Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mutluluk Ve Enerji Veren Kokular


Mutluluk Ve Enerji Veren Kokular konusu, KOKULAR forumunda tartışılıyor.
#1
Bitkiler güneş ışınlarından aldıkları yaşam enerjisi ile büyürler. Bu nedenle bitkilerin özünden elde edilen esans ve kokular yaşam enerjisi içerirler ve olumlu titreşimler yaratırlar. Esans ya da kokular bizleri yalnızca duygusal olarak değil, beyne taşıdığı mesajlarla fiziksel olarak da etkiler.

Portakal: Kış aylarının vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan portakal, mevsiminde tüketildiğinde vücut için oldukça faydalıdır. Bununla birlikte portakalı koklamak bile bünyemize iyi geliyor! Portakal özlü yağlar stres seviyesini düşürüyor, daha iyi odaklanmamıza yardımcı oluyor. Siz de stresli ortamlardan uzaklaşmak için yanınızda portakal kokusu taşıyabilirsiniz.

Limon: Sakinleştiren bir koku olduğu için aromaterapide kullanlan Limon da tıpkı portakal kokusu gibi, vücudumuzu rahatlatarak enerji veren kokular arasında yer alıyor. Bu kokunun en önemli özelliği, insanı anında canlandırmasıdır. Stresi, gerginliği ve günün yorgunluğunu limon kokusuyla üzerinizden atabilirsiniz. 

Greyfurt: Strese karşı birebir olan greyfurt, kokusuyla da insana enerji veriyor. Canlılık verici etkisiyle depresyona da iyi geliyor. Cildimizin yorgunluğunu almak için de bir parça greyfurt yeterli. 


89488.jpg

Okaliptüs: Okaliptüs sevimli koalaların ellerinden düşürmediği gıdalardan bir tanesidir. Kokusu ise insana huzur verir ve beyindeki dalga hareketliliğini artırır. Böylece zihnimizdeki tüm yorgunluğu okaliptüs koklayarak atabilir ve enerji depolayabiliriz! 

Biberiye: Biberiye kokusunun da okaliptüs ile aynı etkilere sahip olduğu bilim insanları tarafından onaylandı. Biberiye ayrıca hafızaya da iyi geliyor. 

Nane: Suyunuza birkaç yaprak nane atın ve tazeliğin kokusunu içinize çekin! Mentol kokusu sinüslerimizi açıyor ve bu da daha rahat nefes almamızı sağlıyor. Yani nane kokusundan enerjimizi yükseltebiliyoruz. Tansiyona da iyi gelen nane kokusu, baş ağrıları için de birebir.

Karabiber: Karabiber, enerji veren kokular arasında yer alıyor. Ayrıca sigarayı bırakmak isteyenler için de birebir. 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre, karabiber kokusu sigara içme isteğini azaltıyor. 

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi