Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Öğrendikten sonra hayata daha farklı bakacağınız psikolojik gerçekler!


Öğrendikten sonra hayata daha farklı bakacağınız psikolojik gerçekler! konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Öğrendikten sonra şaşıracağınız ve hayata daha farklı bakacağınız psikolojik araştırmalara dayanan bilgileri sizler için derledik.

1. Bir psikolojik araştırmaya göre eğer birisini sürekli düşünüyorsanız ve bunu engelleyemiyorsanız, sebebi düşündüğünüz kişinin de sizi düşünüyor olmasıdır.

2. Profil sayfalarına çok sayıda "selfie" yükleyen erkek kullanıcıların, psikopat ve narsistik kişilik bozukluğuna sahip olma olasılığı çok yüksek.

3. Psikologlara göre sosyallikten uzak duran her insan anti-sosyal olarak algılanmamalı.

4. İnsanların %80'i sırf kendilerine özgüveni olmadığı için ve kendilerini iyi hissetmek adına diğer insanları aşağılarlar.

5. Bir psikolojik araştırmaya göre eğer insanlar topluluk halinde bir araya gelip de düşüncelerini yoğunlaştırabilirse, oluşacak güçle tıpkı yağmur duasında olduğu gibi yağmur yağdırabilirler.

6. Daha önce "Yürüyen Ceset Sendromu" diye bir hastalık duymuş muydunuz?

Bu ruhsal bozukluğa sahip olan hastalar; ölü olduklarını, etlerinin çürüdüğünü, organ ve kanlarının olmadığını düşünüyor!

dbd6b97e72d6982ef53f5bc2f4dd32be.jpeg


7. Yapılan araştırmalar, cahil insanların kendilerini mükemmel görmeye; zeki insanların ise yeteneklerini hafife almaya eğilimli olduğunu gösteriyor.

8. Birisine 20 saniyeden uzun süre sarıldığınızda, beyinde "sosyal bağlanma"dan sorumlu oksitosin hormonu salgılanıyor ve böylece bu kişinin size daha çok güvenmesini sağlıyorsunuz.

9. İnsanlar fiziksel açıdan yorgun olduğunda, dürüst olmaya daha eğilimliler. Bu nedenle gece geç saatte yapılan konuşmalarda, itiraflar daha sık oluyor.

10. Televizyonların ve popüler kültürün hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan bir diğer ruhsal bozukluk da "Truman sendromu"...

Bu hastalığa yakalananlar, hayatlarının her aşamasının tıpkı filmdeki gibi gizlice kameraya kaydedilip televizyonda gösterildiğini zannediyor.

11. Son bulgulara göre, Fobiler aslında DNA aracılığıyla nesilden nesile aktarılan hatıralardan ibaret...

Mesela örümcekten korkuyorsanız, üç kuşak önceki aile büyüğünüzden almış olabilirsiniz bu özelliği.

13. Hedeflerinizi anlatırsanız başarısız olursunuz.
Bilimsel çalışmalar hedeflerinizi anlattığınızda motivasyonunuzun düştüğünü ispatlamştır. Birine ileride şu işi başaracağım derseniz o kişi iyi veya kötü bir eleştiri yapmasa bile psikolojik olarak motivasyonunuz düşer. Bunun en büyük sebeplerinden biri sosyal tatmin yaşamanız. Kısaca siz o hedefi gerçekleştirmeseniz bile sosyal ortamda anlatıldığı için bilinçaltı hedefe varıldığını düşünüyor ve motivasyonunuz düşüyor.

14. Bilinciniz bir anda sadece bir işi gerçekleştirebilir.

Kısaca iş yaparken telefonla konuşuyorsanız bunun için bilincinize değil bilinçaltınıza teşekkür etmelisiniz. İşiniz tamamen bilinçaltı seviyesine inmiş ve otomatik pilotta iş yapmaktasınızdır. Eğer birden fazla işi bir anda yapmak istiyorsanız ne yazık ki bu imkansızdır. Yapılan araştırmalar insanların bir seferde sadece bir işe tam konsantre olabildiğini kanıtlamıştır.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakın Sıkça Gördüğünüz 14 Farklı Rüya Psikolojik Durumunuz Hakkında Ne Söylüyor! Magnetho 0 630 09-01-2018, Saat: 18:52
Son Yorum: Magnetho
  İnsanları etkilemede kullanabileceğiniz 10 psikolojik hile. Emka 0 1,142 12-12-2017, Saat: 18:07
Son Yorum: Emka
  İnsanları etkilemede kullanabileceğiniz 10 psikolojik hile EvrimBilge 0 835 04-12-2017, Saat: 11:21
Son Yorum: EvrimBilge
  Çevrenizdeki İnsanları Yönetmenizi Sağlayacak 7 Bilinçaltı Numarası, Psikolojik Oyun Emka 0 4,308 12-10-2017, Saat: 01:58
Son Yorum: Emka
  DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADIĞINIZ 25 İLGİNÇ PSİKOLOJİK GERÇEK Archilles 0 2,780 02-10-2017, Saat: 10:15
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi