Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tekrar Etmeniz Halinde Bilinçaltınızı Formatlayıp Sizi Her Gün Geliştirecek 5 Şey


Tekrar Etmeniz Halinde Bilinçaltınızı Formatlayıp Sizi Her Gün Geliştirecek 5 Şey konusu, Bilinçaltı forumunda tartışılıyor.
#1
Daha önceki birçok yazımız da, bilinçaltımızın beynimizin ve vücudumuzun üzerinde ne denli güçlü etkilere sahip olduğundan bahsetmiştik. Üstelik bu durum yapılan birçok bağımsız deneyle ve plasebo ve nocebo gibi etkilerle gözlemlendiği üzere bilimin reddetmediği bir konumda. Bilinçaltı bu denli güçlü bir alet ise, bu aleti kullanabilmek için bize gerekli olan şey de telkindir. Bu yazıda, bilinçaltını kullanarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak bazı telkinler sıralandı. Kendinizi rahat hissetiğiniz bir konumda, isterseniz sevdiğiniz bir müziği dinlediğiniz sırada, aşağıdaki başlıkları, kendi kendinize içinizden en az 20 defa tekrar edin.

Ben değerliyim

Sizin kim olduğunuzu tanımlayan tüm kalıplar sadece siz onları görmeyi seçtiğiniz için oradalar. Sizin dışınızda başka hiç kimse sizin değerinizi belirleyecek güce sahip değildir. Her kim olursanız olun, kendi değerinizi olduğundan aşağı görmeyi bırakın. Siz sandığınızdan çok daha değerlisiniz ve bu değerin farkına varmalısınız. Bunu yaparsanız, bir yıldız gibi ışık saçmaya başlayacaksınız. “Siz değerlisiniz.”

Ben yapabilirim

Aklınızda kendinizi yetersiz gördüğünüz ve bu yüzden sürekli olarak ertelediğiniz şeyler var öyle değil mi? Aslında yaptığınız şey özünde çok yüksek olan potansiyelinizi olduğundan daha aşağıda görmek. Bunun farkına varın. Düşündüğünüz herşeyi yapabileck kudrete sahipsiniz. Bu sizin genlerinizde var. Aklınıza koyduğunuz şeyleri yavaş yavaş hayata geçireceksiniz ve gücünüzün farkına varacaksınız. “Siz yapabilirsiniz.”


esnme.jpg


Para ve bolluk beni bulur

Paraya ve varlığa ulaşılması zor ve öte bir anlam yüklemeyi bırakın. Sizi bilinçaltı düzeyde belli bir gelir aralığına hapseden ve bunun dışında bir gelişmeyi bloke eden “fakir edebiyatından” kopma sözleri terkedin! Yüksek maaşlara sahip olmadıkları halde, para konularunda hiç sıkıntı çekmeyen, şanslı olan insanları düşünün. Bu insanlar ne kadar kötü durumda olurlarsa olsunlar, daima u durumun düzeleceğine inanırlar ve gerçekten de öyle olur. Bu sizin içinde geçerli olabilir. “Para ve bolluk sizi bulur.”

Ben sağlıklıyım

Paradan sonra bir diğer tartışmalı alan sağlıktır. Bizim toplum olarak yaptığımız en büyük hatalardan biri hal hatır sorulduğunda sürekli olarak bir sağlık problemi yaşıyormuşcasına konuşmamız ve hareket etmemizdir. En son ne zaman biri size “nasılsın?” diye sorduğunda dolu dolu “iyiyim.” dediniz? “İdare eder.” “İyi diyelim, iyi olsun.” “Ne olsun ya aynıyız.” gibi kısıtlayıcı cümleler kurar dururuz. Sürekli olarak bu gibi iletişim durumlarında, “iyiyim ama aslında o kadar da değil.” ya da “iyiyim ama her an kötü olabilirim.” mesajını tüm evrene yayıyoruz ve doğal olarak yaşadığımız gerçeklikte bu yönde oluyor. Bundan sonra, biri size hal hatır sorduğunda dolu dolu “iyiyim!” demeyi deneyin. “Siz sağlıklısınız.”

Kendime güveniyorum


Sizi ve diğer insanları farklı kılan tek şey zihin yapınızdır. Kimsenin kaşı, gözü, zekası bir diğer insandan üstün değildir. Bu kavramların hepsi görecelidir ve bizim belirlediğimiz limitlerle sınırlıdır. Bu yüzden, kendinize güvenin. Hiç kimse sizden üstün veya aşağıda değil bunu unutmayın. İstediğiniz her ortama girecek ve düzgünce kendinizi ifade edecek potansiyele sahipsiniz, kendinizi zihninizin içinde sınırlandırmayın, siz çok daha fazlasısınız. “Kendinize güveniyorsunuz.”

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilinçaltının Sizi Esir Eden 5 Popüler Tuzağı Archilles 0 3,162 14-05-2018, Saat: 17:24
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi