Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hemen, Hızlıca Değişmek İçin Yedi Çok ama Çok Basit Yöntem


Hemen, Hızlıca Değişmek İçin Yedi Çok ama Çok Basit Yöntem konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Bu yılı diğerlerinden daha farklı geçirmek istiyorsanız ve bu konuda ciddiyseniz, işte size özel öneriler.

1- Drama bağımlılığından kurtulun. İniş-çıkışlı duygusal durumlar enerji kaybından başka bir işe yaramaz. Bu alışkanlığınızı fark edin, kırın ve gün içinde sakin kalabildiğiniz süreyi yavaş yavaş uzatın.

2-Kendinize olan takıntınızdan ve kendinize duyduğunuz körü körüne aşktan kurtulun. Bunu başarırsanız kendini kandırma ve her tecrübeyi, her anıyı, her ilişkiyi zihninde kendi istediğin rengine boyama ve daima kendini haklı çıkarma hastalığı biraz azalır. Bu da size -belki de ilk defa- kendinizi gerçekçi bir şekilde ele alma ve kusurlarınızı objektif bir şekilde (incinmeden, yaralanmadan, niye böyleyim diye ağlamadan, yok saymadan) görme imkanı tanır.

3-Dinlemeyi öğrenin. Aktif bir şekilde dinlemeyi -yani bir başkası konuşurken içiniz içinizi yiyerek, sabırsızlıkla kendi sıranızı beklemek yerine hakikaten dinlemeyi- başarmaya çalışın.

4- Kendinizden bahsetmeyin. Her fırsatta anılarınızı, huylarınızı, beğenilerinizi vs. anlatarak sahte kişiliğinizi güçlendirip pohpohlamayın. (Bu arada üzgünüm, ama hiç kimse sizin veya benim kişiliğimizle o kadar da ilgilenmiyor. Eğer dinliyorlarsa kendilerini anlatmak için sıra beklediklerindendir.)


bigstock-Man.jpg


5-Şikayet etmeyin, mızmızlanmayın. Her şey, herkes ve her durum sizin beğeninize uygun olmak ve size hizmet etmek zorunda değil. Bu basit gerçekle yüzleşin ve bunu içselleştirin. Zor zamanları, size rahatsızlık veren durumları sakince ve zarafetle atlatmaya çalışın. Böylece drama bağımlılığı da azalır.

6- Otomatize, ezbere hareketlerinizi fark edin. Kendinizi bir bilim insanı tarafsızlığıyla -kınamadan ve övmeden- izleyin ve uyanık kalın.

7- Tembel olduğunuz alanları keşfedin ve bütün gücünüzle tembelliğe karşı koyun. Erken kalkamıyorsanız: kalkın. Spora gidemiyorsanız: gidin. Bahaneler üretmeye ve ertelemeye son verin.

Eğer siz değişmezseniz hiçbir şey değişmez. Siz aynı kalırsanız bu sene ve bundan sonraki bütün seneler eskinin tekrarından ibaret olur. Değişim zor bir iştir ve yoğun, disiplinli, ciddi bir çalışma gerektirir. Birkaç kitap okuyup, birkaç kursa giderek değişim yaşanamaz.
Bir şeyi değiştirmek ve ileri götürmek için önce onun ne olduğunu, şu anda hangi seviyede durduğunu iyice anlamak gerekir. Kendinizi izleyin, bilincinizi izleyin.


İyi seneler.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aydınlanmanın Ötesindeki Bir Seviyeye Ulaşmak İçin Uyanmamız Gereken 12 Bilinç Boyutu Emka 0 757 06-07-2018, Saat: 00:31
Son Yorum: Emka
  Hayatınıza Bolluğun Akışını Çekmek İçin Bir Ritüel Emka 0 938 05-07-2018, Saat: 22:18
Son Yorum: Emka
  Gerçeğe Uyanmak İçin 5 Büyük Adım Magnetho 0 660 03-07-2018, Saat: 14:25
Son Yorum: Magnetho
  Bu Basit Zihinsel Hileler Zihninizin Efendisi Olmanıza Yardımcı Olacaktır! Emka 0 665 02-07-2018, Saat: 12:48
Son Yorum: Emka
  Dünya'nın Frekanslarına Topraklanmak ve Bağlanmak İçin 5 Teknik Emka 0 567 30-06-2018, Saat: 16:53
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi