Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evde huzur arayışına şaman enerji temizliği


Evde huzur arayışına şaman enerji temizliği konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Evindeki huzur için kökeni Şamanizm'e dayanan Anadolu usulü Feng Shui'den medet umanların sayısı artıyor. Yeni Aktüel dergisi, Anadolu ritüellerini sayfalarına taşıdı

Son yılların huzur trendlerinden biri olan 'Feng Shui'nin ülkemizdeki tahtı sallanıyor! Yaşanılan mekanın 'enerji akışına' uygun döşenmesini esas alan bu Uzakdoğu felsefesinin Anadolu usulü ritüellerini uygulayanların sayısı giderek artıyor. Yeni Aktüel dergisinden Neslihan Perker, Şaman usulü 'enerji temizliği' ile ilgili ayrıntıları araştırdı... 

gecmis-yasam-hayat-karma-temizligi-nasil-yapilir.jpg

KAPI GİRİŞİNE SARIMSAK ASIN 
Mekanlara enerji temizliğine giden 'enerji uzmanı' Nuri Sevinç, Anadolu'da uygulanan bazı ritüelleri şöyle anlattı: 
 Enerji temizliğinde sirke kullanımı çok yaygındır. Kötü enerjiyi temizlediğine inanılır. Yerler, eşyalar silinir ve sirke kabı yatağın altına konur. Yatağın altına konma nedeni, insanların uyku sırasında bilinçaltları ortaya çıktığı için etkiye açık olmalarıdır. 
 Evlere sarımsak asmak da çok bilindik bir ritüeldir. Negatif enerji sarımsak ile nötr hale getirilir. Sarımsak genelde kapı girişlerine asılır. 
 Eski Anadolu'da yatak odalarına ayna konmazdı veya akşamları üstleri siyah bir örtü ile kapatılırdı. Nedeni ise, negatif enerjiyi büyüteceğine inanılmasıydı. 

BİZDE KADIN ENERJİSİ HAKİM 
Tıbbi-Aromatik Bitkiler Teknikeri Muhammet Tekin ise Anadolu usulü evde huzur yöntemlerini şöyle anlattı: 
 Eski Türk evlerinde çatı yoktur çünkü 'yukarı' ile bağlantı kanalı açık olmalıdır. Eski Sümer ve Hititlerin evlerinde de çatı yoktur. Bizim kültürümüzdeki yapılarda ise dişi enerji hakimdir. 
 Camiler, sinagoglar, kiliseler dişi enerjiye sahiptir. Türk kültürüne baktığımızda kadın enerjinin hakimiyetini görürüz, anne kutsaldır. İslamiyet'te, Orta Asya ve Anadolu medeniyetlerinde bu böyledir. Yaşadığımız daireler kadın enerjisine sahiptir. Feng Shui'de ise erkek enerji vardır, bizim yapı şeklimiz bu değildir. 

TUZ VE KİREÇ ÖNEMLİ 
 Türk evlerinde kireç taşı veya kaya tuzu çok önemlidir. Tuz ve kireç negatif enerjiyi üzerinde toplar. Ev halkını hastalıklardan da koruduğuna inanılır. 
 Evlerin balkonlarında çiçek kültürü de çok gelişmiştir. Yeşil bitki, taze enerji getirir. Evlerin çevresinde, meyve veren ağaçlar yetiştirilir. 
 Gül bizim için çok önemlidir, bu bitki hem dünyayı, hem insan ruhunu, hem de Hz. Muhammed'i temsil eder. Aşk ve sevginin çiçeğidir. Güldeki koku, sevgi ve mutluluk duygularını arttırır. 

MAHARET ÇENGELLİ İĞNEDE 
 Anadolu inanışına göre; evin içinde bir yerde demir bulundurmak da önemli. Yeni doğan bebeklere nazarlık takıldığında aslında maharet, çengelli iğnededir çünkü bu tılsımın materyali demirdir. Bilinçaltındaki negatif enerjiyi dengeler. 
 Osmanlı'nın ilk yıllarında, kente gelenler ağaca ölü koyunları asarlar, hangi koyun geç çürürse evi oraya inşa ederlermiş. Hayvan yaşamlarından aldıkları mesajlar onlar için önemliymiş.

POZİTİF BİTKİ REÇETESİ
 Adaçayı: Nazardan ve kötü enerjilerden koruyor. 
 Tarçın kabuğu: Zenginlik ve bereket getiriyor. 
 Çörek otu: Nazara iyi geliyor. 
 Üzerlik Otu: Kötü enerjiden koruyor. 
 Defne Yaprağı: Büyüden koruduğuna inanılıyor. 
 Üzüm: Yaradılışı temsil ediyor ve şifa verdiğine inanılıyor. 
 Vanilya kabuğu: Afrodizyak enerjiyi artırıyor. 
 Kahve: Yakılan kahve enerji veriyor. 
 Tuz: Masaya konan tuz, negatif düşünceleri, konuşmaları üzerine çeker. 
 Baklagiller: Evin bereket enerjisi açısından önemlidir.

ÖNCE MUM YAKILIYOR SONRA TÜTSÜ 
Nuri Sevinç, bir mekan temizliğine gittiği zaman işe mekanda mum yakarak başlıyor... Yeni yakılan mum, bulunduğunuz yerde bulunan negatif enerjiyi temizliyor. Ardından tütsü yakan Sevinç, kendi bedeninde tamamen pozitif enerjiye odaklanarak odaları dolaşmaya başlıyor. Odalarda geçen süreç değişebiliyor, kiminde iki dakika duruyorsa, kiminde bu süre beş dakikayı buluyor. O sırada mekanda yaşayan insanların da bu yeni enerji ile dengelenmeleri ve olayların negatifinden kurtulmaları çok önemli.

YATAK ODASINI KEDİ SEÇİYOR
Eskiden Anadolu'da bir eve taşınıldığı zaman, mekana kedi bırakılır ve kedinin sabit durduğu yer yatak odası yapılırmış. Kediler manyetik alanı çok iyi algılar, pozitiftirler ve insandaki negatif enerjiyi alırlar.

Kaynak: sabah.com.tr

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AYAHUASCA ÇAYI HAKKINDA BİLİNMEYENLER (ŞAMAN'NIN İKSİRİ RUHUN ASMASI) Emka 2 18,578 11-11-2022, Saat: 18:08
Son Yorum: Gümüşkurt
  Huzur ve Mutluluk İçin 12 Enerjiyi Değiştirmelisin Emka 0 3,135 08-11-2018, Saat: 14:59
Son Yorum: Emka
  ŞAMAN ŞİFA NEDİR? İNSANOĞLUNUN BİLDİĞİ EN ESKİ UYGULAMA Emka 0 4,842 05-09-2018, Saat: 15:47
Son Yorum: Emka
  Enerji Kordonlarını Kesmek Emka 0 3,431 02-08-2018, Saat: 11:46
Son Yorum: Emka
  KOZMİK ENERJİ NASIL ELDE EDİLİR ? Emka 0 3,823 29-07-2018, Saat: 23:34
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi