Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlaç Kullanmadan 5 Dakikada Baş Ağrısını Geçirmeyi Öğrenin: Akupresür Noktaları


İlaç Kullanmadan 5 Dakikada Baş Ağrısını Geçirmeyi Öğrenin: Akupresür Noktaları konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
1) Yintang noktası – Göz ağrısı
Hindu mitolojisinde üçüncü göz inanışı oldukça yaygındır. Bu nokta aydınlanmayı temsil etmektedir. Hindu kadınlar bu bölgeye ‘bindi’ adı verilen bir süs eşyası takar ve erkekler kaşlarının arasına ’tilak’ koyarlar. Bu nokta aşağıda görüldüğü gibi burun köprüsünün alınla buluştuğu noktadır. Gözlerdeki ağrıyı kesmek için ideal bir noktadır. Bu ağrının sebebi genellikle yorgunluktur. Bu noktaya bastırarak sadece 5 dakika masaj yapın. Rahatladığınızı hissedeceksiniz.

yintang1.jpgakupunktur-noktalari1.jpg


2) Zan Zhu noktaları – Sinüzit ve göz üstü ağrısı
Kaşların iç noktalarındaki üz yere zan zhu noktası denir. Bazı günlerde çoğu insanın hem burnu akıyor hem de başı ağrıyor. Eğer bu noktalara masaj yaparsanız göz üstü kısmında duyduğunuz ağrının azaldığını ve rahatladığınızı göreceksiniz. Hafif bir şekilde daireler çizerek masaj yapın. Bu aynı zaman da görme duyunuzu geliştirir ve sinüslerinize iyi gelir.

zan-zhu1.jpg


3) Yingxiang noktaları – Sinüzit ve diş ağrısı
Bu noktalar burun deliklerinin yanlarında , elmacık kemiklerin bittiği noktalarda bulunurlar. Yingxiang noktası göz ile aynı hizadadır. Bu kısımlara masaj yapmak sinüslerinizi açar ve stresinizi azaltır. Aynı şekilde baş ve diş ağrısına iyi gelir.

yingxiang1.jpg

4) Tian Zhu noktaları – Migren tipi ağrılar
Bu noktalar kafanın arkasında yer alırlar. Omurganın başladığı yerde yer alırlar. Kulakların arasında yer alan bu noktalar, baş ağrısına ve migrene çok iyi geliyorlar. Bu iki noktaya masaj yapmak burun tıkanıklığına ve göz ağrılarına çok iyi geliyor.


tian-zhu-1.jpg

5) Shuai gu noktaları – Geçici ağrılar
Saç çizgisine yakın bir yerde yer alırlar. Göz yorgunluğundan kaynaklı geçici bir ağrı çektiğinizi düşünüyorsanız, bu noktalara baskı uygulayarak masaj yapın. 5 dakika içerisinde farkı göreceksiniz.

shuai-gu1.jpg

6) He gu noktaları – Sırt ve boyun ağrısı
Elin arka kısmında tam olarak baş parmakla ve işaret parmağının arasında yer alıyor. Bu noktalara masaj yapmak sırt ağrısına çok iyi geliyor. Boyun ağrısına da çok iyi gelmektedir.

he-gu1.jpghttp://filoji.com/ilac-kullanmadan-5-dak...noktalari/
Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi Doğa Elementinin Temsilcisi Olduğunuzu Biliyor musunuz Ruh Elementinizi Öğrenin Archilles 0 3,868 17-05-2018, Saat: 23:39
Son Yorum: Archilles
  Ruh Elementinizi Öğrenin Emka 0 5,184 19-11-2017, Saat: 20:53
Son Yorum: Emka
  Yürürken Meditasyon Yapmayı Öğrenin Emka 0 4,506 16-11-2017, Saat: 14:16
Son Yorum: Emka
  BAŞ AĞRISINDAN 5 DAKİKADA HİÇ İLAÇ KULLANMADAN KURTULMAK MÜMKÜN! Emka 0 6,424 21-10-2017, Saat: 17:56
Son Yorum: Emka
  Karşınızdaki Kişiyi Sadece 7 Dakikada Etkilemek İçin 5 Yöntem Magnetho 0 8,031 16-10-2017, Saat: 02:14
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi