Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YÜRÜYEREK NEFES‬ MEDİTASYONU


YÜRÜYEREK NEFES‬ MEDİTASYONU konusu, MEDİTASYON forumunda tartışılıyor.
#1
Meditasyon yapmak istemesine rağmen hareketsiz kalmayı sevmeyen ve bu yüzdende meditasyonun getireceği ‎bedensel‬ ve ‎zihinsel sakinleşmeyi‬ kaçıran kişiler yürüyerek nefes meditasyonu yapabilirler. Meditasyon sadece gözler kapatılarak ve oturarak yapılmaz. Profesyonel dans sahnelerinde dönen dansçılar veya sahnede müzik yapan kişiler bile meditasyonun konsantrasyonundan ve ‎bilinçli‬ farkındalığından yararlanabilirler..

Yürüyerek meditasyon yapmak, basit ama yoğun bir egzersizdir ve oturarak meditasyon yapmaktan daha etkileyicidir. Çünkü yürüme belli bir ritim içersinde gerçekleştirilir. Ritim hipnozdur‬ ve kişinin hızla içe dönmesine destek verir. Normal olarak yürümeye başlayan kişiler bile bir süre sonra zaman ve mekân kavramlarından özgürleşebilirler. Bunu yapmanın pek çok değişik yolu vardır ama ben şimdi kendi yaratımım olan birini size önereceğim.

20016.jpg

Hadi Yürüyelim!

Ortalama 20 adım yürüyebileceğiniz bir yol veya düz bir alan seçerek yavaşça bir uçtan bir uca yürümeli sonra dönmeli ve tekrar yürümelisiniz.

Yürürken bakışlarınızı 45 derecelik bir açıyla önünüze çevirin ve adımlarınızı sizi yerle birleştirdiği hissine odaklanarak atmalısınız.
Normal meditasyonunda müzik sesini nasıl destek olarak kullandıysanız, burada da ayaklarınız ve vücudunuzda hissettiğiniz duyumsamaları destek amaçlı olarak kullanın.

Yürürken ortaya çıkan her türlü duyguya dikkat edin. Her adımınızın içine girin. Siz yürüdükçe ayağınız kalkıyor, boşluktan geçiyor ve tekrar yerle temas ediyor gibi düşünmelisiniz.
Başlarken, bir adımda burnunuzdan nefes alın ve diğer adımda yine burnunuzdan geri verin. 20 adımda gidip yirmi adımda geleceğiniz turunuzdaki döngüyü‬ birkaç kez tekrarlayın.

Daha sonraki turlarda iki adımda nefes alın, iki adımda verin. En son olarak dört adımda nefes alıp, dört adımda verecek şekilde devam edin.

Kendinizi hafif sarhoş gibi hissettiğiniz anı yakaladıktan sonra artık bir adımda burnunuzdan alıp bir adımda burnunuzdan vermeye dönerek yürümeye devam edin.

Tüm çalışma boyunca mutluluk duygusuna ‎odaklanın‬. Aldığınız nefeslerden sonra oluşan doyumu ve hazzı hissetmeye çalışın.

Yürüme meditasyonunu sonlandırdıktan sonra bedensel rahatlamanın, iç huzurun ve düşüncede sessizleşmenizin farkına vararak size özel ortaya çıkabilecek duygularınız üzerinde çalışabilirsiniz.

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENİ GÜNE MÜKKEMMEL BAŞLAMAK İÇİN GÜNE BAŞLAMA MEDİTASYONU EvrimBilge 0 3,070 18-10-2017, Saat: 01:34
Son Yorum: EvrimBilge
  Korkuları Temizleyen ve Kalp Çakrasını Açan Şifa Meditasyonu Archilles 0 4,562 16-09-2017, Saat: 15:25
Son Yorum: Archilles
  Çay Meditasyonu Spiritüeller 0 3,252 16-09-2017, Saat: 11:43
Son Yorum: Spiritüeller
  DÜNYA ÇAPINDA BARIŞ MEDİTASYONU 16 EYLÜL’DE KAÇIRMAYIN Emka 0 3,695 10-09-2017, Saat: 03:09
Son Yorum: Emka
  IŞIK GÖNDERME MEDİTASYONU Spiritüeller 0 3,332 04-09-2017, Saat: 02:46
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi