Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Üçüncü Gözünüzün Açıldığına Dair 5 İşaret


Üçüncü Gözünüzün Açıldığına Dair 5 İşaret konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Eski zamanlardan beri, üçüncü göze her türlü kültür tarafından saygı duyuldu. Bugün, bunu epifiz bezi olarak biliyoruz, ama yine de ruhsal alanda üçüncü göz deniyor. Üçüncü göz, içsel bilgeliğimize dokunarak günlük yaşamdaki her türlü zorluğu ele geçirme yeteneğimizi temsil eden manevi bir işaret olarak görülür.

Fakat üçüncü gözde bundan çok daha fazlası var. Çoğu Doğu geleneğinde, üçüncü göz şüphesiz gerçektir; Herkesin güçlü bir öz ve farkındalık hissi varsa algılayabileceği açık bir şekilde hissedebileceği bir şeydir. Vücudumuzla ruhumuz arasındaki bağlantı olarak adlandırılan şey budur.

Herhangi bir tutarlılıkla meditasyon yaptığımızda, üçüncü gözünüz açılır ve iç rehberiniz hayatınızda daha güçlü ve daha mevcut bir rehber olur.

Üçüncü Gözünüzün Açıldığını Gösteren 5 İşaret

1.İki Kaşın Arasında Sıkıcı Bir Basınç Hissi

Genel olarak üçüncü göz çok daha derin bir seviyede ortaya çıkmaya başladığında, kaşlar arasında duyumla ilgili bir bilinçlilik vardır. Birileri bize o anda hafifçe dokunuyor gibi görünebilir veya sıcaklığın yayıldığını hissedebilirsiniz.

2.Artan Öngörü

Üçüncü göz açıklığının en belirgin sinyalleri arasında, deneyimlemeye başladığımızda dikkat edersek sezgilerimizde bir artış olur.

Sezgi, bir şeyi yapmadan önce gerçekleşebileceğini veya bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu bilme yeteneğidir. Genellikle gelir ve bildirim olmadan gider. Bununla birlikte, zamanla bu duygu daha da güçlenebilir ve günlük hayatımızda yol gösterici bir süreç haline gelebilir.

Uyarı işaretlerini veya bir sonraki eylemimizin açıklama yapmadan ne olması gerektiğini hissetmeye başlayabiliriz.  Sezgilerinize itiraz etmeyin. Onları kullanın. Her zaman haklı olmayabilir; Ancak, kesinlikle bizi doğru yola götürecektir.

maxresdefault.jpg

3.Işığa Karşı Duyarlılık Artar

Açılan üçüncü gözle, kendimizi ışığa daha az duyarlı ve renkleri daha parlak görebiliyoruz.

Canlı renkler ve ışıkla farkındalığımız ince bir şekilde başlayabilir; her zaman aniden açık ya da ezici değiller. Bununla birlikte, ışığa duyarlılık çoğu zaman çevremizde olup bitenler hakkında daha fazla farkındalık getirir. Üçüncü göze derinlemesine odaklandığınızda (meditasyonda olduğu gibi), üçüncü gözün ışıkları görünebilir.

Üçüncü göz ve ışığa yapılan atıf, dünya çapında birçok gelenekte yıllardır konuşulmaktadır. Birçok sanat ve dini eserde iyi bilinmektedir. Eğer eserleri incelerseniz, ışık referansını genellikle dairesel şekillerde ve yıldız şeklindeki ışıkların bulutların arasından baktığını görebilirsiniz.

4.Kademeli ve Sürekli Değişim Hissi

Sağlıklı bir üçüncü gözü beslemek, yaşamdaki perspektifimizi ve kişiliğimizi sürekli olarak değiştirir. İstediğimiz ve hatta belki de onlardan istifade ettiğimiz için faydalı değişimlere neden olur. Genelde başkalarına nasıl davrandığımızda onu görebiliriz. Daha hoşgörülü ve daha az bencil olabiliriz.

5.Artan Baş Ağrıları

Bir baş ağrısı baskısı, kaşlar arasında gerçekleşen daha önce bahsettiğimiz basınçtan daha güçlüdür. Zaman zaman, bu baskı biraz artmaya başlayabilir. Biraz fazla enerji yükü düşünün. Açık havada yüyüş ve meditasyon yapmak baş ağrısını azaltmada faydalı olacaktır.

Baş basıncı, özellikle alnın merkezinde, ruhsal göz açıklığının gerçek bir işaretidir. Pineal bezin enerjik olarak geliştiğinin bir göstergesidir.

Üçüncü Gözümüz açıldığında, evrendeki yerimizi anlayacağız. Daha büyük bir farkındalık durumuyla karşılaşacağız, daha iyi bir yaşamı görselleştirebilmemize ve potansiyelimize kadar yaşamamıza yardımcı olmak için odaklanmış bir harekete geçmemizi sağlayacağız. Çok sezgisel hale geleceğiz, iyi bir belleğe sahip olacağız ve herhangi bir sorun olmadan anlayabilme yeteneğine sahip olacağız.

Üçüncü gözümüzü harekete geçirerek güçlü bir sezgi hissini teşvik edebiliriz. 

Bunları yaparak üçüncü gözünüzü harekete geçirmeye başlayabilirsiniz.

-Meditasyon yapın

-Mümkün olduğunca şeker ve sütten uzak durun

-Temiz havada yürüyüş yapın çimlerde oturun

-Duyularınıza dikkat edin.

-Daha fazla su için.

-Her gün yarım saatten az olmamak koşuluyla doğada yürüyün.

-Görsel sanatlar yapın, çizim yapın, renklendirin, hafızayla çalışma, fotoğrafçılık, hipnoz ve hatta biraz hayal kurun.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üçüncü Göz Öpücüğü : Alındaki Öpücüğün İnanılmaz Gücü EvrimBilge 0 9,803 17-03-2018, Saat: 16:54
Son Yorum: EvrimBilge
  GÜLMEK CİDDİ BİR PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞA İŞARET OLABİLİR Mİ ? Spiritüeller 0 1,263 13-03-2017, Saat: 19:12
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi