Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu Basit Zihinsel Hileler Zihninizin Efendisi Olmanıza Yardımcı Olacaktır!


Bu Basit Zihinsel Hileler Zihninizin Efendisi Olmanıza Yardımcı Olacaktır! konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
İnsan aklı oldukça karmaşıktır. Bununla birlikte, çoğu karmaşık süreçler basit eylemlerle tetiklenir, yani eğer öğrenirseniz, kolayca kendi aklınızın efendisi haline gelebilirsiniz, ki bu sayısız zorlu durumu çözmenize yardımcı olacaktır.

İnsan aklı kalıplarda çalışır. Bu kalıpları nasıl tanıyacağımızı öğrenirsek, onları avantajımız için güçlü zihinsel araçlar olarak kullanabiliriz. Bunu öğrenmek, rahatlamanıza ve daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. 

İşte ustalaşabileceğiniz ve avantajınıza kullanabileceğiniz 15 zihinsel hilenin bir listesi

1.Sükut Altındır

Birinden bir şey almak ister misin? Onlara soruyu sorun-sadece yarım cevap alırsanız, sessizken onlara bakmaya devam edin ve sonunda her şeyi dökeceklerdir. İnsanlar cevaplarının düzgün anlaşılmadığını düşündüklerinde, açıklamaya devam edeceklerdir. Şık bir numara, değil mi?

2.Endişeli olmaktan vazgeç!

Stresli veya endişeli olduğunuzda neyin yardımcı olabileceğini biliyor musunuz? Sakız. Sakız çiğnemek beyninizi yediğinizi düşünecek ve her şey harika olacak. Bu durumda, beyniniz sakinleşecek ve sizi daha iyi hissettirecektir.

3.Şimdi Kim Seviyor?

Bir grup insanın kimlerden hoşlandığını bilmek istiyorsanız, gülüyorken onlara iyi bakın. İnsanlar içgüdüsel olarak bir kahkaha atarken yakın hissettiklerine bakar.  Kimin arkadaşları arasında kimin sevdiği hakkında herhangi bir yanlış anlaşılmayı temizleyebilen harika bir zihinsel oyundur.

4.Evet, Kendi Sözlerine İnandığını Biliyorlar

"Sanırım" veya "inanıyorum" gibi ifadeler kullanmak gerekli değildir. İnsanlar zaten kendi sözlerine inandığını biliyorlar, bu yüzden buna vurgu yapmak sizi daha güvende yapmaz.

5.Sakin Ol.

Stres altındayken sakin kalmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Kızgın olsanız bile, tartışırken sakin olmalısınız. Bu şekilde, onları sakinleştirmeye eğitiyorsun. Bir dahaki sefere aynı kişiyle tartışırken, değişiklikleri kesinlikle fark edeceksiniz.

6.Nasıl Hissediyorsunuz

Duygularımız fiziksel hareketlerle kendini gösterir ve duygusal ifadelerimiz duygularımız tarafından tetiklenir. Bu, mutlu olmak istiyorsanız, daha çok gülümsemeniz gerektiği anlamına gelir.


14.jpg


7.Parlaklık = güven

Birçok kişi parlaklığı güvenle karıştırır, ancak bir ve aynı değildir. Ne yaptığınızı biliyormuşsunuz gibi görünüyorsanız, insanlar eşyalarını bildiğini düşünürler. Sadece kendine güvenen davran ve bir dahi gibi görüneceksin.

8.Görüşmeciler insandır

Görüşmecileri canavar olarak düşünmeyin - sonuçta sadece işlerini yapıyorlar. Bir röportajda endişeli iseniz, sadece görüşmeci ile arkadaş olduğunu hayal edin - bu rahatlamaya ve iş bulma şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

9.Başkalarında Görmek İstediğiniz Kişi Olun

Başkalarını ne kadar mutlu ve heyecanlı görüyorsanız onları görmekten hoşlanırsanız, sizinle tanışmaktan mutlu ve heyecanlı olurlar. Bu basit zihin hilesi de insanlar üzerinde çalışıyor.

10.Göreve alınma olanaklarını azaltın

Göreve alınmak istiyorsanız, toplantıda onların yanında oturun. İnsanlar, paket zihniyetlerini zaten kaybetmiş olanlara (yanında oturmak suretiyle) saldıramazlar.

11.Ayna Hilesi

Müşteri desteğindeyseniz, arkanızda büyük bir ayna bırakın. Bu, müşterilerinizi, pislik gibi davranırken nasıl göründüklerini görecekleri kadar güzel olacak.

12.Daha Fazla Bilgi İsteyerek Başlayın, Sonra Daha Az Sorun

Yüz tekniği çalışmalarında sözde kapı, zorlayıcı bir şekilde satışta bir şeyler satın almanızı sağlar. Ayrıca, ilk büyük olanı reddettikten sonra insanların daha küçük bir iyiliği kabul etmelerini daha olası kılar.

13.Stresli hissetmiyorum-mutlu hissediyorum!

Hem stres hem de zevk aynı fiziksel görünümleri paylaşır (artan kalp hızı, ağır solunum, yüksek nabız). Öyleyse, stresli durumlarda serin tutmak istiyorsanız, onları bir tehdit yerine bir meydan okuma olarak görün.

14.Kendinizi Eğlence ile İlişkilendirin

İlk buluşmaya çıkacaksanız, tarihinizi eğlenceli bir yere götürün. Bu, bu kişinin sizi kesinlikle harika olan eğlenceli ve heyecanla ilişkilendirmesini sağlayacaktır.

15.Göz Temasını Koru


Biriyle konuşurken göz teması sağlayın.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çekim Yasasını Kullanarak Gerçek Ruh Eşinizi Bulmanızı Sağlayacak 4 Basit Teknik Spiritüeller 0 600 01-10-2018, Saat: 20:09
Son Yorum: Spiritüeller
  Ruh Rehberlerinizin Sizi İzlediği Ve Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olduğu 8 İşaret Emka 0 962 16-09-2018, Saat: 17:20
Son Yorum: Emka
  Hayatınıza Bolluk,Şans ve Para Çekmek İçin Basit Ama Etkili Bir Ritüel Magnetho 0 2,989 22-07-2018, Saat: 20:08
Son Yorum: Magnetho
  Evinizin Titreşimini Yükseltmeniz İçin 5 Basit Yöntem Emka 0 1,353 30-06-2018, Saat: 09:03
Son Yorum: Emka
  ÜÇÜNCÜ GÖZÜNÜZÜ AÇMAYA YARDIMCI OLACAK 15 YOL Emka 0 2,764 26-06-2018, Saat: 23:04
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi