Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Reenkarnasyon – Ölüm mü, Yeni hayat mı?


Reenkarnasyon – Ölüm mü, Yeni hayat mı? konusu, Reenkarnasyon forumunda tartışılıyor.
#1
Ölümden sonra yeni bir hayat var mı? Burada bahsettiğimiz ahiret hayatı değil. Ölümden sonra insan yeniden dirilip başka bir bedende dünyaya gelir mi?

Ölümden sonra yeni bir hayat var mı? Burada bahsettiğimiz ahiret hayatı değil. Ölümden sonra insan yeniden dirilip başka bir bedende dünyaya gelir mi? Oldukça karmaşık bir kavram olan Reenkarnasyon hakkında her şeyi öğrenmeye hazır olun. İşte bütün bilinmeyenleri ve şaşırtıcı örnekleri ile reenkarnasyon!

Reenkarnasyon Nedir
Reenkarnasyon’un en basit tanımı ölümden sonra yeniden dünyaya gelmektir. Aslında kendi içindeki felsefesi ve inançsal arka planı hakkında çok detaylı bilgiler olmasa da insanın öldükten sonra başka bir bedende dünyaya geldiğine inanılır. Reenkarnasyon arkadaş sohbetlerinde bile sık sık konuşulur. Ancak pek inanılmasa da bazı kültürlerde yüz yıllardan bu yana devam eden bir inanıştır. Bir çok farklı inançta yeri olan reenkarnasyon en basit olarak karma felsefesi ile ifade edilebilir.

Reenkarnasyonun yaşandığı iddia edilen hatta kayıtlara bile geçen çok sayıda örneği bulunmaktadır. Hatta reenkarnasyonun imkansız olduğunu düşünen bir çok kişiyi de bu örnekler inandırmıştır. Ama hala bilimsel olarak mümkün olmadığına inanların bu imkansızlık için yaptıkları araştırmalar da bulunmaktadır. Reenkarnasyon kavramının dilen dile yayılması ile reenkarnasyon yaşadığını iddia eden birçok kişi de ortaya çıkmıştır.

Hatta eski yaşantısına dair net anılar hatırlayan ve bu anıları hiç takılmadan anlatan da bir çok kişi vardır. Fakat uzmanlar, eski hayat diye bir şey olamayacağını hatırlanan bu anıların sadece ‘hayali anı sendromu’ olarak adlandırılan psikolojik bir durum olduğunu söylüyor. Bu psikolojik sorunda insanlar aslında hiç yaşamadıkları anıları yaşamış gibi hatırlıyor ve anlatıyor. Bu durum özellikle sevdiklerinden ve çocuklarından çok uzakta yaşayan kişilerde görülüyor.

reenkarnasyon.jpg

Örnekleri
En bilinen reenkarnasyon hikayesi ABD’nin Colorado eyaletinde 1952 yılında bir kadın tarafından ortaya atıldı. 29 yaşında olan Virginia Tighe adındaki kadın, ev hanımıydı ve hayatı boyunca ABD dışına hiç çıkmamıştı. Kadını adı Morey Bernstein olan bir amatör hipnozcunun hipnotize etmesi ile korkunç gerçek ortaya çıktı. Hipnoz sırasında kadın birden İrlanda aksanıyla konuşmaya başladı.

Hatta adının Bridey Murphy olduğunu ve 19. Yüzyılda İrlanda’da yaşadığını söylemeye de başladı. Kadın eski hayatına dair her şeyi hipnoz sırasında anlatmaya başladı. Eski hayatında evli olduğunu ve bir merdiven kazası nedeni ile öldüğünü söyledi. Daha sonra bir çok gazeteci bu konuda araştırma yaptı ve kadının anlattıkları doğrulandı. O zamanlarda bu olay ülke çapında büyük yankı uyandırdı. Hatta kadının hayatı kitap ve film bile yapıldı. 2004 yılında başrollerini Avustralyalı oyunucu Nicole Kidman’ın üstlendiği Doğum (Birth) adlı film bu olayı konu aldı.

Reenkarnasyonun başka bir örneği ise Hintli Titu Singh’in hikayesi oldu. Bu hikaye BBC kanalında 1990 yılında belgesel olarak yayınlandı ve büyük yankı uyandırdı. Hikaye ise şöyleydi; 2,5 yaşındaki Hintli Titu bir anda eski hayatını ve ailesini anlatmaya başladı. O kadar detaylı şeyler anlatıyordu ki hem ailesi hem de hikayeyi dinleyenler büyük bir korku ve endişe yaşadı. 2,5 yaşındaki çocuk, eski hayatında Suresh Verma adında biri olduğunu evli olduğunu, eşinin adının ise Uma olduğunu ve iki çocukları olduğunu söylüyordu. Çocuğun anlattıkları başta ailesi tarafından dikkate alınmadı.

Fakat Tito bazen o kadar çok bir yetişkin gibi davranıyordu ki ailesi de artık anlattıklarına inanmaya başlamıştı. Tito en sonunda önceki hayatında vurularak öldürüldüğünü ve cesedinin de yakılarak nehre atıldığını söyledi. Bu sözler ailesini son derece endişelendirdi. En sonunda ağabeyi, küçük çocuğun iddia ettiği şehre gitti ve anlattıklarının doğruluğunu araştırmaya başladı. Ve sonunda Uma adında 2 çocuklu dul bir kadının varlığını öğrendi. Uma, anlatılanları dinledikten sonra Titu’yu ziyaret etmeye karar verdi. Uma’nın ziyareti sırasında Titu’nun anlattıkları ise dehşet vericiydi.

Eski hayatında eşi ile gittiği bir panayırdan bahseden küçük çocuk, bahçede gömülü olan altınları da biliyordu. Titu daha sonra bahsettiği kente götürüldü ve çocukları olduğunu iddia ettiği kişileri görür görmez tanıdı. Asıl dehşet verici olay ise Tito’nun eski hayatında başından yediği kurşunla öldüğünü iddia etmesi ve canlı yayında tıraş edilince başında bir kurşun izinin bulunmasıydı. Titu’nun bu anlattıklarının ardından yıllar önce işlenen cinayet davası yeniden açıldı ve katiller yakalandı.

Türkiye’de de bilinen Reeankarnasyon hikayeleri var. Bunlardan en dikkat çekeni ise 1940’lı yıllarda yaşayan ve adı Mehmet Bekler olan bir adamın, çalıştığı un değirmeninde öldürülmesinin ardından hamile bir kadının onu rüyasında görmesi. Kadın bu adamı rüyasında gördükten sonra Süleyman adında bir çocuk doğuruyor ve çocuk başında yara izi ile doğuyor. Hatta Süleyman, önceki hayatında kendisini öldüren kişiyi öldürmek için babasının silahını bile istiyor.

Yine Türkiye’de yaşanan başka bir örnek ise Samadağ’da 1970 yılında yaşandı. O yıl dünyaya gelen Dellal Beyaz’ın başında bir yara izi bulunuyordu. Küçük kız uyurken kendi kendine konuşmaya başlayınca bu durum annesinin dikkatinden kaçmadı. Çünkü kız, uykusunda eski hayatına dair bir şeyler anlatıyordu. Küçük kızın eski hayatında bir kuyuya düşerek öldüğünü anlatması ile annesi dehşete kapıldı. Yakınlarda yaşayan bir kadın olduğunu söyleyen küçük kızın söyledikleri araştırılmaya başlandı. Zehide Köse adlı aileye uzaktan akraba olan bir kadının ölümü ile küçük kızın anlattıkları arasında benzerlikler vardı.

İslam’da reenkarnasyon
İslam dininde böyle bir inanış yoktur. Çünkü hiçbir tek tanrılı dinde reenkarnasyon gibi bir inanışın kabul edilmesi söz konusu olamaz. Fakat Kur’an – ı Kerim’in bazı ayetlerinde ruh göçüne dair üstü kapalı ifadeler bulunduğuna Batini’ler inanmaktadır. Batini’ler, Kur’an da yer alan ayetleri farklı bir şekilde yorumlayan bir akımdır. Onların bahsettiği ve ruh göçünün İslam dininde de var olduğuna inandıkları ayet ise, Bakara, 28 ve Vakıa, 60-61. Ancak ünlü islam alimleri İslamiyet’te böyle bir inanış olmadığını defalarca açıklamışlardır.

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TÜRKİYE'DE REENKARNASYON MANZARALARI EvrimBilge 0 13,890 30-08-2017, Saat: 21:35
Son Yorum: EvrimBilge
  HAKİKİ (GERÇEK) İNSAN VE REENKARNASYON baharumur 0 4,614 05-07-2017, Saat: 11:39
Son Yorum: baharumur
  REENKARNASYON VE HOLOGRAM Archilles 0 3,603 12-06-2017, Saat: 13:42
Son Yorum: Archilles
  KURAN'DA REENKARNASYON Emka 0 16,393 02-06-2017, Saat: 16:10
Son Yorum: Emka
  Reenkarnasyon Gerçeği ve Tanrı’nın Tekerrürü Emka 0 13,029 12-04-2017, Saat: 14:19
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi