Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Seçitiğin Renk Kişiliğinin Aynasıdır


Seçitiğin Renk Kişiliğinin Aynasıdır konusu, SPİRİTÜEL TESTLER forumunda tartışılıyor.
#1
Kişilerin renk tercihleri, ruhsal durumları hakkında ipucu verebiliyor.

Örneğin maviyi seçenler sorumlu ve sadık, sarıyı tercih edenler entelektüel,

siyah giyenler otoriter ve muhafazakâr bir kişilik sergiliyor

Türkiye Psikiyatri Derneği Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Afif Karakılıç, ışığın cisimlere çarptıktan sonra yansıyarak gözde bıraktığı etkiye renk denildiğini belirtti. Psikolojik etkilerine göre, renklerin “sıcak” ve “soğuk” olarak sınıflandırıldığını anlatan Afif Karakılıç, sıcak renklerin sarı, kırmızı ve turuncudan oluştuğunu, soğuk renklerin ise mavi, mor ve yeşil olduğunu belirtti.

Se%25C3%25A7ilen-Renkler-Ki%25C5%259Fili...4%25B1.jpg

SICAK VE SOĞUK RENK

Sıcak renklerin, daha çabuk algılanabildikleri ve görsel düzen içinde fark edilebilir olmasından dolayı insanlara “daha yakın” bir his uyandırdığını ifade eden Karakılıç, soğuk renklerin ise geriye çekilme etkisi gösterdiğini ve “uzaklık” hissi doğurduğunu vurguladı. Sıcak renklerin izleyeni uyardığını ve neşelendirdiğini ifade eden Karakılıç, şunları söyledi: “Sıcak renk tonları fiziksel gücü, enerjiyi, dinamizmi artırır, metabolizmayı hızlandırır. Fazlası ise heyecan, yorgunluk, şiddet, saldırganlık ve konsantrasyon güçlüğü yaratabilir. Soğuk renkler ise tam tersi etki yapar. Kişinin özel renk tercihinden, onun ruhsal durumu hakkında ipucu öğrenmek mümkün. Çünkü, renkler insanların kişisel özelliklerini ve ruhsal yapısını ortaya koyar.”

KIRMIZI
Arkadaş canlısı, bağışlayıcı, minnet duyguları gelişmiş kişilerdir.

SİYAH
Otoriter ve gücü severler. Geleneksel bir kişilik yapıları vardır.

BEYAZ
İnsanları en etkileyen renklerden biridir. Beyaz giyenler, hemen ilgi çekerler. Beyaz, temizliğin, saflığın ve masumiyetin simgesidir.

MAVİ
Ruhun derinliklerine girişi gösterir. Maviyi seven kişinin en iyi özelliklerinden biri sorumluluk, sadakat ve düzen duygusunun kuvvetli olmasıdır.

YEŞİL
Bu rengi tercih edenler, paylaşımcı, uyumlu, verici ve yardımsever kişilik yapılarıyla dikkat çekiyor. “Güven” ve “koruma” sembolüdürler.

TURKUAZ
Bu rengi sevenler, insanların büyük ilgisini çeker. Bu kişiler sakin ve rahatlatıcı kişiliğe sahiptirler.

TURUNCU
Cesur ve maceracı bir kişilik yapıları var. Gülmeyi ve başkalarını güldürmeyi de çok seviyor. İletişim, hareket ve girişim, turuncuyu sevenlerin karakter yapısını gösteriyor.

Alıntı

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi