Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umudunuzu Kaybetmiş Durumdaysanız Hayatınızı Değiştirecek Bu Metodu Mutlaka Uygulayın


Umudunuzu Kaybetmiş Durumdaysanız Hayatınızı Değiştirecek Bu Metodu Mutlaka Uygulayın konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Herkesin sıkıntılı günleri olur, aklımıza karamsar ve kasvetli düşünceler gelir. Bu zamanlarda hayat anlamsızmış gibi gelir. İki yazar, Esther ve Jerry Hicks böyle zamanlar yaşadığınızda elinize bir kâğıt kalem almanızı ve ‘’Focus-Wheel’’ metodu oluşturmanızı öneriyorlar. Güvenin, bunu yapmak gerçekten işe yarayacak.

focus-wheel-filoji-ornegi.jpg

‘’Focus-Wheel’’ metodu nasıl yapılır?

Öncelikle kâğıda büyük bir daire çizin. Daha sonra çizdiğiniz bu dairenin tam ortasına çapı 5 cm civarında olacak daha küçük bir daire çizin. Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve dikkatle kâğıdın tam ortasındaki küçük daireye bakın. Gözlerinizin tamamen daireye odaklandığını hissedin.

Şimdi, bir an gözlerinizi kapatın. Dikkatinizi sizde negatif duygular oluşturan olaylara çevirin. Yapmak istemediğiniz veya tekrar yaşamak istemediğiniz şeyleri belirleyin.

Şimdi de kendinize ‘’Neyi yapmak istemediğimi biliyorum artık. O halde ne yapmak istiyorum?’’ demenin tam zamanı. Yapmak istediğiniz şeyleri net bir şekilde belirlemeye çalışın. İsteğinizi veya hedefinizi kısa bir ifade şeklinde formülleştirin ve kâğıdın tam ortasındaki küçük daireye yazın.

focus-wheel-teknigi-filoji.jpg

Küçük dairenin çevresine hedefinizle ilgili düşüncelerinizi, gerçekleştikten sonra olacak sonuçlarını ve modunuzu yüksek tutacak şeyleri yazın.  Saat 12’den başlayın (bir saate baktığınızı varsayın), saat yönünde 1,2,… diye size pozitif duygular verecek 12 tane ifade yazın.

Örneğin; kilo vermek istediğinizi söyleyin. Küçük dairenin tam ortasına bu amacınızı yazın. Daha sonra tüm motivasyonlarınızı öyle bir şekilde yazın ki en son bölüme geldiğinizde, bu hedefe ulaşacak yeteneğinizin olduğunu hissedin. Başaracağınızdan şüphemiz yok!

focus-wheel-teknigi-filoji-com-1.jpg

‘’Focus-Wheel’’ çok verimli bir metottur çünkü bilinçli bir şekilde yazdığınız ifadeleri zaten seçmiş olursunuz. Bu ifadeler kendiniz için doğru olduğunu düşündüğünüz inançları temsil ederler ve isteklerinizle aynı yöndedirler. Kâğıdın tam ortasındaki hedefe odaklanın. Tüm hedeflerinizin gerçekleşebileceğini göreceksiniz. İstediğiniz her şeyi başarabilirsiniz. Sadece ilk adımı atın!

Kaynak:filoji.com/umudunuzu-kaybetmis-durumdaysaniz-hayatinizi-degistirecek-bu-metodu-mutlaka-uygulayin-focus-wheel/

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendinize Karşı Bakış Açınızı Değiştirecek 12 Sert Gerçekler Emka 0 3,377 20-10-2018, Saat: 20:37
Son Yorum: Emka
  2 Dakika Kuralı Hayatınızı Tamamen Değiştirecek Emka 0 3,573 07-06-2018, Saat: 19:26
Son Yorum: Emka
  Hayatınızı Değiştirecek 3 Dakikalık Uygulama Emka 0 3,057 05-06-2018, Saat: 15:13
Son Yorum: Emka
  Hayatınızı Değiştirecek 7 Shiva Karma Yasası Emka 0 3,735 03-06-2018, Saat: 21:23
Son Yorum: Emka
  555 Enerjinizi Koruyacak ve Hayatınızı İyileştirecek Güçlü Bir Ruhani Araçtır Magnetho 0 11,243 31-05-2018, Saat: 20:12
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi