Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SAÇIN RUHSAL GÜCÜ


SAÇIN RUHSAL GÜCÜ konusu, EVRENSEL ENERJİLER forumunda tartışılıyor.
#1
“Saçımızın boyları sadece bir trend olabilir, ama araştırırsak, kendimizi insan canlılığı için en değerli enerji kaynaklarından mahrum bıraktığımızı görebiliriz.”

Kafanızdaki saçların, sadece iyi görünmekten daha fazlasını yapması olasılığını düşünün. İnsan, yetişkinlikte büyüdüğü için kafasında daha uzun saçları olan tek yaratıktır. Kesilmemişse, saçlarınız belirli bir boyuta kadar büyüyecek ve kendiniz için doğru uzunlukta kendi başına duracaktır. Sağlıklı bir bakış açısına göre saç, canlılığı, sezgiyi ve huzuru artıran Kundalini enerjisini (yaratıcı yaşam gücü) yükseltmeye yardımcı olabilecek muhteşem bir doğa armağanıdır.

Saç kesmek

Uzun zaman önce birçok kültürdeki insanlar saçlarını kestiler, çünkü bu onların kim olduklarının bir parçasıydı. Çoğu zaman, insanlar fethedildiklerinde ya da köleleştirildiklerinde, saçları tanınan bir kölelik işareti olarak kesildi. Ayrıca bunun ceza olarak hizmet edeceği ve köleleştirilenlerin gücünü azaltacağı da anlaşıldı.

Alında bulunan kemikler gözeneklidir tiroid ve cinsel hormonların yanı sıra beyin aktivitesini de etkileyen epifiz bezine ışık iletir. Alnı kapatan kahküller bu süreci etngeller.

Cengiz Han Çin'i fethettiğinde, Çinlilerin kendilerini boyun eğdirmelerine izin vermeyecek kadar bilge ve zeki bir insan olduğunu düşündü. Bu nedenle ülkedeki tüm kadınların saçlarını kestirmelerini istedi, çünkü bu onların ürkek ve daha kolay kontrol altında hizmet edeceğini biliyordu.

Bütün kabileler ve toplumlar fethedildiğinde, kesilmiş saçlar o kadar yaygın hale geldi ki, birkaç nesilden sonra saçın önemi kayboldu ve saç stilleri modanın odak noktası haline geldi.

Saç bilimi, Amerika'ya geldiğinde Yogi Bhajan tarafından verilen ilk teknolojilerden biriydi.

“Kafanızdaki saçlar tam, olgun boylarına ulaşmalarına izin verildiğinde, fosfor, kalsiyum ve D vitamini üretilir, lenfatik sıvıya ve nihayetinde beynin üstündeki iki kanal boyunca omurilik sıvısına girilir. Bu iyonik değişim daha verimli bellek oluşturur ve daha fazla fiziksel enerjiye, daha fazla dayanıklılığa ve sabra yol açar.

Yogi Bhajan, saçınızı kesmeyi tercih ederseniz, sadece bu ekstra enerjiyi ve beslenmeyi yitirmediğinizi, ancak vücudunuzun, eksik saçları sürekli olarak yeniden büyütmek için çok miktarda hayati enerji ve besin sağlaması gerektiğini açıkladı.

Ek olarak, kıllar güneş enerjisini veya prana'yı frontal loblara, meditasyon ve görselleştirme için kullandığınız beynin parçasına toplayan ve kanallayan antenlerdir. Bu antenler size daha fazla miktarda ince, kozmik enerjiyi getirecek kanallar olarak hareket ederler. Saçınızın ucunda yeni antenler için saçlarınızın kesildiği son zamandan yaklaşık üç yıl alır.

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Mi...d36fc3.jpg

Kundalini Saç Bakımı

Hindistan'da, bir Rishi, beyin hücrelerini harekete geçirmek için gün boyunca başının tepesine doğru saçlarını boyayıp ve daha sonra geceleri tarayan bilge bir kişi olarak bilinir.  Bu manyetik alanınızı (aura) harekete geçirir ve beyninizin merkezindeki epifiz bezi uyarır.

“Epifizinizin bu aktivasyonu, daha yüksek entelektüel işleyişin ve daha yüksek ruhsal algının gelişiminde merkezi olan bir salgı ile sonuçlanır.” -Yogi Bhajan

Gün boyunca, saç Güneş'in enerjisini emer, geceleri ise Ay'ın enerjisini emer. Bu süreçte gündüz ve gece boyunca saçı yukardan toplamak yardımcı olacaktır. Geceleri saçınızı örmek, gün boyunca elektromanyetik alanı dengelemenize yardımcı olacaktır.

Dağınık Saç

Gevşek dağınık saçlar bölünmüş uçlar geliştirebilir. Yogi Bhajan, onları kırpmak ve antenlerinizi kaybetmek yerine, ertesi sabah yıkamadan önce absorbe edilmesi için saçınıza bir gece öncesi az miktarda badem yağı uygulamanızı önerir. Saçınızı tacınıza sarın ve gün boyunca bir baş örtüsü ile koruyun antenlerinizin iyileşmesine yardımcı olacaktır. Uzun saçlarınız varsa, taçınıza temiz ve sarılmış olduğunda veya aşağı ve gevşek olduğunda deneyiminizin farklı olup olmadığını görün.

Islak Saç

Kış Gündönümü'nden bir yıl sonra Yogi Bhajan, oturma odanızda ıslak saçlarıyla otururken, baş ağrısını önlemek için onu toplamadan önce kuruttuğunu açıkladı. Saçlarınızı ıslattığınız zaman, bir miktar daralma,sıkma ve hatta kurudukça kırılma eğilimi gösterir. Daha iyisi  zaman zaman güneşte oturmak için zaman ayırmak ve temiz, ıslak saçınızın doğal olarak kurumasına ve bazı ekstra D vitamini emmesine izin vermektir.

Yogiler, saçları her 72 saatte bir şampuanlamayı (veya saçlı deride çok fazla terleme varsa daha sık) önermektedir. Duyguları işlemeye yardımcı olmak için üzgün olduktan sonra saçlarınızı yıkamak da faydalı olabilir.

Yogiler ayrıca saçlarınızı taramak için tahta bir tarak veya fırça kullanmanızı tavsiye eder, çünkü saç derisine çok miktarda sirkülasyon ve stimülasyon verir ve ahşap statik elektrik üretmez, bu da saçın enerjisinin beyne zarar vermesine neden olur. Saçınızı ve saç derisini öne, arkaya, sonra da sağa ve sola birkaç kez tararsanız, saçlarınızın ne kadar uzun olduğuna bakılmaksızın sizi ferahlatacaktır.

Gününüzün tüm yorgunluğu gitmiş olacak. Kadınlar için, saçınızı günde iki kez taramak için bu tekniği kullanmanın, gençliği, sağlıklı bir adet döngüsü ve iyi görme yeteneği sağlamaya yardımcı olduğu söylenir.

Eğer kel veya saçsızsanız, saç enerjisinin eksikliği daha fazla meditasyon ile karşılanabilir. Saçlarınızda gümüş ipliklere rastlıyorsanız, gümüş veya beyaz rengin, yaşlanmayı telafi etmek için vitaminleri ve enerji akışını artırdığını unutmayın. Yaşlandıkça daha iyi beyin sağlığı için saçlarınızı olabildiğince doğal ve sağlıklı tutmaya çalışın.

Yogi Bhajan saçları hakkında bu hikayeyi yıllar önce New Mexico'daki Kadınlar Kampında anlattı: Saçınızın ne kadar güzel ve güçlü olduğunu farkettiğinizde, bu dünyadaki bir yaşam süresine sahip olursunuz. Rabindranath Tagore, Tanrı'yı ??kendi içinde bulmuş olan büyük şair, bir gemideki bir arkadaşıyla karşılaştı ve arkadaşı onu tanımadı ve ona bir mektup yazmıştı.

“Aynı vapurdaydık, ama ben seni bulamadım.” Tagore “Ben ordaydım” dedi. Arkadaşının dediği gibi: “Şimdi tanrısal bir adam olduğunu anlıyorum, ve senin ne olduğunu bilmek istiyorum. İlk eylem, Birlikten haberdar olduğun zamandı. ”Tagore şöyle dedi:“ Her şeyin Birliğini fark ettiğimde, tıraş takımımı okyanusa attım. Egomdan vazgeçtim ve doğaya teslim oldum. Yaratıcımın bana verdiği formda yaşamak istedim.

İnsanlar saçlarının büyümesine izin verdiğinde, olgunluğa, tam olarak yetişme sorumluluğuna ve tamamen güçlü olmaya davet ediyorlar. Bu yüzden iyi korunursa doğumdan kesilmemiş saçı olan bir kişide lütuf ve sakinlik bulacaksınız. Yaratan size saç vermek için kesin bir nedene sahiptir.


Saçınızın tam boyuna uzamasına ve başın tepesine sarılmasına izin verdiğinizde, güneş enerjisinin, pranik yaşam gücünün omurgadan aşağı çekildiği söylenir. Bu aşağıya doğru harekete karşı koymak için Kundalini'nin yaşam enerjisi dengeyi yaratmak için yükselir.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ruhsal Titreşimler ve Frekanslar Emka 0 802 31-07-2018, Saat: 12:37
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi