır.
 
Necronomicon’un orijinallerinin bilinen bütün kopyaları kilitli tutulmaktadır ve halka açık değildir. Bazı gizemli tarikatlar ve kuruluşlar çeşitli emelleri için bu kitabın kopyasını bulmak için azimle çalışmaktadırlar.
 
Necronomicon’un içeriğini yaymak adına yapılan tüm çalışmalar büyük kazalar ve trajediler ile sonuçlanmıştır bu yüzden kitabın lanetli olduğu söylenmektedir.
 
Papalık tarafından yasaklanmış olan kitabın Vatikan’da saklandığı ve bir kopyasının da İngiliz Müzesi’nde saklı tutulduğu söylenmektedir. Piyasadan toplatılan kitabın bir kopyasına Alaister Crowley ulaşmış ve okumuştur, bazı sayfalar da basına sızarak Fenomen isimli dergide yayımlanmıştır.
 
Yazımıza Abdul Alhazred’in şu sözleriyle son veriyoruz;
 
“Bu kelimelere kulak verin ve anımsayın! Çünkü hatırlamak en önemli ve en etkili büyüdür. Geçmişi hatırlayabilen olmakla gelecek olan şeyleri hatırlayabilen olmak aynı şeydir. Bu yazıyı hazır olmayana göstermeyin, çılgınlık yaratır, insanda ve hayvanda….”
 
Kaynaklar: Wikipedia  –  Oddityworld

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  21 Rakamının Beyindeki Sırrı Archilles 0 18,520 18-04-2018, Saat: 21:18
Son Yorum: Archilles
  TÜRK’ÜN YASAK KİTABI -KIZIL ELMA SIRRI- Spiritüeller 2 220,507 11-01-2018, Saat: 12:42
Son Yorum: Akıncı1881
  Şeytani ruhlar, aşk büyüleri: 1,300 yıllık dua ve büyü kitabı deşifre edildi Archilles 0 7,550 02-10-2017, Saat: 15:47
Son Yorum: Archilles
  İnsanlık İçin Tehdit Oluşturan 5 Negatif Uzaylı Türü Archilles 0 3,213 13-08-2017, Saat: 14:41
Son Yorum: Archilles
  İşte yer yüzündeki 'ölümsüz' canlının sırrı Archilles 0 3,139 07-08-2017, Saat: 16:45
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi