Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bakın Sıkça Gördüğünüz 14 Farklı Rüya Psikolojik Durumunuz Hakkında Ne Söylüyor!


Bakın Sıkça Gördüğünüz 14 Farklı Rüya Psikolojik Durumunuz Hakkında Ne Söylüyor! konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Dünyadaki insanların tümü her gece 90 ila 180 dakika, ya da daha fazla süreyle rüya görürler. Görülen bu rüyaların anlamları ve yorumlanması, rüya sahipleri için bazen çok nettir ki genelde yorumlarken; uzun süredir görmediğiniz bir dostunuzun sizi yakın bir tarihte arayacağı, bazen çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşeceği, hatta çok nadir de olsa, milli piyango ikramiyesini kazanmak gibi yaklaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ancak rüyalarınızın tabiri bu kadar genel ve basit değildir. Aksine, ruh dünyanızda her biri derin anlamlar taşır. Avusturyalı nörolog Sigmund Freud’a göre rüyalar (baskı altında tutulmuş) bir dileğin (başka bir kılıkta) gerçekleşmesidir. Freud “Düşlerin Yorumu” adlı kitabında hemen hemen herkesin gördüğü “tipik” rüyalara örnekler verip yorumlamıştır.

falling-008-758x426.jpg

Ayrıca, Rüyalar ve analizlerine ilişkin 16 seneyi aşkın uzmanlığı olan Suzanne Bergmann, rüyaların evrensel bir dil olduğunu savunmakla birlikte rüyalar aracılığıyla, duygusal kavramların, detaylı görüntülere dönüştüğünü söylüyor. Farklı kültürlere, farklı hayatlara ve farklı geçmişlere sahip insanların ortak gördüğü rüyalar ve semboller, rüyaların ne kadar büyüleyici bir arka plana sahip olabileceğini gösteriyor!

“DreamsCloud” adlı internet sitesinde danışanların rüyalarını yorumlayan Bergmann, kendisine gönderilen rüyalardan, herkesin sıkça gördüğü 14 ortak rüyayı tespit etmiş! Bergmann: “Rüyalardaki semboller, kesin ve tek bir anlam taşımazlar. Ancak, rüyanızda gülümsediğinizi görmeniz, ruh durumunuzun iyi olduğu şeklinde yorumlanabilir ki bu herkesçe kabul görebilecek basit bir yorumdur.”

1.Rüyada Kovalanmak

kovalanmak.jpg

Rüyada kovalanmak en sık görülen rüyalardan biri olmasıyla birlikte, rüya esnasında hissedilen endişe ve panik duygusu yoğun olduğu için aynı zamanda kolay hatırlanabilen rüyalardan biridir. Genellikle, rüya esnasında hissedilen korku kovalanmaktan kaynaklanmaz, daha çok bu korku bizi kovalayan nesne veya kişi ile bağlantılıdır.

Yani rüyada, kovalandığınızı görmeniz, genelde yaşamınızda yüzleşmeniz gereken bir kişiyi, olayı ya da nesneyi fark etmenizi sağlayabilir.

2.Rüyada Su Kaynağı Görmek

su-638x479.jpg

Rüyada su görmek genellikle duygularımızı ve bilinçaltımızı simgeler. Gördüğünüz suyun durumu( temiz, bulanık, dalgalı) duygularınızı etkin bir şekilde kontrol edip edemediğiniz konusunda bilgi verir.

3.Rüyada Taşıt Görmek

otob%25C3%25BCs-638x425.jpg

Rüyanızda ister bir araba, ister uçak, tren veya otobüs görmüş olun! Bütün bunlar hayatınızın aslında hangi yöne doğru gittiğini hissettiğinizi ve önünüzdeki hayat yolunda kontrolün ne kadar sizde olduğunu hissettiğiniz hakkında bilgi verebilir. Örneğin, engebeli bir yolda zorlanarak giden bir araç görüyorsanız, hayatınızın hangi yöne gittiğine dair zihninizin bulanık ve olumsuz olduğunu anlayabilirsiniz ve bu sayede hayatınızda, üzerinde daha çok durup bir çözüm bulmanız gereken konulara yoğunlaşabilirsiniz. Trafik kazaları da aynı şekilde yorumlanabilir.

Rüyada bir araçta rahat bir yolculuk yaptığınızı görmeniz, hedefinize ulaşmadaki rahatlığınızı ve istikrarınızı ortaya koyabilir.

4.Rüyada İnsan Görmek

insn.png

Rüyanızda tanımadığınız insanları görmeniz, benliğinizin farklı bir şekilde yansıması olabilir. Rüyanızda gördüğünüz insanların karakterleri, fiziksel görünümleri gibi genel özellikleri, sizin kendinizle ilgili geliştirmek veya sahip olmak istediğiniz bir takım özelliklerle bağlantılı olabilir.

Tanıdığınız kişileri görmeniz ise, biri ile aranızda var olan bir ilişkinin sizin üzerinizdeki etkilerini fark etmenizi sağlayabilir ya da biriyle aranızdaki ilişki üzerinde düşünüp bir sonuca varmanız gerektiği mesajını veriyor olabilir.

Rüyanızda sevgilinizi veya duygusal bir bağ kurduğunuz insanı görmeniz ise genellikle kendiniz ile ilgili eksik hissettiğiniz veya artık sahip olmadığınız bir hissin, eşyanıın, ilişkinin, vb. üzerinizde etki bıraktığı şeklinde yorumlanabilir.

5.Rüyada Okul Veya Sınıf Görmek

cocuk-638x427.jpg

Kendinizi rüyanızda okulda veya sınıf ortamında görmeniz aslında herkesin mutlaka daha önce görmüş olabileceği rüyalardan biridir. Genellikle, hayatınızda bir sınav, durum veya olayla henüz karşılaşmaya hazır olmadığınız şeklinde yorumlanabilir. Hatta muhtemelen rüyanızda kelimelerin birbirine karıştığını hissediyor olabilir veya cisimlerin isimlerinin karıştığını deneyimlemiş olabilirsiniz. Örneğin; “makas” demeyi kastederken “tarak”demişsinizdir; bu aslında aklın, rüya esnasında karışmasından dolayı meydana gelen bir durumdur.

Rüyanızda sınava girmeniz, genellikle geçmişte yaşamış olduğunuz bir olaydan ders almanız gerektiğini işaret ediyor olabilir. Genel olarak, eğitim hayatını çok önceden tamamlamış insanların bu tür rüyalar görmesi daha sık karşılaşılan bir durumdur.

6.Rüyada Hareket Edememek

uyku-bozuklugu-638x394.jpg

Rüya görürken aslında, REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumdasınız! Hiçbir kasınız çalışmaz ve birkaç dakika hareket edemezsiniz. Bununla birlikte, uykuya dalarken veya uykudan kalkarken bu uykulu haliniz ile birtakım sesler duyduğunuzu veya şekiller gördüğünüzü sanabilirsiniz.

Ama korkmayın! Böyle olmasaydı rüyanızda oynar hale gelirdiniz yani rüyada ne yapıyorsanız, yatakta da onu yapmaya başlardınız.

İşte uyku felcinde de rüyadan uyandığınızda beyniniz uyanık ve etrafın farkında olduğunuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsüsnüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissedebilirsiniz.

Bunu herkes, hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Basit bir tanım ile açıklamak gerekirse; uykudan uyandığınız anda beyniniz uyanıyor ancak vücudunuz uyanmıyor. Bu, genelde stresten, yorgunluktan kaynaklanır. Ancak bu durumu sık yaşayan kişilerin yaşamlarında kontrol sorunları yaşadıklarını gözlemleyebilirsiniz.

7.Rüyada Ölmek Veya Birinin Öldüğünü Görmek

uyku.jpg

Uyandıktan sonra bile olumsuz etkilerini bir süre atamayacağınız türden olan bu rüya aslında, bilinçaltınız açısından bakıldığında, yaşayacağınız dramatik bir değişimin bir yansıması olabilir ya da belki de, bilinçaltınız artık eski olaylardan kurtulmanın zamanı geldiğini size hatırlatmak istiyordur!

8.Rüyada Uçmak

ruya-1-638x479.jpg

Rüyada uçarken hissettiğiniz duyguyla ilişkili olarak yorumlanabilen bu rüyada, aslında üzerinde durmanız gereken ayrıntı şudur; zorlu bir uçuşsa ve uçuş esnasında korkuyorsanız; hayatınızda kontrol edemediğiniz bazı durumlarla karşı karşıyasınızdır ve hedeflerinize ulaşmak ve başarılı olmak konusunda öz güven eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Eğer çok yüksekte uçtuğunuzu gördüyseniz ve keyif aldıysanız; hayatınızın belki de en mutlu günlerini geçiriyorsunuzdur! Kim bilir?

Bunun aksine, alçaktan uçtuğunuzu gördüyseniz ve hatta elektrik hatları gibi engellere takıldığınızı gördüyseniz, son zamanlarda çok büyük bir hayal kırıklığına uğramış ve çok sinirlenmiş olabilirsiniz!

9.Rüyada Düşmek

rya-638x479.jpg

Mutlaka bir kere bile olsa herkesin deneyimlediği bu rüya örneğindeki düşme efsanelerinin tümü olumsuz anlamlar taşımaz. Örneğin; bu yavaş bir düşüşse ve adeta kendinizi gökyüzünde süzülürken gördüyseniz bu sakinliğe, huzura ve bir şeyleri akışına bırakma enerjilerine sahip olduğunuzu işaret eder.

Bunun aksine, çok yüksekten kontrolsüz bir şekilde düştüğünüzü görmeniz hayatınızın gidişatının kontrolünüzden çıktığını ve her şeyin kötüye gittiğine inandığınızı ortaya koyuyor olabilir! Aman dikkat…

Bir başka yorum getirmek gerekirse bilinçaltınız size, hayatınızda bir insana, bir hayale ya da bir beklentiye sımsıkı sarıldığınızı ve aslında olayları biraz akışına bırakmanız gerektiğini hatırlatmak istiyordur.

10.Rüyada Çıplak Kalmak

ruyada-ciplak-olmak-638x425.png

İş yerinde, okulda, sokakta çıplak dolaşmak ya da çıplak olmanın uygun olmayacağı herhangi  bir ortamda çırılçıplak kalmak pek çok insanın bildiği bir rüyadır. Yaşamınızda duygusal, psikolojik bir etki veya bir hassasiyete maruz kaldıysanız, rüyanızda kendinizi çıplak görmeniz olağan bir durum denebilir. Bir başka yorum getirmek gerekirse; hayatınızda açığa çıkmasından çekindiğiniz bir durum olduğu söylenebilir.

11.Rüyada Bebek Görmek

bebek-638x425.jpg

Rüyada bebek görmek genellikle hayatınızda olacağına inandığınız bir yeniliği gösterir. Hayatınızdaki belli alanlarda potansiyel olarak gelişmeye müsait olarak gördüğünüz konularda yaşayabileceğiniz bu yenilikler bir iş, düşünce, fikir, proje gibi alanlarda kendini gösterebilir.

12.Rüyada Yiyecek Görmek

donut.jpg

Rüyada yiyecek görmek enerjiyi, bilgiyi, beslenmeyi vb. sembolize eder ve bunlar da doğrudan aklımız ve ruhsal dünyamızla ilişkilidir.

Başka bir yorum getirmek gerekirse, rüyada yiyecek görmek aslında bir bilgi açlığı çektiğinize de işaret ediyor olabilir. Yeni şeyler öğrenmek, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak istiyor olabilirsiniz!

13.Rüyada Ev Görmek

kale-638x359.jpg

Rüyada görülen ev, rüyayı gören kişinin zihnini temsil eder. En doğru yorumu yapmak için, evin içinde bulunan odaların durumu, evin ışığı, içindeki enerji gibi detaylar üzerinde durulmalıdır. Salon ve mutfak gibi ortak kullanım alanları daha çok rüya sahibinin ihmal ettiği, gözden kaçırdığı bazı durumlar olduğuna işaret ederken, yatak odası ve banyo gibi özel alanlar daha çok rüya sahibinin özel hayatıyla ilişkilidir. Bu bilgiler ışığında ve tabi ki rüyanın gidişatını düşünerek, kendi güncel ruh durumunuzu yorumlayabilirsiniz!

14.Rüyada Cinsel Birliktelik Yaşamak

adult-1822498_640.jpg

Rüyada cinsel birliktelik yaşamak, herkesin görebileceği rüyalardan biridir. Şunu belirtmek gerekir ki yalnızca rüya sahipleri kendi rüyalarındaki sembolleri ve olayları en doğru şekilde yorumlayabilirler. Bu rüya belli bir kişiyle kurmak istediğiniz samimi bir bağı ortaya çıkarıyor olabilir.

Bu rüyaları genelde günlük hayatınızda duyduğunuz, yaşadığınız olaylarla bağlantılı olarak görürsünüz.

Kaynak: filoji.com/bakin-sikca-gordugunuz-14-farkli-ruya-psikolojik-durumunuz-hakkinda-ne-soyluyor/

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Karşınızdaki Kişinin Zihnini Çözmenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Taktik Emka 0 2,001 22-10-2018, Saat: 13:32
Son Yorum: Emka
  Aydınlanma Hakkında 4 Şaşırtıcı Gerçek Emka 0 2,151 27-08-2018, Saat: 01:56
Son Yorum: Emka
  Rüyalar Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz Gerçekler Emka 0 1,894 26-06-2018, Saat: 11:42
Son Yorum: Emka
  Normal İnsanlardan Daha Farklı Frekanslara Sahip Olduğunuzu Gösteren 20 İşaret Emka 0 7,772 04-06-2018, Saat: 23:51
Son Yorum: Emka
  Üçüncü Gözünüzü Açın: Epifiz Bezi Ve Hakkında Saklanan Gerçekler Magnetho 0 2,095 01-06-2018, Saat: 14:28
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi