Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kayıp medeniyetin izleri bulundu (Atlantis mi?)


Kayıp medeniyetin izleri bulundu (Atlantis mi?) konusu, DÜNYA MİTOLOJİSİ forumunda tartışılıyor.
#1
Pasifik Okyanusu’nda incelemeler yürüten araştırmacılar, Pohnpei Adası’nda Yunan filozof Platon’un da bahsettiği kayıp medeniyet Atlantis’e ait olduğu düşünülen izlere rastladı.

%252C5jIX-LEeFUS4YssqUygHHw.jpg

Yunan filozof Platon'un, günümüzden 2 bin 300 yıl önce bahsettiği medeniyete ait olduğu konuşulan kalıntılar, Pasifik Okyanusu'nun ortasında, 600 adadan oluşan adacık devleti Mikronezya'da keşfedildi.

%252CeuRX782rOkuq4aDdCFSUSw.jpg

Quickbird 2 uydusunun çektiği fotoğraflar sayesinde keşfedilen antik yapıların kendilerine en yakın büyük kara parçaları olan ABD'ye 2 bin 500 mil (4 bin kilometre) Avustralya'ya ise bin 600 mil (2 bin 560 kilometre) uzaklıkta olduğu hesaplandı.

%252CAzVXHzQ1S0ylSTK8AVE1cw.jpg

"Kayıp medeniyet" olarak bilinen Atlantis'e ait olduğu tahmin edilen yapılar, Mikronezya'nın Pohnpei Adası'nda keşfedildi.

%252CljJQqeFPFEuXX4A9HzT7OA.jpg

Yapıların en az 2 bin 100 yıl önce inşa edilen yüksek ve kalın duvarlı binaların kalıntıları olduğu sanılıyor.

%252CFe5lgAQ4UECI2u7AYhmHCA.jpg

The Science Channel isimli kanalda yayımlanan "What on Earth?" adlı belgesele göre söz konusu bölgede yapılacak araştırmalar sayesinde daha karmaşık ve daha büyük yerleşim birimleri gün yüzüne çıkarılabilir.

%252Cq9fQK-YqrUmy3XjYtwO2vA.jpg

Uzmanlar, şimdiye dek adacık biçimindeki bu yapılardan 130 tanesini keşfettiklerini belirtti. Araştırmacılar "Söz konusu yapıların bulunduğu antik kentin ismi 'Nan Madol'. Bu kelimeler 'İki Yer Arasındaki Boşluk' anlamına geliyor.

%252CAA-30ooCi02gFOv4Zbbd7w.jpg

Araştırmalar denizin altını da kapsayacak biçimde genişletilirse kadim bir medeniyetin izlerine rastlayabiliriz" ifadelerini kullandı.

%252C9oCIZaZ_Y0CQZ0cPBZqGlg.jpg

Araştırmayı yürüten ekibin başındaki Teksas Güney Metodist Üniversitesi'nden Arkeolog Mark McCoy, "Bana kalırsa bu önemli ve yeni bir buluş.

%252CyakmOQBAXkSt4A_bbCF5FA.jpg

Bölgedeki izlerden, Nan Madol'ün bir başkent, politik bir güç merkezi olduğunu ve dini ritüellere sahne olan bir şehir konumunda bulunduğunu anlıyoruz" diyerek Atlantis medeniyetinin başka şehirlerinin de bulunabileceği sinyallerini verdi.

%252C8J0CMRfsg0K3Mc4v_GpmKA.jpg


Atlantis'in bulunduğuna dair iddialar daha önce de gündeme gelmiş ancak sualtında keşfedilen şehirlerin hiçbirinin Platon'un Timaeus ve Critias kitaplarında bahsettiği şehir olmadığı anlaşılmıştı.

Kaynak: Ntv.com.tr

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi