Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Grimoire : Dünyanın En Gizemli Kara Büyü Kitabı (İçerik)


Grimoire : Dünyanın En Gizemli Kara Büyü Kitabı (İçerik) konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
 Le Grand Albert bu ismi taşıyan Din adamı ve Filozof Albert Le Grand ( 1200 – 1280 ) de yaşamış tarafından yazılmış ve Grimoires diye adlandırılan büyü kitaplarının en tanınmışıdır. İlk defa yazılmaya takriben 1245 de başlanmış ve son şeklini de 1580 de almıştır. Fransızca yayınlanmış şekil 1703 tarihini taşımaktadır.
Liber Secretorum Alberti Magni de virtutbus herbarum, lapidum et animalium quorumdam “ Albert Le Grand nın otlar , taşlar ve hayvanlarla ilgili sırlarının kitabı “

Kitabın içindekiler ve Endeksi ;
Kitabın kontrollü Fransızcaya tercüme edilmiş olan nüshasında ilk önce giriş kısmı “ epitre “ “ avis au Lecteur “ kısamı vardır. Bu kitap 1703 de Köln de Fransızca olarak basılmıştır.
Kitabın ismi : “ Albert Le Gransd’ın harikulade Sırları “

1 – birinci Bölüm : “ Des Secrets de Femmes – De secretis miluerum “ Kadınların Sırları .
A. Collin’e göre (1880 ) Bu bölümdeki sırlar Grand Albert’in 1245 – 1248 tarihleri arasında verdiği embriyoloji ve jinekoloji hakkında verdiği bir kursun notlarıdır. Bu daha sonra kitabın IX bölümünde De animalibus ( hayvanlar Hakkında ) bölümünün de temel kısmını teşkil etmiştir. ( 1258) . Daha ileriki bir tarihte ise 1580 de yayıncı Joannes Quadrat tarafından asıl ana kitap Le Grand Albert ‘e ilave edilmiştir.

Bu bölümün teması , : “ Embriyonun meydana gelişi , Göklerdeki kuvvet ve gezegenlerin bunlara tesiri, Gebelik dönemi ve doğum ve açık bir şekilde seks’den bahsetmektedir.
“ Beden Embriyon tarafından yaratılıp şekillendirilir. Bunlar Gezegen olarak isimlendirilen gök cisimlerin tesiriyle şekillenir. Eğer karın büyürse ve sağ tarafı daha yuvarlak bir şekil alırsa bu doğacak çocuğun ERKEK olacağını göstermektedir. “ ( not : bu inanış halen bugünde geçerlidir Halk arasında )2- İkinci Bölüm : “ Le Livre de la Reunion “ ( liber Aggregationis) Birliğin kitabı . Bu Grand Albert veya Secreta Alberti kitabının ana temeli çekirdeğini teşkil etmekte ve iki kısma ayrılmaktadır. “ Nebatların Faydaları ve özelikleri “ , “ Dünyanın Harikaları “

1 Kısım 1 : “ Nebatların , taşların ve bazı Hayvanların erdemleri ( faydalı özelikleri)
De vertibus herbarum, lapidum,et animatum qurundam . veya “ Experiences D’Albert “ Experimenta Alberti Albert’in Denemeleri. . Burada Grand Albert kitabında alınmış olan bazı denemelerin veya teorilerin izahı vardır. Bundan biriside 1256 senesinde yazdığı “le mineralibus “ Madenler isimli kitaptır. Bu kitapta büyücülük , simya gibi gizli ilimler ilgili temalarda yapılmış denemeler açıklanıyordu.
Alıntı “ Yedinci otVenus gezegeninsen onu “ verveine veya pisterion “ diye adlandırılırdı Mine çiçeği , Onun kökünü boynunuzun üzerine koyarsanız “ sıraca hastalığını tedavi eder “ ( sıraca Hastalığı bir çeşit deri veremidir. ) ayrıca mide ülserini ve idrar kayıplarını tedavi eder…………..

Eğer ağır başlı ve bilge bir insan olmak ve deli dolu hareketlerden vaz geçmek istiyorsanız “ chrysolite “ ZEBERCET adında bir taşı üzerinizde derinize değecek şekilde taşıyın .

8739grimor2-1.jpg

2 Kısım 2 : “ des merveilles du monde “ ( Des mirabilibus del Mundo ) dünyanın harikaları : Bu bölümde çok eski Yunan kitaplarındaki gizemli el yazma notların Albert Le Grand büyük bir kitap okuma meraklısı olduğundan okuduğu kitaplardan aldığı bu yazıtlardan oluşmuştur .

Alıntı : “ Bütün gizemli ve harika olarak nitelenen şeyler olağan üstü göksel kuvvetlerin günün belli özel zamanlarında dünya üzerindeki tesiridir . Buna sihir denmektedir” “ Dünyada her varlık onunla beraber andığımız şeyle özdeşleşir. Mesela Aslan hayvanlar arasında en cesur, kuvvetli ve dürüst olanı olarak bilinir , buna göre bir aslanın gözünü veya iki göz arasındaki bir deri parçasını üzerinde taşıyanda onu bu hususiyetlerine ve karakterine sahip olur , Ve etrafındakilere hüküm eder. “

3 – Üçüncü Bölüm :
1 – “ Harika ve tabii sırlar hakkında “ Bu tarihte yaşamış olan Caius Plinius Secundus veya Plin l’encien Roma devrinde M.s. 26 doğup m.s . 79 da Vezüv dağının patlamasında ölen tanınmış bir yazar ve Natüralist dir.Yazdığı Tabiat Bilgisi Ansiklopedisi halen yine referans kitabı olarak kullanılmaktadır. Bu kitaptaki nebatlar üzerine ve Simya ile ilgili bilgiler ve formülleri kitabına dahil etmiştir . Bilhassa XXX bölümdeki gizli nebatlar ve simya ile ilgili gizli formül ve reçeteleri açıklayarak kitabında yayınlamıştır. Albert le Grand. Bu kitaba muhtelif yayıncılar tarafından 1500 , 1604 de 1703 tarihlerinde bir çok ilave yapılmıştır.

2- “ Des vertus et proprietes de plusieurs sortes de’ fientes’ “ Muhtelif cins Hayvan dışkısının erdem ve özelikleri : bu bölümde Diosconde , Galien , Paul d’Egine ‘in yazılarından Muhtelif hayvan dışkılarının , çamurun, kurum’un gizli özeliklerini ve erdemlerini alıntı yapmıştır. Daha başka alıntılar 1703 de ilave edilmiştir.

3- “ Secrets eprouves pour manier plusieurs metaux “ Muhtelif Madenleri işleme gizli sanatı : 1703 de ilave edilmiştir.
Alıntı : Bıçakları , fermuarları daha sert ve sağlam hale getirmek için onları at iliğinin içinde soğutun.

4 – “ Des Secrets de La Nature “ De secretis naturae “ Michael Scot ‘ un Tabiatın Sırlarından
Kitabından ( 1175- 1236 ) Bu kitap iki ana kısmı vardır : Physionomie 1230 ( fizyonomi )
Ve “ De la Proreation chez l2homme” İnsanda çoğalma ( döl Verme ) Bu bölümler 1530 da ilave edilmiştir.

KİTABIN TARİHÇESİ :

Kitabın nüvesi XIII asırda yazılmıştır. Buna karşın bu kitabın yayınlanması başlı başına bir tarihçedir. Zira bir çok tarihte muhtelif yayınevleri tarafından ilaveler yapılmıştır.
İlk bilinen Latince yayınlanışı 1493 senesinde Albertus Magnus . Liber aggregationis ismi altında. İlk Fransızca Tercümesi : Turin / İtalyada 1500 da yapıldı. 1580 de Johannes Quadrat iki temel kısım daha ilave ediyor kitaba. 1604 de ise Jean Oudot bir çok reçeteler ilave ediyor.

En son şekli Fransızca ve Latince olarak 1703 de yayınlanıyor. Bu yayında Beringos Kardeşler çok güzel resimlerle bu kitabı süslüyorlar .
Bu kitaba isminden istifade ederek 1768 de vw 2002 de iki aynı benzer isimde kitap yayınlanmıştır. Bu tip kitaplar 1990 senesine kadar bütün dünyada yayınlanması yasak olduğundan ancak kaçak yayınlanıp insandan insana elden ele dağıtılmakta ve satılmaktaydı.


 

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rüyalarınız Ne Anlama Geliyor? 11 Rüya ve Gizemli Anlamları Emka 0 2,208 18-11-2018, Saat: 14:56
Son Yorum: Emka
  Gizemli kelime abraxas Archilles 0 2,758 26-04-2018, Saat: 16:25
Son Yorum: Archilles
  TÜRK’ÜN YASAK KİTABI -KIZIL ELMA SIRRI- Spiritüeller 2 195,346 11-01-2018, Saat: 12:42
Son Yorum: Akıncı1881
  OKUNMASI GEREKEN TARİHİN EN GİZEMLİ KİTAPLARI Archilles 0 17,335 24-10-2017, Saat: 13:48
Son Yorum: Archilles
  KANADA DAĞLARINDA GİZEMLİ YÜZ EvrimBilge 0 2,392 18-10-2017, Saat: 01:22
Son Yorum: EvrimBilge

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi