Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KENDİ DÜNYANI YARATMAK İSTER MİSİN?


KENDİ DÜNYANI YARATMAK İSTER MİSİN? konusu, LUCİD RÜYA forumunda tartışılıyor.
#1
 Home  Genel  Lusid rüya. Kendi dünyanı yaratmak ister misin?
LUSİD RÜYA. KENDİ DÜNYANI YARATMAK İSTER MİSİN? admin  15 Ocak 2018  Genel  Yorum yapılmamış
Lusid rüya. Kendi dünyanı yaratmak ister misin?

Lusid rüya

Uyurken hepimiz rüya görürüz. Bazılarını hatırlar bazılarını hatırlamayız ama mutlaka görürüz.

Peki, rüyalarında kendi dünyanı yaratmak ve üstelik onu yönetmek ister miydiniz?

Bu mümkün mü?

Lusid rüya terimini duymayan yoktur. Varsa da bu yazı Lusid rüya hakkında yazılmıştır ve konu hakkında ilgi çekici ve gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Lusid rüya çok kısa tanımıyla; rüyada olduğunuzun farkına varıp, onu yönlendirebilmenize verilen addır. Burada çok uzun teknik bilgiler vermeyeceğim ama lusid rüya fikrini ilk kez ortaya atan kişinin adını da vermeden olmaz.

DR. FREDERİCK VAN EDEN/ DANİMARKALI PSİKOLOG
Frederick Van Eden rüyayı astral seyahat ’in bir basamağı olarak gören ve bu görüşü savunan ilk tıp adamıydı. Yine de resmi olarak Oxford Psikofizik Enstitüsü lusid rüyanın tanımını 1960 senesinde yapmıştır. Psikiyatrist Celia Green ilk kez şunu açıklamıştı:

‘’Bu rüyalarda diğer rüyaların aksine kişi aktif olabilir böylelikle rüyalar yönlendirilebilir ve kontrol altına alınabilir. Ancak kişi rüyada olduğunun farkında olmalıdır. Bu durumda buna lusid rüya diyebiliriz.’’

289ba47a629557a644df3af185bfa67431ca91b0.jpeg

PEKİ. NASIL LUSİD RÜYA GÖREBİLİRİZ. LUSİD RÜYA TEKNİKLERİ.
Rem uykusu: Uykuyla uyanıklık arasında bir uykudur. Bu uyku sırasında Lusid rüya görebilme şansımız yüksektir. Diğer uykular çok daha deri olduğu için Lusid rüyalar için pek elverişli olduğu söylenemez.

Her şeyden önemlisi rüyada olduğunuzun farkında olabilmekten geçer. Peki. Bunun nasıl başarabilirsiniz?

Rem uykusu uykuyla uyanıklık arasındadır demiştik. İşte bu an sizin için bir fırsattır. Sürekli kendinize ben rüyada mıyım yoksa gerkçeklikte mi diye sormalısınız.

Mesela bir eşya belirleyin. Bu her şey olabilir. Onu orada gördüğünüzde  nesnenin gerçekliğini sorgulayın. Bu nesne mantıklı mı? Eğer saatse, doğru çalışıyor mu? Benzer sorular sorulabilir.

Yahut ellerinize bakın ve avuç içinize parmağınızı bastırın. Parmağınız içinden geçiyor mu? Dilinizi ısırabilirsiniz. Normalde bunu yaptığınızda diliniz biraz acır. Peki şimdi acıyor mu?

Buna benzer şeylerle gerçekliği sorgulayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi rüya da farklı gerçeklikler vardır.

Bir diğer yöntem de ışıkları açıp kapatmaktır. Evet. Diyelim bir odadasınız. Orada bulunan ışıkları açıp kapatmaya çalışın eğer gerçekte olduğu gibi açılıp kapanmıyorsa, Lusid rüya eğlence parkına hoş geldiniz.

Şun sakın unutmayın, uzun ve derin uykuya dalmamalısınız. Arada bir uyanıklık haline girmeye yakın durumda olmalısınız. Bu yüzden REM uykusunu lusid rüya için tercih ediyoruz.

Hatta arada bir uyanık hale yaklaşmanız ve gerçeklikle rüya sınırını belirlemeniz için satılan Lusid rüya gözlüklerini bile bulabilirsiniz yurtdışı satış marketlerinde.

TELKİN ÇOK ÖNEMLİ.
Lusid rüya için sürekli telkin çok önemlidir. Bu bir rüya ben rüyadayım bu gerçek değil diye kendinize tekrar tekrar söylemelisiniz. Farkındalığınız olmalı ancak o zaman rüyada olduğunuzu dair tetikte olarak onu kontrol edebilirsiniz.

En çok neler yaşanır?

Lusid rüyalar elbette kişinin bilinçaltı ve hayal gücüyle pararlel gelişebilir. Önemli olan en önemli kısım rüyada olduğunuzun bilincinde olmaktır. Bu kısmı halledebilirseniz ki, teknikleri ve bazı ipuçlarını ukarıda vermiştim. O zaman her şeyi yapabilirsiniz.

Genelde uçmak en çok karşılaşılan fantezilerden biri. Ya da en azından benim için öyle.

Ben iki kez lusid rüya gördüm.

Birincisinde gökyüzüne doğru yükseldim. Yükseldim ve bir noktada korkmaya başladım nedense ve bu kadar yeter şimdi geri dönmek istiyorum diyerek bu işi fazla uzatmadım.

İkincisi ise yine uçmakla ilgiliydi. Yalnız bu sefer müthiş bir güçle havalanacağımı anladım. Adeta bir uçak uçmaya hazırlanır gibi bir güç hissettim içimde öyle ki; kanatlarım çıkacak gibi sarsılmaya bile başladım. Tam uçacakken yine ödleklik edip işi yarım bıraktım.

O kadar gerçek bir his ki sanırım bu gerçeklik hissi hakikaten uçacakmışım sanrısını doğurduğundan korkmuş olmalıyım. Ama siz korkmayın uçun gitsinSmile

unnamed.jpg

LUSİD RÜYA ZARARLARI:
Atalarımız ne güzel söylemiş, her şeyin azı karar çoğu zarar. Bu neden Lusid rüya için geçerli olmasın? Esasen ben kendi adıma bu işi öyle takıntılı bir şekilde yapmadığım için bir zararını görmediğimi söylemek isterim. Zaten pek tırsakça davranıp uçma işlemlerini yarıda kestiğimi okudunuz.

Benim için önemli olan gerçeklik hissiydi. O kadr gerçekti ki, sanırım gerçekten uçuyor muyum nedir diyerek bıraktım rüyayı.

Tabi çok fazla uygulanırsa zararları olacaktır. Fiziksel anlamda kalp krizi geçirebilirsiniz mesela çünkü gerçeklik hissi çok yüksek. Ben zaten uçmaktan pek hazzetmeyen biri olarak, rüya da uçmaya da gerçek hayatımda verdiğim tepkiyi verdim. Diyeceksiniz ki, madem uçmaktan hazzetmiyorsun neden uçmayı seçiyorsun rüyanda?

Buna  uzmanlar karar versin. Bilmiyorum. Kendiliğinden oluşuyor o istek sanrım. Belki de rüyada olduğumu ancak gerçekte yapamayacağım bir şeyi deneyerek ispatlamaya çalışıyorum kendime.

KORKUNÇ YARATIKLAR GÖRÜR MÜSÜNÜZ?

Lusid rüya içindeyken korkunç yaratıklar gören vardır sanrım bu bilinçaltımızla ilgili olsa gerek ben görmedim. Sadece müthiş bir deneyim yaşayabileceğiniz bir ortam olduğunu kendi deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim o kadar.

Yine de temkini elden bırakmamak lazım ne de olsa burası gerçekliğin farklı işlediği ve tamamen kontrol alanımızda olan bir yer değil. İnsanların gazına gelmeyin. Herkesin kalp sağlığı bir değildir.  Elbette psikolojik dayanma gücü de.

Elbette bazı filmler de zihnimize etki edebilir. Inception ya da Ruhlar Bölgesi, Insidious gibi.

Onlar film o kadar takmayın ama gerçeklikle rüya arasındaki çizginin son derece hassas olduğunu da unutmayın.

Kim bilir belki de tüm hayatımız bir rüyadan ibarettir olamaz mı?

Gece uyurken bir an tuvalete gidip geri döndüğünüzde kendinizi yatakta uyurken bulursanız ne yapardınız?

Kaynak: angelsdia.com

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rüyalarınızı Kontrol Etmek İster Misiniz? Lucid Rüya EvrimBilge 1 6,320 12-05-2016, Saat: 19:25
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi