Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İkili Görsel Testinde İlk Gördüğünüz Şey Ne? Anlamını Ve Ardındaki Gerçeği Öğrenin


İkili Görsel Testinde İlk Gördüğünüz Şey Ne? Anlamını Ve Ardındaki Gerçeği Öğrenin konusu, SPİRİTÜEL TESTLER forumunda tartışılıyor.
#1
İç içe geçmiş çok katmanlı resimler aracılığıyla kişinin karakterinin bazı kısımlarının doğru tahmin edilebildiği bilinen bir gerçek. Göstergebilim ve psikoloji alanlarının birlikte incelediği bu gibi tek bir tablo içerisinde tamamen aynı cisimlerin farklı anlamlara gelmesi fenomeni ve bu farklı anlamları insanların kendine özgü bir biçimde yorumlaması gerçektende ilgi çekici bir konu. Örneğin x kişisinin farklı gördüğü kısım, y kişisine göre bambaşka bir şey ifade edebilmekte.

kadin-mi-saksafoncumu.jpg

Peki ama bu aynı şeyde farklı cisimler görme fenomeni kişiden kişiye değişiyorsa, hangi kişi hangi sebeple diğerinden farklı görüyor? Bazı psikologlara göre bunun sebebi tamamıyla kişinin karakteri ve dünya algısı ile alakalı. Yani bir başka değişle bu gibi optik testlerde ilk görmeyi seçtiğiniz şey sizin kişiliğinizi, bilinçaltınızı eleveriyor. Bazı bilim insanları tamamıyla aynı fiziksel özelliklere sahip, yaşları birbirine yakın ve sağlıklı iki bireyin aynı resimde farklı şeyler görmesini basitçe optik ilüzyon olarak nitelendilmemesi gerektiği kanaatinde.

İşte bu resimde “tek karede iki farklı anlam” fenomeninin ünlenmiş örneklerinden biri. Yukarıda yazılanlardan hareketle aşağıdaki resimde ilk gördüğünüz şeyin, aslında sizin kişiliğiniz, bilinçaltınız hakkında birçok şey söylediğini iddia etmek mümkün. Öyleyse, gelin  ve bu eğlenceli görsel testi çözmeye başlayın.

İşlem çok basit. Aşağıdaki resimde ilk olarak ne gördünüz?

resimde-ne-goruyorsunuz-kadin-mi-saksafoncumu.jpg

Yukarıdaki resmi iyice inceledikten sonra aşağıdaki tanımlardan ilk gördüğünüz şeklin anlamına bakın.


Saksafon Çalan Adam

resimde-ne-goruyorsunuz-saksafon-adam.jpg

Yukarıdaki resimde kafa kısmı kırmızı daire içine alınan ve saksafon çalan bir adam gördüyseniz. Abstract yani soyut düşünme yetisi yüksek olan birisiniz. Yani yaratıcılık gerektiren konularda iyisiniz ve hayal gücünüz oldukça yüksek. Olaylara yaratıcı yollardan çözüm bulma konusunda üzerinize yok.

Kendi kendine yeten ve fazla insana ihtiyaç duymayan bir mizacınızın olması gayet muhtemel. Çok büyük olasılıkla kendi başınıza vakit geçirmekten diğer insanlara oranla daha fazla keyif alıyorsunuz. Soyut düşünen insanların ortak noktası dünyayı kendi düşünce süzgeçlerinden geçirerek kendi doğrularına göre yaşamalarıdır.


Kadın Portresi

resimde-ne-goruyorsunuz-saksafon-kadin.jpg

Yukarıda ilk olarak kırmızı ile daire içine alınmış kısımda gözlerini, burnunu ve dudaklarını ayırt edebildiğiniz bir kadın portresi gördüyseniz, insan silüetini doğrudan seçtiniz demektir ve bu insani ilişkilere, sadakat ve adalet gibi kavramlara önem verdiğiniz anlamına gelir. İnsan odaklı bir yapıya sahipsiniz yani bile bile bir sevdiğinize ya da bir başka insana zarar verme düşüncesi sizde zuhur etmiyor.

Çok büyük olasılıkla iyi aile terbiyesinden kaynaklı olarak böyle bir düşünce sistemine sahipsiniz. Ancak gündelik hayatta diğer insanların absürtlükleri karşısında zorlanmak istemiyorsanız, bazı durumlarda kendinizi korumayı öğrenmelisiniz.

Kaynak:filoji.com

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Resimde İlk Gördüğünüz Şey Kişiliğiniz Hakkında Bakın Ne Söylüyor? EvrimBilge 0 5,132 19-10-2017, Saat: 16:58
Son Yorum: EvrimBilge
  Bu Resimde İlk Gördüğünüz Kişiliğinizi Açıklıyor! EvrimBilge 0 11,697 18-10-2017, Saat: 15:44
Son Yorum: EvrimBilge
  Sadece Bir Göz Seçin: Bu Test ile Bilinçaltınızda Yatan Gerçeği Söylüyoruz! Magnetho 0 5,052 17-10-2017, Saat: 12:45
Son Yorum: Magnetho
  Fotoğrafa bakınca ilk gördüğünüz hayvan kişiliğinizi anlatıyor… EvrimBilge 0 4,416 29-09-2017, Saat: 23:46
Son Yorum: EvrimBilge
  Resmin İçinde Gördüğünüz İlk Hayvan Ne? Ruh Eşiniz Olan Hayvanı Ve Anlamını Öğrenin! Magnetho 0 10,113 28-09-2017, Saat: 14:35
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi