Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gerçeğe Uyanmak İçin 5 Büyük Adım


Gerçeğe Uyanmak İçin 5 Büyük Adım konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Gördüklerimiz, beynimizdeki nöronların elektrik dalgalarıdır. Biz gerçekliği beynimizde tekrar tekrar yorumluyoruz. Zihnimiz asıl olanı değil onun aklımızdaki yansımasını yani gölgesini görüyor ve yorumluyor. Beynimizdeki algı ve dışarıdaki dünya farklı olabiliyor.

En kısa tabiri ile bir akıl hastası dünyayı çok farklı yorumlayabiliyor. O dünyaya kendi kırılmış düşünce yapısından bakıyor. Aynı bir kristali gözümüzün önüne koyup bakmak gibi. Işık gibi beynimizdeki düşüncede kırılabiliyor.

Dış dünya mutlaktır, ama gerçeklik bu şekilde değildir - her şey birbirine bağlıdır ve mutlak değildir. Bu görüş, huzurlu bir akıl için çok faydalıdır. Çünkü huzuru bozan ana şey öfkedir. Dalai Lama 

Cameron-Gray-Art3.jpg

Peki gerçek nedir?

Aslında gerçek dediğimizde algımız bize farklı bir dünya sunuyor demiyoruz. Fakat gerçeği algılarken filtrelere maruz kalıyoruz. Evet aynı instagramda ki gibi filtreler beynimizde var. Bu da yetiştirilme tarzımızdan tutun yaşadığımız toplum ve kültürün yapısına kadar bizi etkiliyor. Kültürlerin dünya görüşleri onun için çok farklı olabiliyor.

Gerçeğe Uyanmanın 5 Büyük Adımı

1- Şimdiye Odaklanın.

Beynimiz bizi iki büyük ilizyonla şimdiki andan uzaklaştırmaya çalışır. Bizi geçmiş olaylar ve gelecekte bekleyenler ile meşgul eder. Bu onun çalışma prensibidir. O düşünme üzerine çalışan bir organdır. Nasıl kalp kan pompalarsa o da zihnimizde düşünce oluşturur. Bu onun yapısıdır. Fakat kalp üzerinde bir kontrolümüz yokken beynimiz üzerinde söz sahibiyiz. Hayatımızdaki en önemli an şimdidir. 

2- Dünya bir algılar panayırıdır. Bütüne Odaklan.

Çevremizde algılayacak o kadar çok olay ve eylem vardır ki eğer hepsine odaklanmaya çalışsak bunu yapamayız. İşte zihnimiz bu gibi durumlarda algıladığımız olayların büyük bölümünü bilinçdışına gönderir. Bize ise sadece odaklandığımız şeyler kalır.

Fakat bu yine de zihnimizin bize bir filtre uyguladığı gerçeğini değiştirmez. Farkındalık yapan kişiler çevrelerindeki her olayın farkındadırlar. Onların algı filtreleri ya yoktur ya da çok azdır. Etrafınızdaki olayları tek tek anlamaya çalışmadan bütüne odaklanın göreceksiniz gerçek çok farklı ve güzel.

3- Hislerinizi gerçekten hissedin.

Zihnimiz büyük bir filtreler çemberi içindedir. Kısaca çoğu zamanda otomatik pilottayız. Nasıl mı? Mesela yemek yerken genellikle orada değiliz. Ya da diş fırçalarken veya televizyon izlerken bile... Hislerimizi otomatik olarak geri planda yaşıyoruz. Bir elmanın tadını almıyor değiliz fakat o kadar az farkındayız ki o tat zihnimizde yok olup gidiyor. Onun için hislerinizi farkındalık ile yaşayın.

4- Tüm filtreleri kaldırarak Objektif olarak bakın.

Irk, din, kültür ve diğer tüm düşüncelerden sıyrılıp dünyaya tek bir ana pencereden objektif olarak bir süre bakın. O zaman filtrelerin ne kadar yoğun olduğunu göreceksiniz. Bir yorum yapmayın. Bir fikir bulmaya çalışmayın. Sadece biraz hayatı bu pencereden bir süre izleyin. 

5- Mevcut var oluşunuza odaklanın.

Size en çok neyi unuttuğunuzu sorsam, pek çok cevap verebilirsiniz. Ama gerçekte en çok kendi varoluş hissimizi unuturuz. İçinize odaklanın. Nefes alışverişinize... Düşüncelerin akıp geçmesine izin verin. Kendinizi izleyin ve kendi varoluşunuzu hissedin. Ne kadar eşsiz bir canlı olduğunuzu ve varoluşunuzun en temel nedeninin siz olduğunu fark edin...

Kaynak:bilgierdemdir

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  7 BÜYÜK BİLİM ADAMINA GÖRE EVRENİN YARATILIŞI Archilles 2 5,573 07-12-2021, Saat: 13:22
Son Yorum: ruhsalseyler
  Ruh Dünyasıyla Etkileşim: Ruhlarla Konuşmak İçin 7 Adım Emka 0 4,794 24-11-2018, Saat: 00:42
Son Yorum: Emka
  Amaçlarınızı Belirlemek Ve Hayattan İstedikleriniz Elde Etmek Için 8 Yöntem Emka 0 3,302 14-11-2018, Saat: 16:58
Son Yorum: Emka
  Numerolojiye Göre Güneş Sayınızı ve Sizin İçin Ne İfade Ettiğini Keşfedin Emka 0 3,924 14-11-2018, Saat: 13:12
Son Yorum: Emka
  Birkaç Saniye İçin Elinizi Bu Pozisyonda Tutun, Sonuçlar İnanılmaz Derecede Şaşırtıcı Emka 0 8,516 12-11-2018, Saat: 22:50
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi