Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SİLVA METODU İLE ZİHİN KONTROLÜ


SİLVA METODU İLE ZİHİN KONTROLÜ konusu, Zihin forumunda tartışılıyor.
#1
Yeni okumuş olduğum kitap da bahsedilen ve severek okuduğum silva metodunun ne olduğunu ve yararını sizlerle paylaşmak istedim.Umarım sizede yararı dokunur.Kitapda okuduklarımı uygulamaya başladığım içeriği ile ilgili sizi bilgilendirmek isterim, aşağıdaki bilgiler ilginizi çeker ise kitap ismi "Silva Metodu" 

Silva Metodu bilimsel araştırmalara dayanmakta olup Meksika kökenli bir Amerikalı olan José Silva tarafından 1944 ile 1966 yılları arasında, tam 22 yıllık araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir. Silva Metodu bu güne kadar 36 farklı dile çevrilmiş olup 1966 yılından itibaren 180 ülkede eğitimleri verilmektedir. Metot hakkında 40’dan fazla kitap yazılmış, pek çok kişisel gelişim eğitimine kaynak oluşturmuştur. Dünyada 56 üniversitede ders olarak okutulmaktadır. 

maxresdefault.jpg

Silva Metodu ile Hayatınızı Değiştirin!

Kolay uygulanır;

Metot, bilimselliği kanıtlanan 16 zihin egzersizinden oluşur ve çok kolay uygulanır. Tüm kolay ve yalın olan şeylerin daha etkileyici olduğu gibi Silva Metodu da etkileyicidir. Son derece kolay uygulanan ve pratik olan bu metodu yaşamınıza geçirdiğiniz zaman mutlaka sonuç alırsınız.

Temeli Neye Dayanır
Silva Metodu; nasıl düşünmeniz gerektiğini, inançlarınızı ve hayat deneyimlerinizi etkileyen davranışlarınızı temel alır.
Silva Metodu’nun amacı; sizlere beyninizi nasıl daha fazla kullanabileceğinizi ve zihninizin gizli kalmış yeteneklerini nasıl geliştirebileceğinizi öğretir. Aynı zamanda insan doğasında var olan potansiyelinin uyandırılıp gelişmesini sağlar. Eğitimde hipnoz dili kullanılarak oto-hipnoz öğretilir.

Mutluluğunuzun Anahtarı Sizdedir;
Düşüncelerinizi kontrol etmeyi başardığınızda, yaşamınızı bilinçli bir şekilde biçimlendirerek daha mutlu olursunuz.
Kaderinizi kendi ellerinizle biçimlendirirsiniz;
Nasıl mı? Seçimlerinizle.

Nasıl mı? Düşüncelerinizle.
Nasıl mı? Zihninizle.
Hiçbir şey imkansız değildir. Zihnimizle mucizeler gerçekleştiriyoruz ve bunu bir tek biz insanlar yapabiliyoruz. İşte bu nedenle diyoruz ki, yaşamın tüm sorumluluğu bizim elimizdedir.

Gizli kalmış “Duyum ötesi Algılama, Yönlendirme, Tasarlama” yeteneğinizi Silva Metodu’yla geliştirebilirsiniz.
Başarının Anahtarı

Silva Metodu ile “Odaklı Düşünme” eğitiminin başarı anahtarı, sizin tüm potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza engel olan kısıtlayıcı inançlarınızdan arındırarak, enerjik, canlı ve güçlü bir düşünce sistemi oluşturmanıza yardımcı olmasından kaynaklanır. Dinamik bir eğitimdir. 16 adet aşamalı uygulanan her bir teknikle, kişinin inanç ve güven duygusu tetiklenerek zihnini kontrol edebilme yeteneğinin arttığını deneyimleyerek algılaması sağlanır. Program ilerledikçe, uygulamalarla, kişi adım adım odaklanma yeteneğinin yükseldiğini, zihnine gelen bilgilerin arttığını, düşüncesinin genişlediğini fark eder. Bunun sonucunda da kişi sorunlarını daha kaliteli ve yaratıcı fikirlerle çözebileceğini algılar.

Bu dinamik eğitim sonucunda kişiler;

•Birkaç saniye içinde tamamen rahatlamayı,
•Bilinçaltlarında kayıtlı pek çok kısıtlayıcı inançlarını tanımayı ve bunları değiştirmeyi,
•kişisel iyileştirme güçlerini harekete geçirerek tüm stres kaynaklı sağlık sorunlarından kurtulmayı,
•Doğru kararlar almayı,
•Sigara, alkol, fazla yemek yeme gibi istenmeyen alışkanlıklarını değiştirmeyi,
•Varsa, yıkıcı duygu ve davranış kalıplarından arınmayı,
•İlişkilerinde daha etkili olmayı,
•Hedeflerine daha kolay ulaşmayı, arzu ettikleri sonuçları elde etmeyi,
•Zihinsel kapasitelerini arttırmayı,
•Belleklerini güçlendirmeyi ,
•Sorunlarına gerçekçi ve yenilikçi çözümler getirmeyi,
•Uyku sorunlarından tamamen kurtulmayı ve kaliteli uyumayı,
•Yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi,
•Zamanlarını doğru kullanmayı
•Motivasyonlarını arttırmayı,
•Daha olumlu bireyler haline gelmeyi,
özetle, hayatlarını kendi kontrolleri altına almayı ve evrensel boyutta yaşam kalitelerini arttırmayı başarırlar.

16 zihin egzersizinden oluşan Silva Metodu™ Temel Eğitim Serisi Semineri beynin, hayal gücü ve imgelerle işlevsel olduğu Alfa seviyesinde gerçekleşir. Ancak, insanların büyük çoğunluğu (% 95’i) bu seviyede uyuduğu için, Alfa seviyesinde bilinçli kalarak beyinlerinin sağ yarımküresinde işlevsel olamazlar. Bu nedenle sorunlara çözüm bulmaya en uygun seviye olan Alfa seviyesinde, beynin bu muhteşem işlevselliğinden yararlanamazlar.

Odaklı Düşünme bir Silva Metodu programıdır. Silva Metodu ile Odaklı Düşünerek, Algılamayı Geliştirir ve Yenilikçi çözümler üretirsiniz.

Gelişmiş Düşünme Yeteneği Neden önemlidir?
Yaptığınız her şey bir düşünce ile başlar. Eğer yeni bir hedefe ulaşmak için eski düşünce alışkanlığınız ile yola çıkarsanız, başarı şansınız sadece bir olasılıktır. Yeni fırsatları yakalamak ve başarmak için yeni bir düşünce sistemi gerekir.

Zaman değişiyor ve bu değişim çok hızlı bir şekilde oluyor. Sizler de bunun farkındasınız. Günümüzde kişinin başarılı olabilmesi, yeni şartlara uyum sağlama yeteneğine bağlıdır. Doğada güçlü olan değil, esnekliğe sahip, eskiyi geride bırakarak yeniyi kabul eden organizmalar hayatta kalır.

Çağdaş bilimsel verilere göre, sıradan bir insan zihnini herhangi bir düşünceye 6 -11 saniyeden fazla odaklayamıyor. Harvard üniversitesi araştırma sonuçlarına göre kişinin hedeflerine ulaşamamasının en önemli nedeni de bu sayılır.

1.Geçici bir düşünce, programlanamaz.
2.Sürekli başka düşüncelere kayan bir zihin programlanamaz.
3.Kısıtlayıcı inançlar nedeniyle engellenen bir düşünce programlanamaz.
4.Olumsuz düşünceler, kaygılar ve düşük özgüven, düşünceyi iptal ederek programlanamaz hale getirirler.
Zihnimiz bir düşünceyi programlayabilmek için en az 30 saniyeye ihtiyaç duyar.
Silva Metodu ile Odaklı düşünme teknikleri size bu anlamda yardımcı olur.

16 Zihin egzersizi uygulanarak şemada belirtilen ilk iki ana hedefe kademeli olarak ulaşılır:

1.Belli bir düşünce üzerinde daha uzun süre (en az 30 sn.) odaklanmayı sağlamak,
2.Algılamayı geliştirmek ve güçlendirmek

Silva Metodu ile Odaklı Düşünme beynin sınırsız olanaklarını değerlendirmek için yapılan en çağdaş ve en etkin zihinsel eğitim metodudur.Eğitim, hayatlarını kendi kontrollerine alarak, arzu ettikleri sonuçları ‘üretmek’ isteyen kişiler içindir.“Silva Metodu, yapmayı arzuladığınız değişiklikleri hayata geçirebilmeniz için kullanacağınız bir ‘araç’tır. Kesinlikle tavsiye ederim.” Dr. Wayne Dryer, Psikolog – Yazarİlk dört egzersizle katılımcılar ilk olarak, beyin dalgalarını yavaşlatarak Alfa seviyesine girmeyi ve bu seviyede uyumadan, bilinçli kalarak beynin sağ yarımküresinde işlevsel olmayı öğrenirler. Böylece beden ve zihin rahatlar ve stres kontrolü sağlanır.İkinci dörtlüde ise, sorun çözümünde kullanılacak etkin bilgi sentezi mekanizması, diğer bir ifadeyle hayal gücü devreye geçirilir. Geçmişte olup bitenler bize bilgi sağlar. Mantık, elde edilen bilginin çözümlemesini yapar. Ancak yapılması gerekenler ile HAYAL GÜCÜ ilgilenir. Kararlar, sorunlara çözüm bulmaya en uygun seviye olan Alfa seviyesinde beynin bu muhteşem işlevselliğinden yararlanılarak verilir.Bir sonraki dört egzersizle, seçilen çözümlerle beyin programlanır ve yaratıcılık geliştirilir.Son dört egzersizde ise, sezgiler geliştirilir ve güçlendirilir. Sezgiyi geliştirme teknikleri eğitimi sonucunda kişiler, beyinlerinin düşünce dalgaları alıcısı ve vericisi olmaktan öte, duyum ötesi bilgileri de kullanabilecekleri ve bu bilgileri etkileyerek değiştirebilecekleri konusunda farkındalık kazanırlar. Beynimiz gelişmiş bir bilgi ağıdır – bir Internet’tir. Kaydedilmiş bilgilerin ötesinde de bilgi verebilir. Beynin işleyiş şekli sayesinde özgün düşünce yaratabilir, sorunlara gerçekçi ve yenilikçi çözümler getirebilir. Başarıyı engelleyen kısıtlayıcı inançlardan kurtularak, geçmişe bağımlı kalmadan, yenilikçi ve yaratıcı kararlar alınabilir. Başarılı kişiler, geniş bir algılama yeteneğine sahip olan kişilerdir.

Zihinsel Ekran, Zihin Aynası ve Laboratuvar gibi tekniklerle, zihnin bir düşünceye odaklanmasını sağlarız. Tekrar edilen olumlu telkinler, kısıtlayıcı inançların değiştirilmesi için yapılan teknikler, olumsuz sözcük ve tümcelerin belleğimizden silinmesiyle başarılan zihinsel temizlik, düşünceleri hayata geçirmek için gerekli olan bağlantıların zihin tarafından kolayca yapılmasına ve bu yolda bulunan engellerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Rüya Kontrolü, Üç Parmak ve Bir Bardak Su Tekniği ile Laboratuvar ve Danışmanlar, zihnimizin ‘dosyalarını’ açmak ve başarılı olmak için gerekli bilgileri toplamaya yarayan ‘anahtarlar’dır.

Odaklı Düşünme eğitimlerinde katılımcıların öğrendiği ilk şey, beyin dalgalarını yavaşlatarak alfa seviyesine girebilmek ve bu seviyede bilinçli kalarak beynin sağ yarımküresinde işlevsel olmaktır.

Yukarıda söylediklerimize üç sözcük ekleyerek eğitimin içeriğini daha net anlatabiliriz. Bu sözcükler şunlardır:

DENGE – UYUM – SPİRİTÜELLİK
DENGE; günlük yaşamda tatmin olma arayışıdır. İnsanın stres ve endişeyle baş ederek hedeflerini gerçekleştirmesinden doğan bir ruh halidir.
UYUM; kendi olanaklarını hayata geçirerek yaşamaktır. Şimdiyi, bugünü yaşamaktan geçer. Zihin, beden ve ruh bütünlüğü ve bunların eşit şekilde tatmin edilmesidir.
SPİRİTÜELLİK; duyumlarla algılanabilen her şeyde sevgiyi hissetmek ve Yüksek Zekayı keşfetmektir.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ZİHİN KONTROLÜ "CENNET CEHENNEM" Magnetho 0 2,581 13-07-2017, Saat: 13:51
Son Yorum: Magnetho
  En yaygın 10 zihin kontrolü tekniği Spiritüeller 0 2,736 12-07-2017, Saat: 13:49
Son Yorum: Spiritüeller
  YARATICI ZİHİN Spiritüeller 0 2,080 04-06-2017, Saat: 22:11
Son Yorum: Spiritüeller
  ZİHİN KONTROL YÖNTEMLERİ EvrimBilge 0 7,346 01-06-2017, Saat: 23:33
Son Yorum: EvrimBilge
  Aphantasia-Zihin Körlüğü Emka 0 4,357 10-05-2017, Saat: 14:54
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi