Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRI


ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRI konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Önce “İlahi Nizam Kainat” da çıktı bu karşıma şimdi de Don Miguel Ruiz’in “4 Anlaşma” söyleşisine altyazı yaparken… Cümle şu:

“Maddeyi hareket ettiren, hayatın kendisidir. Maddeyi hareket ettiren hayattır ve maddenin kendisi ölüdür. İkili sistemdir. Sadece bu örnekle her şey ortaya çıkar. Hatta görürsen, bedenin atomlardan yapılmıştır. Ve kuvvet sürekli elektronlarla hareket eder. Fakat elektronlar da maddedir, ama maddenin hareketini onlar değil, yaşamsal kuvvet sağlar. Şimdi, fiziksel bedenini gördüğünde; ellerini görüyorsun. Ellerin maddedir fakat ellerini hareket ettiriyorsun. Bu, kuvvettir. Ama bedenin ölüdür. Canlı görünür çünkü yaşam onu hareket ettiriyor. Madde ölüdür, ama yaşam gücümüz onu hareket ettiriyor ve bizi canlı kılan şey bu. Başka soru şu olabilir; sen vücut musun veya maddeyi hareket ettiren yaşam gücü mü? Hatırlamalısın ki enerji yok edilemez sadece dönüştürülebilir. Enerjinin sonu yoktur. Elbette enerji hayattır. O zaman sen ölümsüzsün, ölemezsin.”

maxresdefault.jpg

Bedenimiz zaten ölüyse ki madde ruh tesiri olmadan hareket etmiyor, bunu Ruiz yaşam ve güç olarak ifade etmiş; o zaman öldüğümüzde bedenimiz ölmüyor. Bedenimiz zaten ruh olmadan ölü. Tüm maddeler ruh olmadan ölü. Bunu “İlahi Nizam Kainat” çok güzel açıklıyor.

Peki bu durumda ölüm ne?
Ruhun artık o bedeni sürdürmeme kararı. Artık tamamlandı bu maddeyle işim ve üzerindeki etkimi çekiyorum kararı…

Eee farkı ne bunun? Çok basit. Daha önce kendini yaşayan bir beden olarak zannedip, ölünce bedenin öldüğünü ve ruhun içinden çıkacağını zannederken ve bundan ölesiye de korkarken… Şimdi kendimizin aslında maddeyi, yani bedeni hareket ettiren ruhun ta kendisi olduğunu idrak edebiliriz. Bu da bize ölümsüz varlıklar olduğumuz hatırlatmasını yeniden yapar. Aynı zamanda aramızdan ayrılanların tamamıyla kendi seçimleriyle giden ruhlar olduğunu, sadece artık madde dünyasındaki bedenlerini hareket ettirmemeyi seçtiklerini, ruh olarak her zaman var olan ölümsüz varlıklar olduklarını idrak edebiliriz.

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla
#2
tamamen kendi özgür iradeleriyle bedeni terk ediyor ruhlar diyorsunuz, bu kararı bedene girmeden (doğmadan) önce mi veriyorlar, yoksa yaşam sırasında şartlar ve zamana göre mi karar veriyorlar?
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  21 Rakamının Beyindeki Sırrı Archilles 0 18,520 18-04-2018, Saat: 21:18
Son Yorum: Archilles
  TÜRK’ÜN YASAK KİTABI -KIZIL ELMA SIRRI- Spiritüeller 2 220,520 11-01-2018, Saat: 12:42
Son Yorum: Akıncı1881
  İşte yer yüzündeki 'ölümsüz' canlının sırrı Archilles 0 3,140 07-08-2017, Saat: 16:45
Son Yorum: Archilles
  256 yıl yaşayan Çinli bitki bilimcinin sırrı neydi? Spiritüeller 0 15,761 27-07-2017, Saat: 12:40
Son Yorum: Spiritüeller
  ÖLÜM ANINDA GÖRÜLEN DÜŞLERİN SIRRI Magnetho 1 4,263 13-07-2017, Saat: 14:23
Son Yorum: Neval Ercan

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi