Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BU SIRADIŞI ESKİ MEYVE AĞRIYI AZALTIR, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ VE DAHA FAZLASINI ARTIRIR


BU SIRADIŞI ESKİ MEYVE AĞRIYI AZALTIR, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ VE DAHA FAZLASINI ARTIRIR konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Hindistan veya Çin'e özgü olan Buda'nın eli, muhtemelen Buda'nın açık elinin Budist inancına verdiği önem nedeniyle, dini törenlerde uzun süredir kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu meyve aynı zamanda tatlı, narenciye kokusu göz önüne alındığında parfümler için de kullanılır ve ayrıca tıbbi özellikler için de tüketilebilir.


C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Mi...539da7.jpg

Öncelikle Çin ve Hindistan'ın ılıman bölgelerinde ve ayrıca Kuzey Amerika'nın batı kıyısının bazı kısımlarında yetişmekte, ancak ihracat hala nispeten dardır. Kabuk ve meyvenin kendisi çeşitli tıbbi etkiler için kullanılabilir, bu yüzden Buda'nın elinin sağlık yararlarına daha yakından bakalım.

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Mi...2d6186.jpg

BUDA'NIN ELİNİN SAĞLIK FAYDALARI

SOLUNUM PROBLEMLERİ

Buda’nın eli genellikle solunum problemlerini tedavi etmek için kullanılır çünkü doğal bir balgam söktürücüdür. Akciğerlerdeki aşırı balgamdan muzdaripseniz, bu meyve çok yardımcı olabilir. Onu daha etkili hale getirmek için bir şeker ve su kasesine batırın, ardından sorunu tedavi etmek için meyveyi tüketin.

AĞRI KESİCİ

Meyve, binlerce yıldır ağrı için çare olarak kullanılmıştır. Kumarin, limonin ve diosmin gibi özel bileşikler içerir. Anti-inflamatuar özelliklerinin yanı sıra, Buda'nın eli, yaraları, şişlikleri ve ağrıyı hafifletebilir ve yaranın iyileşmesini hızlandırdığı için morlukların rengini azalttığı düşünülür.

MİDE SORUNLARI

Eğer herhangi bir sindirim probleminden muzdarip olursanız, Buda'nın eli kısa bir süre içinde onu rahatlatabilir. Aynı zamanda mide astarındaki iltihabı hafifletebilir ve bağırsak kaslarını yumuşatabilir, böylece sindirim süreci doğal olarak gerçekleşebilir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Buda’nın eli, makrofaj aktivitesini uyarabilen ve bağışıklık sisteminin etkinliğini artıran özel bir polisakkarit içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için daha çok önleyici bir önlem olarak kullanılmasına rağmen, meyveler soğuk algınlığı veya gripten muzdarip olduğunuzda ve toparlanmanızı hızlandırabilirken de tüketilebilir.

KAN BASINCI KONTROLÜ

Meyveden elde edilen bir alkol ekstresi vazodilatatör gibi davranır ve koroner kan damarlarınızı gevşetir ve genişletir, kan basıncınızı düzenler ve kardiyovasküler hastalık riskini azaltır.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ruhunun Daha Önce Birçok Kez Reenkarne Olduğunu Gösteren 10 İşaret Emka 0 1,206 04-07-2018, Saat: 00:36
Son Yorum: Emka
  Korkuyu Nasıl Aşacaksınız? Bu Eski Şaman Tekniği Psikologlar Tarafından Öneriliyor. Emka 0 1,879 16-06-2018, Saat: 13:01
Son Yorum: Emka
  Anlık Sihirli Güç İçin 3 Eski Mudra Emka 0 10,777 13-06-2018, Saat: 00:45
Son Yorum: Emka
  Daha Büyük Bir Yaşam Amacı Olan Bir Dünya Meleğisiniz ve Bunun Farkında Olmadığınızı Emka 0 1,237 09-06-2018, Saat: 22:42
Son Yorum: Emka
  Normal İnsanlardan Daha Farklı Frekanslara Sahip Olduğunuzu Gösteren 20 İşaret Emka 0 3,379 04-06-2018, Saat: 23:51
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi