Submit Face book
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

EVDE MEDİTASYON NASIL YAPILIR


EVDE MEDİTASYON NASIL YAPILIR konusu, MEDİTASYON forumunda tartışılıyor.
#1
Evde Meditasyon Teknikleri

Meditasyon konusunda uzun yıllardır sürdürdüğüm kendi sağlıklı yaşam deneyimlerime dayanarak, sizlere evde meditasyon tekniklerinden bahsetmek istiyorum. Kendinizi yorgun, sinirli, bitkin hissettiğiniz anlarda veya herhangi bir durumdan dolayı rahatsız hissettiğinizde sorularınız tümünün cevabını kendinizde bulacağınızı unutmayın. O zaman şimdi meditasyonla kendimize dönme, benliğimizi anlama zamanı...

Meditasyon kavramı için günümüzün stresle başa çıkabilmek ve beden ile ruh arasındaki soyut toksinleri derinlemesine dışarı vurabilmek adına başvurulan muhteşem bir yoldur. Keza, geçilen her aşama ile birlikte beden yapınızın güçlenmesine, kronik ağrıların geçmesine ve uzun senelerdir baş ettiğiniz depresyondan kurtulmanıza yardımcı olan meditasyon, eski günlerinize nazaran daha huzurlu ve çok daha mutlu bir yaşam sürdürebilmenize imkân tanır. O meşhur tabiriyle de tanımlayacak olursam, Meditasyon insanoğlunun bilinmeyene doğru açmış olduğu bir kapıdır. Bireyin kendi öz benliğini sorgulama ve aslında gerçekten kim olduğunu araştırmaya sevk eder. Pek çok kültürde vazgeçilmez bir yaşam biçimi olarak benimsenen ve insanların hayatlarını bu felsefe doğrultusunda şekillendirmelerini sağlayan meditasyon da, inanç ile umut kavramlarına bambaşka bir bakış açısı kazandırabilirsiniz. Tabi bu aşamalar esnasında da, uygulayacağınız yöntemler sayesinde, sağlık adına pek çok kalıcı ve olumlu çıkarımlar elde edebileceksiniz. Peki, siz bu felsefeye dahil olmak ve hayatımızı da bu bakış açıları eşliğinde şekillendirmek istediğimiz de nasıl bir yol izlemelisiniz?

Meditasyon yapmak için özel bir mekan veya zamana ihtiyacınız yoktur. Benliğinize inanıp, konu hakkında kendinizi hem fizik, hem de zihinsel anlamda geliştirmeye yöneldiğiniz her an her yerde meditasyon sizin için doğru bir seçenek olacaktır


.Evde Yapılan Meditasyon Yöntemleri
Öncelikle meditasyonun birbirinden farklı duruş şekilleri ve yöntemleriyle yapılabildiğini meditasyonla ilgili azılarımda belirtmiştim. Eğer meditasyona yeni başlıyorsanız, başlangıç aşamasında aşağıdaki önerilerimi dikkate almanızı isterim;
 • Dik ve rahat bir şekilde oturun, böylelikle dikkat dağınıklığı ve uyku gibi sorunlarla karşılaşmamış olursunuz.

 • Sırtınızı baş ve boynunuzla aynı seviyede olacak şekilde dik tutun ve vücudunuzu gevşetmeye başlayın.

 • Düzenli ve koordineli aralıklarla nefes alıp verin. Nefes alışverişleriniz esnasında mümkün oldukça nefesinize yoğunlaşmaya özen gösterin. İnip çıkan karnınıza odaklanın.

 • Herhangi bir dikkat dağınıklığıyla karşılaştığınız anlarda ise, düşüncelerinizi nefes alışverişlerinize yoğunlaştırın.

 • Dikkatinizi dağıtabilecek tüm unsurları kendinizden uzaklaştırmak için gözleriniz kapalı olmalıdır.

 • Tüm aşamaları yaklaşık 20 dakika devam ettirildikten sonrayavaşça eski pozisyonunuzu alın. Gözlerinizi açın, etrafınızı dikkatlice inceleyin ve yerden kalkış aşamanızı mümkün oldukça acelesiz bir şekilde gerçekleştirin.
Belirttiğim kısa ve pratik yöntemlerle evinizde rahatlıkla meditasyon yapabilir ve böylece hissetmek istediğiniz arzu, ferahlık ve zindelik hissine çabucak kavuşabilirsiniz.
Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bolluk Getiren Meditasyon EvrimBilge 0 4,745 23-09-2017, Saat: 21:37
Son Yorum: EvrimBilge
  Modern Meditasyon Yöntemi Nedir EvrimBilge 0 2,418 10-08-2017, Saat: 19:10
Son Yorum: EvrimBilge
  Meditasyon Ve 7 İnanılmaz Faydası Magnetho 0 3,473 07-07-2017, Saat: 23:44
Son Yorum: Magnetho
  GÜVEN İÇİN MEDİTASYON Emka 0 2,471 27-04-2017, Saat: 04:13
Son Yorum: Emka
  ESKİ KORKU KALIPLARINI YOK ETMEK İÇİN MEDİTASYON Emka 0 3,884 27-04-2017, Saat: 04:10
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi