Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hayattaki Beklentileriniz Neden Gerçekleşmiyor? Çünkü Beklemek Ve İstemek Ayrı Şeyler


Hayattaki Beklentileriniz Neden Gerçekleşmiyor? Çünkü Beklemek Ve İstemek Ayrı Şeyler konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Her ne kadar biz insanlar kendimizi içinde bulunduğumuz gerçekliğin tek sahibi ve efendisi olarak adletsekte, insanlığın varlığını destekleyen ve hayatlarımızı yöneten bizim bile tam olarak anlayamadığımız bazı ilkeler, evrensel yasalar ve inkar edilemez temel gerçekler vardır. Ancak gerçek şu ki; hayatın bie getirdikleri tamamen bizim kontrolünüz altında değildir. Ancak, hayatımızdaki sonuçları etkileyebilir ve gelişimimiz üzerinde söz sahibi olabiliriz..

1. Kendinizi Ve İçinde Bulunduğunuz Evreni Tanıyın Ve Keşfedin

Doğanın kanunlarını tanımak ve ardından bu kanunlara göre hayatımızın akışını yönlendirmek için eylemlerimizi düzenlemek, bize istediğimiz sonuçlara ulaşabilmek için büyük kapılar aralayacaktır. İster kabul edin ister etmeyin bedenlerimiz ve zihinlerimiz bir dizi ilke altında çalışan karışık sistemlerdir.

Egzersiz yapmazsanız, sağlıklı bir şekilde beslenmezseniz ve düzenli olarak sağlığınızı kontrol etmezseniz bedeninize, kitap okumazsanız, kendinizle vakit geçirmezseniz ve kendinizi geliştirmek adına işler yapmazsanız da zihninize ihanet etmiş olursunuz. Bu şekilde kendinize yatırım yaparak yaşamın prensiplerini anlamak, mutluluğa ve başarıya doğru bir sonuca eğimli eylemler seçmenize olanak tanıyacak ve size güç verecektir.

 istediklerimizi-gerceklestirmek-icin.jpg

2. Hayatınızdaki Giriş Ve Çıkışların Farkında Olun

Hayat her zaman dengeli değişimler üzerine kurulu değildir ve getirdikleri ve götürdükleri bazı zamanlarda orantılı değildir. Bazen herşeyimizi verdiğimiz ya da vermeyi göze aldığımız kişiler bizi manevi anlamda sömürmekten ve duyusal olarak bizi tükenmiş bir halde bırakmaktan başka bir şey yapmazlar ve çoğu kez bunu farketmemiz oldukça fazla zaman alır. Hayatın bu ilkesini finansal yatırımlara benzeterek örneklendirebiliriz. Size sürekli olarak para kaybettiren bir yatırım öğesine belli bir süre sonra para yatırmayı kesersiniz. Ancak aynı durum kişisel ilişkilerde meydana geldiğinde bunu yapmaktan çekiniyoruz.

3. Elde Etmek İstediğiniz Şeyi Ve Bunu Neden İstediğinizi Düşünün

Bugünlerde insanların hemen hepsinin bir çok hedefi var ancak hayattan gerçekten ne istediklerini tam olarak bilmemekteler. Çünkü belki de, yetiştiriliş şeklimizin bir sonucu olarak hayattan ne istediğimizi değil hayattan ne beklediğimizi düşünmeye odaklandık. Sonuç olarak beklentileri karşılamakla o kadar çok meşgul olduk ki, istediklerimizi düşünmeye dahi cesaret edemez olduk.

Hayatınızın gerçekten size ait olduğunu hissetmeye başlamak istiyorsanız artık “ne istediğinizi” düşünmeye başlayın. İlk adımı atmak için diğerlerinden destek almak her zaman akıllıca bir yoldur. Ancak unutmayın ki, bu bir zorunluluk değildir. Kendi kendinize de hayatınızın dizginlerini elinize alabilecek güce sahipsiniz. Örneğin, hayalinizdeki bir şey için birikim yapmaya başlamak için sizi tutan ne var? Birikim yapmak için onbinlerce liralık maaş çeklerine sahip olmanıza lüzum yoktur.


Şimdi gidin ve bir kumbara alarak için “1 lira” atın. Bu bir lira materyalistik bakış açısıyla size komik bir rakam olarak gözükebilir. Ancak aslında alışkanlık kazanmanız ve manevi olarak zihninizi güçlendirmesi açısından 1 külçe altından bile değerlidir! Bu size tek bir adım atmanın önemini gösterecek bir yoldur. İnanması zor gelse bile böylesi basit bir alışkanlığı kazanmak dahi birçok insan için oldukça zordur. Bu basit örnekten yola çıkarak hayatınızın her alanında küçük adımlarla büyük hedeflere doğru ilerlemeyi kendinize öğretmelisiniz.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dejavu Nedir ve Biz Bunu Neden Yaşıyoruz. Emka 0 426 03-07-2018, Saat: 10:25
Son Yorum: Emka
  60 Saniye Boyunca Belirli Parmaklarınızı Ovmak Vücudunuza İnanılmaz Şeyler Yapar! Emka 0 778 28-06-2018, Saat: 16:45
Son Yorum: Emka
  4 Numaranın Manevi Önemi ve Onun Mesajını Neden Görmemezlikten Gelmemeliyiz Emka 0 1,461 13-06-2018, Saat: 18:11
Son Yorum: Emka
  Neden Evinizin Her Köşesine Tuz Dökmelisiniz? Spiritüeller 0 5,072 07-02-2018, Saat: 16:40
Son Yorum: Spiritüeller
  BİRİSİ SANA ”NASILSIN?” DİYE SORDUĞU ZAMAN VERDİĞİN CEVABA DİKKAT ET. NEDEN Mİ? Emka 0 4,893 06-12-2017, Saat: 12:22
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi