Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7 ADIMDA ZİHİNSEL ENERJİ SEVİYENİZİ YÜKSELTİN


7 ADIMDA ZİHİNSEL ENERJİ SEVİYENİZİ YÜKSELTİN konusu, MEDİTASYON forumunda tartışılıyor.
#1
Zihin, insan vücudundaki enerji seviyesini etkileyen en önemli faktör. Zihinsel enerjisi yüksek olan insanların ortak özelliği; mutluluk, yüksek irade, güven ve motivasyon sahibi olmaları. Artan irade ve motivasyonla da sağlıklı beslenme gibi alışkanlıklar kazanmak mümkün.

Eğer kendinizden eminseniz, yaptığınızdan da eminseniz işte o zaman yaptığınız işi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İşte zihinsel enerji seviyenizi yükseltmek için atmanız gereken ilk 7 adım.


1401580800-bdf917390907607796f25c1a8a2571f1.jpg


1.MİNNETTAR OLUN...

Hayatınızda minnettar veya müteşekkir olduğunuz şeyleri kendinize hatırlatın. Şükran, sizi daha çok olumlu düşünceye bu sayede de zihinsel enerjinizin artmasını sağlayacak. Eğer işyerinizde eğlenemiyorsanız, işinizin olduğunu ve bir maaş kazandığınızı hatırlayıp mutlu olun. Eğer hayatınızda zorluklarla karşılaşıyorsanız, zorlukların sizi daha güçlü yapacağını hatırlayın.

Şükretme neyin önemli olduğunu size hatırlatır. Eğer trafik sıkışıklığında kaldıysanız, ailenizi hatırlayın. Trafik sadece sizi onlara ulaştıracak.

 Aksiyon:

Hayatınızda minnettar olduğunuz 5 şeyi bir kağıda yazın.

2.ÇEVRENİZİ İYİ İNSANLARLA DONATIN...

İnsanlar doğuştan sosyal varlıklardır; insanlarla iletişim kurmak bizi mutlu eder ve enerji verir. Olumlu düşünen ve size enerji veren insanlarla zaman geçirin. Her zaman olumlu bir tonda konuşun. Bu daha olumlu düşünüp daha enerjik olmanızı sağlayacak.

Aksiyon:

Hayatınızda sürekli olumsuz düşünen insanlar var mı? Onlarla bu kadar çok zaman geçirmeli misiniz? Nasıl insanlarla zaman geçirmeyi tercih ederdiniz? Bu tür insanlarla tanışıp zaman geçirmek için bir strateji geliştirin.

3.OLUMLU DÜŞÜNÜN...

İyimser düşünmek, ruhsal enerjinizi yükseltecek.

Biraz mutsuz ve halsiz hissediyorsanız, kendinizi daha olumlu düşünmeye zorlamak olumsuz ruh halini tersine çevirmenin çok iyi bir yolu. Momentumun enerji seviyeniz üzerinde somut bir etkisi var.

Eğer ruhsal enerji seviyeniz düşüyorsa bir an önce harekete geçmelisiniz; Çünkü ne kadar düşerse yükselmesi de o kadar zorlaşır. Aynı şekilde enerji seviyenizi ne kadar yüksek tutarsanız, düşmesi de o kadar zor olacaktır.

Aksiyon:

Her olayın olumlu yanlarına odaklanın. Karşınıza çıkan fırsatlardan yararlanın. Neyin ters gidebileceğini düşüneceğinize, nelerin iyi gidebileceğini düşünün.

4.AKLINIZDAKİLERİ DÜZENLEYİN...

Çoğu insan her zaman çok meşgul ve akıllarında birçok farklı şeyi tutmak zorundalar. E-posta gibi yöntemlerle, her zamankinden daha hızlı bir şekilde bilgi ediniyoruz. Hata yapmaktan kaçınmak için aklınızdakileri düzenleyin; her şeyi aklınıza kazımak zorunda değilsiniz.

Aksiyon:

Ajanda, alarm ve hatırlatıcılar yardımıyla aklınızdakileri düzenleyin.

Örneğin bir toplantı belirlediğinizde bunu ajandaya geçirin ve hatırlamak için kendinizi zorlamak zorunda kalmayın. Bir to-do listeniz olsun. Bu sayede işlerinizin bilincinde olacak ve yetiştirmekte büyük kolaylık yaşayacaksınız.

5.DIŞARI ÇIKIN...

D vitamini içeren gün ışığı, cildinize ve gözlerinize iyi gelir ve enerji seviyenizi yükseltir. Ayrıca, vücudunuz ve zihniniz gün boyu uyanık olmaya alışık olduğundan, gün içinde kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Gün ışığı vücudumuza uyanık ve enerjik olması gerektiğini hatırlatır.

Aksiyon:

İşte kendinizi yorgun hissettiğinde dışarı çıkın ve güneş ışığında kısa bir ara verin.

6.EĞLENİN...

Ailenizle ve arkadaşlarınızla zaman geçirmeyi ihmal etmeyin. Hobilerinize zaman ayırın. Bu aktiviteler sizi heyecanlandırıp motive edecektir. İşe biraz ara vermek, daha çok iş halletmenizi sağlayabilir. Eğlenmek, vücudunuza enerji seviyenizi yükselten bir etki eder.

Aksiyon:

Haftanın belirli günlerini hobilerinize ve sevdiklerinize ayırın.

7.ZİHNİNİZİ TETİKLEYİN...

Zihninizi çok yormadan tetikte tutun. Zihninize meydan okumak size enerji verecektir. Kendinizi zorlamazsanız günlük hayattan sıkılabilir veya amaçsız hissedebilirsiniz. Zihninizi tetiklemek için yeni bir beceri edinmeyi deneyin.

Aksiyon:

Günlük hayatınızda kendinizi zorlayan deneyimler yaşamaya çalışın.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  IŞIK BEDENİN İNİŞİ ENERJİ ALIŞTIRMASI Spiritüeller 0 1,937 21-02-2017, Saat: 07:36
Son Yorum: Spiritüeller
  POZİTİF ENERJİ UYUMLAMASI Spiritüeller 0 2,829 02-08-2016, Saat: 17:12
Son Yorum: Spiritüeller
  5 ADIMDA YÜKSEK BENLİĞE ULAŞMANIN YOLU Emka 0 20,306 15-06-2016, Saat: 20:02
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi