Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İNANILMAZ GÜÇLERE SAHİP 7 CADI


İNANILMAZ GÜÇLERE SAHİP 7 CADI konusu, CADILIK forumunda tartışılıyor.
#1
cadilar-zamani_4780728.jpg

CATHERİNE MONVOİSİN:
Fransız bir kuyumcunun karısıydı. Çocukluğunda önsezileri çok etkiliydi ve onu ünlü yapan bu oldu. Kocası iflas ettikten sonra, Aşk iksirleri, Zehirler,Kürtaj için uyuşturucu iksirleri yapmaya başladı ve sonrasında insanların ileriye dönük hayatı hakkında bilgiler vermeye başladı, onu ziyarete gelenler içinde kontesler,prensler ve soylular vardı. Paris'te 1680'li yıllarda kızı ile birlikte cadılık suçlamasıyla tutuklandı ve yine aynı yıllarda Place de Grieve de cadı olduğu kanıtlanan Catherine Monvoisin yakıldı. Annesinin ölümünden sonra kızı devam ederek birden fazla suikast girişimini önledi ve birçok gizli dosyayı sezgileriyle Kral'a aktardı.

Suçu :2000 - 2500 kişiyi öldürmek

Özellikleri: El falcılığı,yüz okuma,iksircilik en bilinen özellikleriydi.

caterine.jpg

AGNES SAMPSON:
16.Yüzyıl sonunda iskoçyanın bir köyünde isim yapmaya başladı. Şifacı 1589 prens evlenmek için gemiyle yola çıktı. Agnes Sampson ise prensi kraliçeden intikam almak için öldürmeye karar verdi. Ve denize açılmadan önce presin evleneceği kadın hakkında bir bahane uydurarak, kraliçeye geminin büyük bir fırtınaya yakalanıp batacağını söyledi. Bir süre sonra kendi odasında yaptığı büyü ile denizde büyük bir fırtına çıkarttı ve geminin neredeyse batmasına neden olacaktı. Prens bu durumdan geri dönerek,kraliçeye durumu anlattıktan sonra,prensin evleneceği kızı ve en yakın arkadaşını İskoçya'ya getirtti. Kraliçenin emri üzerine ilk cadı mahkemesi kuruldu ve prensin evleneceği kadın ve arkadaşı cadı ilan edilip diri diri yakıldı. Bundan sonra Agnes Sampson bu güçleri sayesinde 70 kişiyi sahte cadılık yalanıyla yaktırdı. Temmuz ayında cadılık suçlamasıyla tutuklandı ve işkence yapılarak suçu itiraf ettirdi,ayrıca onu koruyan ve zindan da ziyaretine gelen 3 rahip ve birden fazla kadın onun şeytanın annesi olduğunu ve onun gerçek bir cadı olduğunu itiraf ettiler. Onu ziyarete gelenler,koruyanlar dahil olmak üzere kopenhag yakınlarında 12 kişi yakılarak öldürüldü.

Suçu: Prense suikast, 70 kişinin suçsuz yere ölmesi

Özellikleri: Doğaüstü güçlere sahipti.

agnes.jpg

ALİCE KYTELER:
4 kez evlenmiştir,ilginç taraf ise kocalarının hepsi varlıklı ve hepside ölmüştür. Böylece varlık içinde yüzen Alice Kyteler büyük tefecilerden olmuştur. Çevresinde bulunan insanlar ve/veya halk Alice Kyteler'ın kocalarını zehirleyip şeytana kurban ettiğini söylemeye başlamışlardı. Evine girip araştırma yaptıklarında evde birçok farklı şişede tozlar ve hayvan ölüleri olduğunu gördüler. Bunun üzerine tutuklanan Alice Kyteler cadı mahkemesine çıkartılarak suçlu bulundu. Bu suçlardan sonra İrlanda topraklarındaki ilk cadı olma ünvanını da kazanmış oldu,ertesi gün yakılma kararı alındı. Fakat işin ilginç tarafı yakılmak için zindandan alınacağı vakit zindan da bulunamamıştır. Ve hiç bir zaman izine rastlanmadı. Halk'ın ısrarı üzerine hizmetçisi kırbaçlandı ve onun adına aynı saatte diri diri yakıldı.

Suçu: İsa ve Kiliseyi inkar etmek , Geceleri kiliside toplanıp kara büyü yapmak , Hristiyanları kontrol altına almak için büyü yapmak , Kocalarının ölümü 

Özellikler: Kara Büyü

alice.jpg

ANGELE DE LA BARTHE:
Tarihte yaşamış sapkın büyücülerden bir tanesi. Sapkınlıkları arasında:Şeytanla ruhsal ilişkiye girdiğini söyleyip,ondan bir bebek getirdiği söylenir. Bu bebek kurt kafasına sahip yılan kuyruğu bedenli bir canavardır.Çocuğunu beslemek için bebek mezarlarını kazıp onları çıkartır ve çocuğunu beslerdi. Bir gece çocuğunun kaçtığını söyledikten sonra cadı mahkemesine çıkartılıp yargılanır ve suçlu bulunur. Fransa'nın Touluse kentinde yakılmıştır.

Suçu: Şeytanla iletişim kurup onu dünya içinde tutmak.

Özellikleri: Belli değil

mother.jpg

MOTHER SHİPTON:
Dogduğunda bacakları bükük,geniş baş,batık yanaklar ile deforme bir çocuk olarak dünyaya geldi. Tüm halk onu cadıların çocuğu olarak gördü. 9 yaşında nesnelerin etrafında döndüğü ve daha birçok tuhaf olayın gerçekleştiği kanıtlanmıştır. İnsanlardan kaçarak İngiltere'nin Yorkshire kentinde bulunan Mother Shipton mağarasını evi olarak kendisine seçmiştir.En büyük kahinlerden olup Nostradamus kadar iyi olduğu söylenir. 30 saniye ileri dönük söylediği bütün herşey gerçekleşmiştir. 

Suçu:İyi kalpli bir kahin olarak tanındı ve hiç suçu olmadı.

Özellikleri: Telekinesis güçler,ileriyi görme sezgileri

angele.jpg

MARET JONSDOTTER:
İsveçli cadılardan bir tanesi. Gertrud Swendsdotter adında olduğunu söyledikleri bir kızın,suyun üzerinde yürüdüğünü görenler baş rahip ile görüşmeye giderler.Rahip uzun görüşmeler sonunda aileyi ikna ederek bir görüşme sağlarve Gertrud Swendsdotter adındaki kızla konuşmaya başlar,fakat hiç beklemediği zamanlarda farklı bir sesin daha cevap verdiğini sezer. Daha detaylı inceleme yaptığında evin hizmetçisini şeytanın ele geçirdiğini anlar ve gerçek adının da Maret Jonsdotter olduğunu öğrenir. İnanmak için kıza bir teklif yapar ve suyun üzerinde rahiple birlikte yürürler.Eğer daha fazla uğraşırlarsa kıtlık ile tehdit edilen halk,cadı mahkemesi kurulmasını ister. Ve kurulur fakat idam için yeterli delil olmadığı için serbest kalır. Sonraki zaman içinde,söylediği gibi kıtlık yaşanır ve bu sefer suçlu bulunarak yakılarak öldürülür.

Suçu: Şeytanla işbirliği yapması

Özellikleri: Gözle görülmeyen varlıklarla iletişime geçebilmesi

maret.jpg

MARİE LAVEAU:
Dünyada yüksek cadı rütbesi olan tek kişidir. Voodoo uygulayıcısı olarak tarihe adını yazdırdı,ölüleri çağırma,telekinezi gibi birçok özelliği vardı. 1874 yılında öldüğünde 12.000 kişi cenazesinde bulunmaktaydı

Suçu: Bulunmamaktadır.

Özellikleri:Ölü çagrıcılığı,telekinezi,zihin kontrolü

marie.jpg

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Heart Bir Cadı Olduğunuzun 15 İşareti! Ruhaniyet 0 2,014 15-06-2019, Saat: 12:17
Son Yorum: Ruhaniyet
Heart Cadı Olduğunuzu Gösteren 13 İşaret Ruhaniyet 0 3,578 15-06-2019, Saat: 12:15
Son Yorum: Ruhaniyet
  OUIJA - ( CADI TAHTASI ) Magnetho 0 1,492 06-01-2018, Saat: 15:14
Son Yorum: Magnetho
  ORTAÇAĞ AVRUPA'SINDA CADI AVI Spiritüeller 0 2,333 23-06-2016, Saat: 03:55
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi