Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HİPNOZ VE TELKİN NEDİR? GEÇMİŞ YAŞAMLARI KEŞFETMEK.


HİPNOZ VE TELKİN NEDİR? GEÇMİŞ YAŞAMLARI KEŞFETMEK. konusu, Hipnoz forumunda tartışılıyor.
#1
HİPNOZ VE TELKİN ÜRPERTEN BİR ETKİ…

Hipnoz ve telkin deyince nedense insanların aklına tuhaf şeyler gelir. Hipnoz altına alınarak insanlara istemedikleri şeyleri telkin yoluyla yaptıran şeytan doktorlar ve elbette bundan beslenen Hollywood filmleri. Böyle şeyler vardır belki çünkü gücü elinde bulunduran insanların onu hangi amaçla kullanacağı belli olmayabilir ama şu bir gerçektir ki; Hipnoz ve telkin bilimsel bir metottur. Amacı insanların bilinçaltına inerek, onların rahatsız ya da hasta eden şeyleri açığa çıkarmak hastanın bununla yüzleşmesini sağlayarak tedavi etmek, bilim insanlarının kullandığı bir ilimdir. Gerisi hayal gücünün sınırlarını zorlar…

hipnoz-ve-telkin.jpg

Tedavi aracı olan hipnoz ve telkin o denli etkileyicidir ki; az evvelde belirttiğimiz gibi, sanat ve film dünyasının böyle bir şeyden etkilenmesi çok doğaldır. Elbette abartılar ve gerçekle bağlantısı olmayan şeylerin ilgi çekmek için kullanıldığı da bir gerçek.

Hipnoz ve telkin nedir? Geçmiş yaşamları keşfetmek.

HİPNOZ VE TELKİN BİLİMDİR. PANİK YAPMAYIN.
Franz Mesmer, 1734 ila 1825 yılları arasında yaşamış, hipnoz ve telkin metodunu ilk defa kullanmış bir bilim adamıdır. Ondan hemen sonra J.Martin Charcot, hipnoz ve telkin yöntemine bilimsel ve resmi bir özellik kazandırmıştır. Sigmund Freud ve psikanaliz tekniği hakkında bilmeyen yoktur sanırız.

Freud, bilinçaltında bastırılmış duyguların, kişilerde hastalığa neden olduğunu saptamış ve bu konu üzerinde hipnoz ve telkin yöntemini kullanarak, son derece başarılı çalışmalara imza atmıştır. Yani sevgili dostlar, korkulacak bir şey yoktur. Doğru bir çalışmayla, hipnoz v telkin sizin rahatsızlıklarınızı tedavi edebilir.

Bilinçaltı öyle bir yerdir ki; kendimiz bile orada neler olduğunu, neleri bastırdığımızı bilemeyiz. Anlam veremediğimiz korkularımız, takıntılarımız, fobilerimiz hep bu karanlık kuyudan beslenir. Öyleyse o korkuları ışığa çıkarmalı ve onları sağaltmamız gerekir.

Bir yazarın dediği gibi: ‘’Karanlıklar aydınlığa çıkarılmazsa  affedilmeyi beklememeliyiz.’’ Elbette bu affedilmekten kasıt: bilinçaltımızın derinliklrinde bastırılan karanlıkları ortaya çıkartarak kendimizi tedavi etmek ve kendimizle barışmak manasını taşımaktadır.

‘’Işık olduğunu anlayabilmenin tek yolu nedir bilir misin? Karanlığa git. Derine en derine!’’ Bu sözde karanlıklarımızla yüzleşmemizin bizim içimizdeki potansiyeli ortaya çıkaracağını müjdeler. Biraz ürkütücü bir metotla belki ama gerçek de zaten biraz ürkütücü değil midir?

Hazır güzel sözlerden konuşuyorken, Pisagor’un şu sözünü de es geçmeyelim.

‘’Işık yoksa Tanrı ile konuşma. Ateş her şeyin içine işler. Göklerden dışarı saçılır ve parlar. Oysa cehennem gibi yerlerde güçlendi. Karanlık ve zulmedici.’’

‘’Karanlıkta görülmeyen her şey yok sanılır. Ortaya çıkıncaya kadar yok hükmündedir. Oysa vardır… Ancak ışığa çıkınca görülür.’ Muhyiddin İbn Arabî.

PEKİ HİPNOZ NASIL YAPILIR?

Söz, yahut herhangi bir nesne kullanılarak telkin yoluyla yapılan hipnoz bir tür uyku durumudur. Bilinç uyumuş olabilir ama bu normal uykuya benzemez. Hala canlıdır bilinç ve sorulara cevap verebilir.

hypnosis.jpg

Hipnoz altında olan kişi telkin sayesinde hareket edebilir. Belli ölçülerde hipnoz edilen kişi, hipnoz eden kişinin söylediklerini uygular. Fakat hiçbir zaman ahlak dışı buyrukların yerine getirildiği olmamıştır.

Kişi kendini hipnotize edebilir mi?

Evet. Belli tekniklerle bu mümkündür. Bu sayede bazı sorunlarından kurtulanlar olabilir. Fakat her şeyde olduğu gibi bu konuda iyi araştırılmalı ve üstünde çalışmalar yapılmalıdır.

HİPNOZ VE TELKİN NEDİR? GEÇMİŞ YAŞAMLARI KEŞFETMEK.

Hipnoz ile geçmiş yaşamlara gidildiği tespit edilmiştir. Hipnoz uygulanan kişinin normalde bilemeyeceği şeyleri, kelimesi kelimesine anlattığı hatta normal yaşamında ana dili haricinde başka bir dil bilmeyenlerin, akıcı bir şekilde yabancı diller konuştuğu tespit edilmiştir. Sadece günümüz dilleri değil, artık ölü olan dilleri bile!

reenkarnasyon.jpg

Bununla ilgili güzel bir kitap okumuştum. ‘’ Hatırlanan Beş Yaşam’’ Yazarı Dolores Cannon. Kendisi 1979 yılında hipnoz ile geçmiş yaşamlar üzerine çalışmalar yapmış. Kitabın önsözü gerçekten yüreklere dokunan sözlerle dolu. Uzun uzun yazamayacağım ama insanların kendilerini tedavi etmelerinin geçmiş yaşamlarından bu hayatlarına taşıdıkları yükleri temizlemeleriyle mümkün olabileceğini söylemiş ve bu konuda yaptığı çalışmaları da kitabında sunmuş. Benim hoşuma gitmişti. Geçmiş hayatların karmalarını bu dünyaya taşımak kısmı gerçekten düşündürücü. Konunun uzmanlarının görüşüne göre, Bizler atalarımızın karmasını taşıyoruz ve 5 kuşak öncesinin karmasını taşıyabilmekteyiz. İlginç bir görüş olmasıyla beraber bu konu üzerinde ciddi hipnoz çalışmaları da yapılmakta yani sadece bilim kurgudan bahsedilmiyor.

Kaynak: angelsdia.com

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Self Hipnoz Nedir? Beş Güçlü Hipnoz Kelimesi EvrimBilge 0 1,114 10-08-2017, Saat: 18:41
Son Yorum: EvrimBilge
  HİPNOZ TEKNİKLERİ " 2 " Archilles 0 1,790 31-01-2017, Saat: 22:33
Son Yorum: Archilles
  HİPNOZ TEKNİKLERİ " 1 " Archilles 0 1,864 31-01-2017, Saat: 22:31
Son Yorum: Archilles
  EKMİNEZİ - GEÇMİŞ YAŞAMLARA TRANSLA GERİ DÖNÜŞ Archilles 0 4,495 31-01-2017, Saat: 22:23
Son Yorum: Archilles
  Hipnoz İle Tedavi Kekemelik Emka 0 868 26-11-2016, Saat: 22:46
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi