Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dünyadan Saklanan Epifiz Bezi


Dünyadan Saklanan Epifiz Bezi konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Epifiz diğer adıyla pineal bezi veya üçüncü gözümüzden pek haberdar değiliz. Tıp biliminde pineal bez uyku ve mevsimsel periyotları düzenleyen melatonini salgılar. Epifiz iki beyin lobunun tam ortasında merkezde bulunur.

Antik mısırda ve eski uygarlıklarda yaşamın kozalağı veya üçüncü göz olarak tabir edilir. Pineal bezimizin asıl gücü ise ruhani dünya ile fiziksel dünya arasında bir köprü olmasıdır. Bu bez tüm uygarlıklarda ruhani bir güç olarak görülmüştür.

Aktife edildiğinde huzur ve mutluluk verir. Birlik hissi uyandırır. Yoga ve meditasyon aracılığıyla aktife edebilirsiniz. Bu göz aktife olduğunda altıncı his ve telepati yetenekleri artar ve zihinsel baskı ve duygusal gerilimlerimiz azalır.

epifiz_bezi.jpg

Bu göz çocukluğumuzda aktif iken büyüdükçe kireçlenir ve hareketsizleşir. Bunun nedenlerinden biri sodyum florürü bol miktarda tüketmemizdir. Diş macunlarından yediğimiz balığa ve suya kadar her şeyin içinde vardır. Ama en çok içtiğimiz su da bulunur.

Descartes epifiz bezi için ruh ve düşüncenin mükemmel yapısı demiştir. Bu yapının ruhun düşünceyi kontrolü olarak görmüştür. Epifiz bezi pek çok devlet ve örgüt tarafından araştırılmıştır. Antik mısırda epifiz bezi ruhun merkezidir. Epifiz bezi sayesinde ruh transandantal yolculuğa çıkabilir.

Ayrıca mayalarda, sümerlerde ve diğer pek çok antik uygarlıkta önemli bir yeri vardır. Pineal bezi aklın ruh ile buluşmasının sembolüdür. Antik mısır inanışında bir ruh yıldızlara yolculuk yapmak isterse epifiz bezi sayesinde bunu başarabilir. Epifiz bezi antik mısırda Horusun gözü olarakta geçiyor. Ayrıca antik inanışlarda kutsal kozalak ve yaşamın kozalağı olarak da geçer.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üçüncü Göz Aktivasyonu: Bu İpuçları İle Epifiz Bezini Açın Emka 0 2,317 22-11-2018, Saat: 20:51
Son Yorum: Emka
  Epifiz Bezi Tam Olarak Aktive Olduğunda Meydana Gelecek 7 Şey Emka 0 3,794 13-11-2018, Saat: 21:30
Son Yorum: Emka
  Eski Mısırlılar, Epifiz Bezinin Gücünü Nasıl Açığa Çıkaracaklarını Biliyorlardı Emka 0 5,464 23-07-2018, Saat: 22:17
Son Yorum: Emka
  Üçüncü Göz, Epifiz Bezi: Kozmos'a Nasıl Bağlanıyoruz? Emka 0 1,381 03-07-2018, Saat: 19:10
Son Yorum: Emka
  Üçüncü Gözünüzü Açın: Epifiz Bezi Ve Hakkında Saklanan Gerçekler Magnetho 0 1,757 01-06-2018, Saat: 14:28
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi