Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

En Eski Kehanet Kitabı I Ching Hakkında Bilmeniz Gereken 9 İlginç Bilgi


En Eski Kehanet Kitabı I Ching Hakkında Bilmeniz Gereken 9 İlginç Bilgi konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
I Ching, doğunun bilgeliğinde değerli bir yeri olan Tao felsefesinin doğuş metnidir. Bir kehanet ve bilicilik yöntemi olarak kullanılan bu kitap kısa ve kinayeli metinlerden oluşmaktadır. 64 tane çubukla ya da bozuk paralarla oynanır. Faldan farklı olarak size hiçbir şey vadetmez. Sadece sorduğunuz sorunun cevabını alabilirsiniz.”Bugün Cem ile görüşmeli miyim?” İşte bu I ching’e sorabileceğiniz bir sorudur. Aslında konu kısıtlaması hiç olmadan istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Nasıl bir soru sorarsanız sorun I ching size mantıklı bir cevap verecektir. Eğer kitapla dalga geçerek bir soru sorarsanız onun için bile I ching’in bir cevabı vardır. Bu eski bilicik kitabı aynı zamanda şizofreni hastalarına da tavsiye edilir.

Irk_bitig_06.jpg

1. Değişimler kitabı olarak bilinen I Ching, kişinin ve evrenin, Ying ve Yang enerjisine göre kişiye bir kehanet öngörür.Sıradan fallardan farklı olarak kişinin başına gelebilecek kötülüğü nereden engelleyeceğini de anlatır.

2. Bu ünlü kehanet kitabı, Çinliler tarafından, bundan yaklaşık 5000 yıl önce yazılmıştır.

3. I Ching bir kehanet falı olmakla birlikte olabilecek olasılıkları tahmin etmeye dayalı olarak sezgi gücünüzü kullanmanızı sağlar.Bu şekilde geleceği tahmin edebilirsiniz yalnız bir husus var ki I Ching’in büyülü dilini anlamlandırması gereken sizsiniz.

4. Öncelikle içten bir şekilde I Ching’e soru sorup sonrasında paraları ya da çubukları atmalı; ardından hexagramınızı okumalısınız. Bu hexegram sorduğunuz sorunun cevabını net olarak verir. Bu büyülü kitabın nasıl çalıştığı batılı bilim adamları ve düşünürlerce bir sır olarak kalmıştır. I ching, Carl Gustav Jung üzerinde büyük bir etki bırakmıştır.

5. Tam 64 adet hexegramı vardır.Milattan önce 1000 yılında hekxegramların yorumunu yapan Kral Wen, sonrasında bu kitaba kendince açıklamalarını aktaran Konfiçyus, I-ching’e sosyolojik ve felsefik yorumlar eklemişlerdir.

6. I ching’de toplam 6 satır vardır.Altı satır olduğu olduğundan dolayı altmış dört farklı I ching heksegramına ulaşılır, buna göre de kehanet okunur. Her bir satır, atılan üç madeni paranın ikisinin yazı mı tura mı geldiğine göre kısa 2 çizgi veya düz 1 çizgi olacak şekilde doldurulur. Buna göre de kehanet okunur.

7. Hexagramlardaki olaylar üçe ayrılır.Birincisi yan koşullardan bahseder, ikinci olarak kişinin özel durumu üçüncü olarak kişinin kendisiyle ve başkalarıyla olan ilişkilerinden bahseder.

8. Bozuk paralarla da bakılan bu fal türünde ying ve yang değerleri vardır.Cevabınız bunların olumlu ya da olumsuz olmasıyla ilgilidir çünkü I ching Ying ve Yang’ın gücü ile çalışır.Sizin özel sorularınıza tam anlamıyla doğru ve bilgece cevaplar veren I ching’i geleceği tahmin etmek için de kullanabilirsiniz. Japonya ve Çin’de hala popüler olan bu kehanet sistemiyle insanlar o gün giymeleri gereken kravatın hangisi olduğunu bile soruyorlar.

9. I Ching evrendeki tüm şeylerin değişimini ve onların değişim sürecini inceleyen edebi bir kaynak olma özelliği de taşıyor.

Kaynak:listelist.com

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AYAHUASCA ÇAYI HAKKINDA BİLİNMEYENLER (ŞAMAN'NIN İKSİRİ RUHUN ASMASI) Emka 2 18,904 11-11-2022, Saat: 18:08
Son Yorum: Gümüşkurt
  Çoğu İnsanın Bilmediği Karma Hakkındaki İlginç Gerçekler Emka 0 4,195 14-11-2018, Saat: 20:38
Son Yorum: Emka
  Thoth'un Antik Mısır Kitabı İnsanlara Doğaüstü Yetenekler Verdiği Söyleniyor Emka 0 3,050 20-10-2018, Saat: 16:51
Son Yorum: Emka
  Aydınlanma İçin Gereken 10 Uyanış Aşaması Spiritüeller 0 4,158 23-09-2018, Saat: 13:02
Son Yorum: Spiritüeller
  ŞAMAN ŞİFA NEDİR? İNSANOĞLUNUN BİLDİĞİ EN ESKİ UYGULAMA Emka 0 4,907 05-09-2018, Saat: 15:47
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi