Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Daha Mutlu Yaşamak İçin 5 İpucu


Daha Mutlu Yaşamak İçin 5 İpucu konusu, KİŞİSEL GELİŞİM forumunda tartışılıyor.
#1
Günlük yaşamınızda daha mutlu olabilmeniz için yapabileceğiniz birkaç temel ipucunu bir araya getirdik.

mutluluk1.jpg

1) Kültürel aktiviteleri es geçmeyin. (Keşfedin)
Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun haftada bir, iki haftada bir ya da ayda bir mutlaka bir sergiye gitmeye ve insanların yaratıcılığından beslenmeye çalışın. Sanat, özel ve tabii ki güzeldir. Dünyada güzelliği yorumlamaktan ve onu kendi çerçevende yansıtabilmekten daha özel bir şey yoktur. Bu hissi yaşayabilmeniz için ünlü bir ressam, heykeltıraş ya da müzisyen olmanıza gerek yok. Dokunabildiğiniz, duyabildiğiniz ve görebildiğiniz bu eserler yaratıcılığınızı artıracak ve sizi farklı düşünmeye itecektir.

2) Kendinize zaman ayırın. (Dinleyin)
İş hayatı, okul hayatı ve yüklendiğiniz çeşitli sorumluluklar, çoğu zaman kendinizi ihmal etmenize neden oluyor olabilir. Kendinize ayıracağınız birkaç saat, sorumluluklarınızdan sıyrılıp sadece mutluluğunuz için yapacağınız birkaç aktivite, haftanızın çok daha farklı geçmesini sağlayabilir. Kendinize özel bir bakım günü ilan edebilir, tek başınıza yapabileceğiniz bir aktivite bulabilir ya da bir hobi edinebilirsiniz.

3) Doğaya kulak vermeyi unutmayın. (Hissedin)
Şehrin karmaşası ve gürültüsünden uzak bir sabah geçirmek için yakınlarınızda bulunan bir parka gidin. Ayakkabılarınızı çıkarın ve çimlerin ayak tabanlarınızda bıraktığı muhteşem hisle deşarj olun. Çoğumuz, iş hayatına atıldıktan sonra ya da staj döneminde, okul döneminde doğayı dinlemeyi unutuyoruz. Şehir hayatının ve yoğun temponun sizi kafesine almasına izin vermeden ve doğayı, doğanın dingin huzurunu hissetmek için çaba sarf edin.

4) Arkadaşlarınızı ihmal etmeyin. (Paylaşın)
Yoğun geçen bir günün ardından arkadaşlarınızla görüşemeyecek kadar yorgun olabilirsiniz ancak bırakın bugün 3 saat daha az uyuyun. Arkadaşlığın verdiği enerjinin ve mutluluğun buna değeceğini göreceksiniz. Hayatın stresini üzerinizden atmak için paylaşın. Kendinizden uzaklaşıp biraz arkadaşlarınızın hayatına dâhil olun.

5) Yan karakter olmayı da bilin. (Değiştirin)
Sürekli başrol olmak sizi yorabilir, biraz yan karakterleri oynayın ve sadece başrolün en yakın arkadaşı, en yakın iş arkadaşı ya da kapı komşusu olun. Kendinize dışarıdan bakın ve sizi yoran her şeyi bir rutin olarak görüp kabullenin ve iç dünyanızda basite indirgeyin. İyi gelecek, göreceksiniz.

Kaynak:ceotudent.com

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şans Yıldızını Yükseltmek İçin 5 Adım EvrimBilge 0 1,885 18-02-2018, Saat: 15:03
Son Yorum: EvrimBilge
  7 Japon Bilgeliği İle Her Geçen Gün Daha Mutlu Olun EvrimBilge 0 715 16-02-2018, Saat: 19:10
Son Yorum: EvrimBilge
  Kendinizi Daha Çok Tanımaya İhtiyacınız Olduğunun 7 İşareti EvrimBilge 0 540 09-02-2018, Saat: 19:58
Son Yorum: EvrimBilge
  Hayatınızı daha huzurlu ve mutlu yaşamanızı sağlayacak 52 pozitif olumlama Magnetho 0 403 17-01-2018, Saat: 15:17
Son Yorum: Magnetho
  Negatif Duyguları Dönüştürmek için Etkili Bir Yöntem… Magnetho 0 939 10-01-2018, Saat: 15:12
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi