Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Çekim Yasası İle Bolluk ve Bereketi Hayatımıza Çekmenin Yolları


Çekim Yasası İle Bolluk ve Bereketi Hayatımıza Çekmenin Yolları konusu, KİŞİSEL GELİŞİM forumunda tartışılıyor.
#1
Para hepimiz için her zaman 1 numarada olmasa da hayatımızın gündeminde hep ilk sıralarda. Kimimiz için eksikliği sorun, kimimiz varlığından rahatsız, kimimiz bir türlü yönetemiyor. Bazen var ama bereketi yok, bazen de geldiği gibi gidiyor.. Her birimizin para ile ilişkisi ve tanımı bir başka...“ Çekim Yasası ”, “İste, olsun!” ve “Bolluk-Bereket” kavramlarıyla tanıştık tanışalı akıllarda hep aynı soru var “Nasıl çekeceğim parayı, bolluğu hayatıma?”

evrenin_bolluk_birikimi.jpg

Paranın Çekim Yasası
Peki nedir para ile aramızdaki ilişkiyi belirleyen? Bunun en temel belirleyeni anne ile aradaki ilişki.. Annenin kimliği ve kişiliğinden, hayatta olup olmamasından bağımsız, anne ile aramızdaki ilişki aslında para ile bağımızı belirler. Bunu daha net anlatmak için birkaç küçük örnek verelim. Mesela annesi çok hassas ve duygusal bir insan olduğu için, hayatı ile ilgili negatifleri annesiyle paylaşmaktan kaçınan ve annesini hayatının gerçeklerinin biraz dışarısında bırakmayı tercih eden birisi parayı da hayatının dışında bırakmaktadır.  Ya da annesi kendisi için önünde sürekli eğilmek zorunda kaldığı bir otoriteyi temsil ediyor ise kişi parayı yönetemiyor, hatta paranın varlığı ya da yokluğuyla yönetiliyor olabilir. “Annemle bir türlü iletişim kuramıyorum, beni hiç anlamıyor, ona ulaşamıyorum..” diyen bir kişi için de paranın hayatının ulaşılamaz ve anlaşılamaz kavramlarından birisi olması beklenebilir.

Konu paranın çekim yasası olduğunda atalar yükleri, negatif inanç kalıpları ve korkular da karşımıza çıkar. Küçük yaşlardan itibaren sürekli duyduğumuz “Azıcık aşım ağrısız başım”, “Çok para insanı yoldan çıkarır”, “Para parayı çeker”, “Çok para haramsız olmaz” gibi kalıp yargılar para ile aramıza mesafe koyar. “Zor olan kıymetli ve değerlidir” inancı, paranın bize bizim de ona ulaşma yollarımızı zorlukla doldurur. Kaybetme korkusu bazen bilinçaltına öyle bir emir verir ki.. Para hiç gelmesin, böylece kaybetme ihtimali olmaz ve güvende oluruz der ve bilinçaltı yaşamı buna göre programlar.

Ne para ne de başka bir şeyi hayatımıza almak için doğru yöntem sadece isteyip arkamıza yaslanmak ve olmasını beklemek olamaz, önce burada anlaşmalıyız.. Payımıza düşeni yapıp, sorumluluğumuzu aldığımızda bize sunulan tüm iyilik, güzellik, bolluk-bereket ile de bağlantıya ve temasa geçeriz.

Çekim Yasası İçin Uygulayabileceğiniz Birkaç Öneri
Gelelim birkaç küçük öneriye.. Öncelikle negatif düşünce ve söz kalıplarını zihnimizden ve ifademizden temizleyelim. Hatırlayalım ki bir söz dünyayı değiştirir, neden bizim hayatımızı değiştirmesin ki! Para ile ilgili korkuları dönüştürecek olumlamalar da çözümü destekleyecektir. “Paraya güveniyorum, para bana her zaman ve kolayca akar, hakkım olanı kolayca alırım...” Ayrıca en temel konu olan anne-para denklemi için, anne ile aranızdaki ilişkiyi tanımlayın ve bir kağıda yazın.

Bir anda oturup yazmanıza gerek yok, kendinize biraz zaman verin, aklınıza geldikçe ekleme yapın. Sonra cümlelerdeki “anne” kelimesinin üstünü çizip, yerine “para” yazın ve işte para ve siz arasındaki ilişki. Anne ile aramızdaki ilişkiyi onarma para ile aramızdaki ilişkiyi onarmak demektir.

Bolluk-bereket dileğiyle..

Seda Nerkis

ebrudemirhan.com

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Olumlamalar Ne işe Yarar? Bolluk ve Bereket Olumlamaları EvrimBilge 0 2,374 14-03-2018, Saat: 16:42
Son Yorum: EvrimBilge
  Feng shui ile bolluk ve bereketin püf noktaları EvrimBilge 0 2,702 16-02-2018, Saat: 19:01
Son Yorum: EvrimBilge
  Hayatımızda Bolluk ve Bereketi Nasıl Arttırabiliriz! EvrimBilge 0 3,202 18-12-2017, Saat: 19:30
Son Yorum: EvrimBilge
  Bolluk Bereket Bilinci EvrimBilge 0 2,515 14-12-2017, Saat: 19:58
Son Yorum: EvrimBilge
  10 ADIMDA BOLLUK BEREKET EGZERSİZİ Archilles 0 7,121 23-10-2017, Saat: 01:30
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi