Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zihninizi Temizlemek için 5 Yol


Zihninizi Temizlemek için 5 Yol konusu, KİŞİSEL GELİŞİM forumunda tartışılıyor.
#1
Zihnimiz düşünceler ve duygularla yoğun bir şekilde doludur. Bu bizde büyük bir negatif durum meydana getirir. Yorgun ve negatif hissederiz. Hayattan aldığımız zevk azalır. Daha dalgın ve düşünceli oluruz. Bu tamamen deliliktir aslında. Düşüncelerimiz bizi esir almış ve mutsuz etmiştir. Gelin 5 adımda zihnimizi arındıralım.

140907-Haglage-acid-test-tease_zavfek.jpg

1- Düşüncelerinizin farkına varmak.
Neden sorusu ile başlayalım. Düşüncelerimizin ve negatif duygularımızın yoğunluğunun sebebi onlarla gerçek anlamda karşılaşmadığımız içindir. Düşüncelerimiz vardır. Ama biz onların farkında değilizdir. Peki farkına vardığımızda ne olur. Düşünceler bir süre durur. Siz ne kadar farkındalık yaparsanız düşünceler o kadar azalır. Çünkü bir koltukta iki kişi oturamaz...

2- Egonuzu anlayabilmek.
Ego siz olduğunu iddia eden bir düşünce şeklidir. Özünde tek başına olan insan egosu ile ikilik yaşamaktadır. Ego bizi kontrol etmeyi seven bir düşünce yapısıdır. Bizi yönlendirmeye çalışır. Şöyle düşünün zihninizde sürekli konuşan bir ses sizce de garip değil mi? Egoyu anladığınızda ona ihtiyacınız olmadığını fark edeceksiniz.

3- Geçmiş ve Gelecek Kaygıları.
Bundan 20 yıl sonrayı düşünüp kaygılanan tek canlı insandır. Problemlerimizin ve düşüncelerimizin temeli geçmişte veya gelecekte olan ve olacak olaylarla ilgilidir. Bundan kurtulmalıyız ve bunu hemen yapmalıyız.  Düşüncelerimizin farkına varmalı ve onların yanıltıcı olduğunu anlamalıyız. "Şimdi" yani anda kalmak burada önemlidir.

4- Meditasyon Yapmak.
Düşüncelerinizi durdurup nefesinize odaklanmak zihni tamamen rahatlatan ve arındıran bir durumdur. Meditasyona mutlaka zaman ayırın.

5- Pozitif Düşünceye Odaklanmak
Olumlama yaparak pozitif düşünceye odaklanabilirsiniz. Kendi olumlama cümlelerinizi oluşturarak daha verimli bir hal alır. Düşüncelerimizin temelinde negatife odaklanma durumu vardır. Negatife odaklanmamızın ana sebebi ise bilinçaltımızın korkularımıza takılı kalmasında yatar. Yapmanız gereken kendinizi pozitife odaklayabilmektir.

Kaynak:bilgierdemdir.com

Your Page Title
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HAYATINIZA ŞANSI ÇEKMEK İÇİN 4 TAVSİYE Spiritüeller 0 8,229 08-09-2018, Saat: 17:16
Son Yorum: Spiritüeller
  BAŞARILI OLMAK İÇİN ÖĞRENMEMİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ KELİME ''HAYIR'' Emka 0 2,583 10-08-2018, Saat: 13:00
Son Yorum: Emka
  Paranın Enerji Akışı? İşte Zenginliği çekmek için basit bir Mudra! Magnetho 0 26,100 02-06-2018, Saat: 00:10
Son Yorum: Magnetho
  Hayalleri Gerçekleştirmek İçin Yapılması Gereken 5 Şey Archilles 0 2,656 14-05-2018, Saat: 17:21
Son Yorum: Archilles
  Pozitif Enerji İçin Kendinizi Arındırmanıza Yardımcı Olacak 5 Yol Magnetho 0 2,411 12-03-2018, Saat: 23:13
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi