Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YEDİNCİ DUYUNUN KEŞFİ : TERS OKUMA


YEDİNCİ DUYUNUN KEŞFİ : TERS OKUMA konusu, PARAPSİKOLOJİ GENEL forumunda tartışılıyor.
#1
TERS KONUŞMA NEDİR

Yedinci duyunun keşfi diye adlandırılıyor. Bu olguya yönelik bir araştırma “Nobel yeteneği” olması olarak betimlenmiştir. 

Dünya üstünde sayısız yayınlarda özellikle yer almıştır ve 90'ların sonlarında Amerika Birleşik Devletlerinde bir ev hobisi haline geldi. Konuşmada saklı olan geriye doğru mesajlar fenomenine Ters Konuşma denir. 80'lerin başlarında Rock Roll Müziğinde Arka plan ses-Backmasking olarak bilinen şu tuhaf geriye doğru mesajlar nedeniyle dünya çapında o başlangıçta ün kazanmıştır. O zamandan beri, araştırma belirgin olarak epey ilerledi ve şimdi artık bunun insan konuşmasının bütünü içinde var olduğu bilinmektedir.

Eğer insan konuşması kaydedilir ve geriden çaldırılır ise, anlamsız sözlerin arasına karışmış düzenli aralıklarda çok açık ifadeler işitilebilir. Bu ifadeler, genellikle kısa cümleler biçiminde ve neredeyse her zaman düz konuşmayla bağlantılı olarak belirirler. Lisan boyunca sürekli olarak öyle fazla belirir ki, bunun bizim konuşma süreçlerimizin doğal bir parçası olduğuna inanılır.


kendi-auranizi-gorme.jpg

Öncüsü ve bu alanın 20 yıllık emektarı Avustralyalı David John OATES, ters konuşmayı insan iletişiminin başka bir biçimi olarak tanımlıyor. Lisanın 2 taraflı düz ve ters olduğunu belirtmektedir. İnsan beyninin konuşma seslerini yapılandırmasından dolayı, bu sesler öyle bir biçimde ki sanki her 2 mesaj da simultane dağılırlar. Düz olan bilinçli zihnin konuşmasıdır, diğeri tersi olan ise bilinç dışı zihnin konuşmasıdır.

Bu keşfin uygulamaları heyecanlandırıcıdır. Ters konuşma, yüzey üstünde Düz konuşmanın tutarsızlıklarını sıklıkla düzelteceğinden dolayı adeta o bir tür "Doğruluk Denetçisi" olarak iş yapabilir. Eğer düz konuşmada yalan söylenirse, ters  konuşmada gerçek iletilebilir. Eğer uygun doğrular düz konuşmadan geriye kalmışlarsa bunlar aynı zamanda tersten de konuşulurdur. Gizli güdüyü ve gündemi ve diğer bilinçli düşünce süreçlerini bu açığa çıkarabilir. Daha derin düzeylerde, Ters konuşma, hastalıkların ve davranışların arkasındaki gerekçeleri bilinç dışı olan düşünce izlerini de olmak üzere olmak üzere açığa çıkarabilir. Terapi ve şifa işlemlerini büyük ölçüde geliştirmek için bu bilgi kullanılabilir.

Her ne kadar daha yeni yükselen bir alansa da; Ters konuşma, pek çok alanlarda damgasını şimdiden hissettiriyor. Fazladan bilgi edinmek amacıyla iş görüşmelerinde ve şirket birleşmelerinde başarılı biçimde kullanılmıştır. Adli soruşturmada ve DNA testleriyle bağımsız olarak doğrulanmış bir vakada onun neticeleri Oregon eyaletinde kullanılmıştır.

Ters Konuşma şimdi keşfedildiği yer olan Avustralya'ya geri dönmüştür ve orada yaygın meslek kursları düzenlenmektedir. Eğer alınacak önemli bir kararın varsa ya da ifade etmek istediğin davranış sorunun varsa, Ters Konuşma sana da yardımcı olabilirTers Konuşma Teorisi ve Söylem Bütünlüğü İnsan sesinin 2 tane ayırt edici hatta tamamlayıcı işlevi ve tarzı vardır. Açıkça tarz olanda düz ileri konuşulur ve temel olarak bilincin denetimi altındadır. Örtülü tarzdaysa geriye doğru ters konuşulur ve bilincin denetimi altında değildir. Geriye doğru konuşma tarzı, düz ileri tarz bildik konuşmayla aynı anda meydana gelirler ve ters konuşma düz konuşma seslerinin tersine çevrilmişidir.

Bu 2 tarz düz ve geriye konuşma, birbirlerine bağlıdırlar ve insan iletişiminin bütünsel parçasını oluştururlar. Öbür tarz olmadan bir tarz bütünüyle anlaşılamaz. Kişiler arası iletişimin dinamiklerinde, bilinçli olduğu kadar bilinç dışı konuşmanın her 2 tarzı da kişinin zihninde bütünleşmiş olarak iletişimde bulunur.

Açıkça konuşma tarzından önce örtülü konuşma gelişir. Bebekler düz konuşmayı yapmadan öncesi ters konuşurlar. O halde, düz konuşma başlarken, her 2 tarz konuşma aşamalı olarak sonuçta zihnin çift taraflı iletişim süreci oluşturarak birleşir.

Çeviri: Nejdet Kiral 2010

NOT: Günümüzün Ses Teknolojileri yaygın olarak Dijital sistemleri kullandıklarından ve Ses sıkıştırması sırasında bir miktar veri kaybı meydana gelmektedir. Bu nedenden Analizi yapılacak seslerin Analog Ses Kayıt Cihazıyla yapılması ya da işlenmemiş ses VAW formatında kaydedilmiş olması ancak analiz sonrası saklamak gerekirse başka ses formatlarına dönüştürülerek kaydedilmesi uygundur. Ters Konuşma Analizi için gereken Yazılım Programı RS Pro 2.5 Professional Reverse Speech Software birçok siteden ücretsiz indirilebilir.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Psişik okuma ve Psişik yetenekleri geliştirmek Spiritüeller 0 2,981 24-06-2017, Saat: 16:18
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi