Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spiritüel insan Kimdir


Spiritüel insan Kimdir konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Bilgi çağ Spiritüel Realitesi'nin insanı olmak öylesine kolay ve yapmacık uygulamalarla olamaz. Spiritüel Realite'nin İnsanı, her şeyden önce vicdanlı ve elçi, yani toplumcudur. Kendi varlığını toplum varlığında bulan ve kendinden önce başkalarını düşünen ve bunu her koşul ve yerde kanıtlayabilendir.

Spiritüel İnsan, maddi düşkünlüğü yok etmiş, kişiliğini yüksek yardımlaşma, dostluk ve hizmet ile yeni baştan düzenlemiş ve ışıtmış kişidir. Çıkar duyguları körelmiş, ard düşünce ve amacı olmayan, karşılıksız verebilen ve bilgi ile sevebilen kişidir.

Spiritüel İnsan, Yıkıcı değil, yapıcıdır. Hak ve liyakat esaslarına göre hareket eden, düşünendir. Yarımın bütünden ne çok olduğunu bilir ve bunu yaşantılarının doğal davranışı edebilmiştir. Çalışkan temiz ve bilgilidir. Erdem ve ahlak onun temel meziyetleridir.Özveri duyuları çok güçlü ve bunu her zaman uygulayabilendir. Dürüst ve hakbilirdir.

Doğruluk yolunda, sayısız ve sonsuza değin kötülük ve eğrilik köylerinden kovulmayı göze alabilirse de, amaç oralardan gitmek değil, oraları doğru ve dürüstleştirmek olduğunu bilerek, bunun mücadelesini verir. Anlamsız bir hoşgörüye gerek olmadığını bildiği için, doğruluğun savaşçısıdır, fakat savaşı yakıp yıkmadan ve can yakmadandır. Çünkü böylesine savaşmak, sürekli galip gelmenin biricik yoludur. Ve çünkü yenilemeyecek tek güç, ışık bilgeliktir.

Bu konu, işte böylece yazmakla bitmez bir enginliktedir ve bu enginliğin engin insanlarıdır bizim tanımlamaya çalıştığımız Spiritüel İnsan. Salt bir sevgiye dayalı Spiritüel İnsan olmak yetersizdir. Ancak Göksel Bilgiler'e dayalı Spiritüel Insan olmak yeterlidir.

Salt bir vicdan'a dayalı Spiritüel İnsan olmak yetersizdir.

Ancak, makul vicdan'a dayalı Spiritüel İnsan olmak yeterlidir.


Bilgili olmalıdır, Bilinçli olmalıdır. Bulunçlu olmalıdır. Akıllı olmalıdır. İdrakli olmalıdır. Zeki olmalıdır. Çalışkan olmalıdır. Muhakemeli olmalıdır .. Toplumcu olmalıdır. Erdemli olmalıdır.

Bilgi Çağ insanı olmalıdır, özetle.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başka Bir Kişiyle Spiritüel Bir Bağ Kurmaya Başladığınızı Gösteren 4 İşaret Archilles 0 1,213 16-04-2018, Saat: 18:33
Son Yorum: Archilles
  Hayatınızı Farkettirmeden Mahveden ve Acilen Kurtulmanız Gereken 12 Zehirli İnsan Archilles 0 1,349 10-03-2018, Saat: 16:13
Son Yorum: Archilles
  Spiritüel Bir İnsan Olduğunuza Dair 5 İşaret Archilles 0 798 27-02-2018, Saat: 20:16
Son Yorum: Archilles
  İNSAN TÜRÜNDEN UZAYLIYA DOĞRU DÖNÜŞÜMDE YENİ ANLAYIŞ Archilles 0 354 07-12-2017, Saat: 15:34
Son Yorum: Archilles
  Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken 5 Zehirli İnsan Tipi Emka 0 2,208 29-09-2017, Saat: 02:30
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi