Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kızılderililerden Hayata Bakış Açımızı Değiştirecek 20 Öğüt


Kızılderililerden Hayata Bakış Açımızı Değiştirecek 20 Öğüt konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Dünya’nın Kızılderililerden öğrenebileceği çok şey var, özellikle de dünyamızın geçirdiği bu zor süreçlerde terörizm, açlık, nefret, yolsuzluk gibi sorunlarda onlardan almamız gereken öğütler var.

Bu barışçıl kabilelerin hiçbir zaman baskı altında olmadığını, topraklarının ve hayatlarının asla alınmadığını düşünün. Dünyamızın tarihi tamamen farklı bir şekilde şekillenecekti. Doğa, kendimiz ve Dünya ile iletişim halinde olacaktık.

kizilderili-kiz-ruya-kapani-758x398.jpg

Hayvanlar, yıldızlar, çiçeklerle yani bunların her biriyle derinden bağlantı kurabilirdik; Modern bir gerçekliğin yok ettiği çok basit bir şey. Bu yerlilerin bilgeliğini asla unutmamalıyız…


1. Paylaşmak önemlidir.
Hayır kurumuna katılmak her zaman iyidir. Bu bir nezaket eylemidir ve aynı zamanda ruhu da iyi hissettirir.

d%25C3%25BCnyA.jpg


2. Dini inanca saygı
Diğer dinsel inançlara saygı duymalıyız çünkü dünya çok sayıda din ve inançla dolu. İnancınızı başkalarına zorlamayın.


3. Kendinize gerçekçi olun.
Eğer kendinize karşı gerçekçi olmazsanız başkalarına karşı da olamazsınız. Gerçekten ihtiyaç duyduğunuz ve de yüzleşmeniz gereken şeyleri kendinize söylemekten korkmayın.

kendini-rahat-b%25C4%25B1rakmak.jpg


4. Ne olmak istiyorsanız o olun.
Ruhunu keşfet ve hayatta ne istediğini bil. Hangi yaşam yolunu seçmek istediğinizi ve hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı bilmek çok önemlidir. Bunu yapmalısınız ki yolunuzu bu yönde çizebilesiniz.


5. İnsanları zorlamayın.
İnsanları olmadığı gibi görmekten vazgeçin. Eğer biri sizi istemiyorsa, o zaman bırakın, gitsin ve kendinize engel olun, sizi kabul etmesi çaba sarf etmenize gerek yok. Yanınızda olmak isteyen zaten sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan yanınızda yer alacaktır.


6. Başkalarını incitmemeye dikkat edin.
Eğer birisine herhangi bir yolla zarar verdiyseniz, bu kesinlikle size bir yolla geri dönecektir. Asla başkalarına acı çektirmeyin ve de kalplerini kırmamaya dikkat edin. Bu iç huzurunuz için önemli.

do%25C4%259Fa-resimleri-2.jpg


7. Doğaya saygı gösterin.
Toplum olarak doğaya saygı duymalıyız ve onu korumaya özen göstermeliyiz. Dünyanın bize sunduğu en büyük armağan bu.


8. Çocuklar
Çocuklar geleceğimizi temsil ediyor. Bu yüzden onlara değerli şeyler öğretirken özel bir dikkat göstermeliyiz ve onlara kendilerini yetiştirmelerinde imkan tanımalıyız. Bu onların hayata karşı tecrübesini arttıracaktır.

cocuk-ve-adam.jpg


9. Hatalarımız
Hepimiz insanız ve hata yapmak doğamızda olan bir şey. Kimse mükemmel değil. Ama önemli olan tabi ki yaptıklarımızdan ders alabilmek. Bu hatayı istikrarlı hatalar dizgesine bağlamamak.


10. Olumsuz düşüncelere hayır deyin.
Olumsuz düşünceler sadece strese, kaygıya ve depresyona değil, aynı zamanda çeşitli fiziksel hastalıklara da yol açar. Bu yüzden kendinize mümkün olduğunca iyiye, olumluya telkin edin.

11. Dünyaya Saygı
Bu dünyada yaşadığımız yer dahil her şey dünyanın bizden sonra gelecek nesillere mirasıdır, gereksiz sahiplenmelerden kaçınmalıyız. Çevremizin bize bıraktığı her mirasa saygı duymalıyız. Biz de gelecek nesillere en iyi şekilde kalması için çaba göstermeliyiz.


12. Başkalarına kötü davranma
Başkaları hakkında dedikodu yapmayın çünkü bu sadece hayatınızda değil ve hayatınızdaki diğer kişilerde de daha fazla olumsuzluk yaratıyor.

13. Dua etmek
İnançlı olup olmadığınız önemli değil. Kalpten edilen bir dua asla göz ardı edilmez. Olay hangi dine inandığınız ya da hangi tanrıya hitap ettiğiniz değil, içtenliğiniz.

dua.jpg


14. Tolerans göstermeye çalışın.
Başkalarını sizin düşüncenize uygun şeyler yapmadıkları için yargılamamalısınız. Farklı bir zihniyete sahip olan insanlara karşı hoşgörülü olun. Farklı bir kültürle yetişmiş olmaları bir suç değil.


15. Kontrolü ele alın
Başkalarının sizin hayatınızda ne yapmak istediğine karar vermelerine izin vermeyin. Kendi yolunuzu çizin ve hayatınızda bilge olarak gördüğünüz insanlardan olanlar belli konularda rehberlik alın.

ya%25C5%259Fl%25C4%25B1-adam.jpg


16. Misafirler
Konuklarınıza nezaket ve sevimli davranışlar gösterin. Yaratıcının kapınızı nasıl ve hangi şekilde çalacağını bilemezsiniz.


17. Hakkınız olanı alın.
Ortak paylaşılan şeylerde hakkınızı korumayı öğrenin. Başkalarının bunu gasp etmesine izin vermeyin. Aynı şekilde sizde başkasını hakkına müdahale etmeyin.


18. Denge
Hazlara düşkün bir yaşam tarzı benimsemeyin. İş ve zevk, kişisel ve profesyonel ihtiyaçlarınız, bedeniniz ve zihniniz arasındaki dengeyi korumaya çalışın.

denge.jpg


19. Gerçek
Hayatınızda mümkün olduğunca doğruluktan sapmamaya çalışın. Tüm bu yalanları hatırlamada baş ağrısını kurtarır.


20. Büyüklerimiz önemlidir.
Ailenize ve yaşlılara saygı duyun ve onları gururlandırmaya çalışın. Onlar sizin mutluluğunuz istiyorlar.

Kaynak: filoji.com

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2 Dakika Kuralı Hayatınızı Tamamen Değiştirecek Emka 0 1,399 07-06-2018, Saat: 19:26
Son Yorum: Emka
  Hayatınızı Değiştirecek 3 Dakikalık Uygulama Emka 0 857 05-06-2018, Saat: 15:13
Son Yorum: Emka
  Hayatınızı Değiştirecek 7 Shiva Karma Yasası Emka 0 1,783 03-06-2018, Saat: 21:23
Son Yorum: Emka
  Umudunuzu Kaybetmiş Durumdaysanız Hayatınızı Değiştirecek Bu Metodu Mutlaka Uygulayın EvrimBilge 0 997 14-12-2017, Saat: 20:39
Son Yorum: EvrimBilge
  Bilinçaltını Değiştirecek 23 Güçlü Olumlama Cümlesi Emka 0 2,253 11-12-2017, Saat: 20:54
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi