Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kan Grubu 0 Olan İnsanların Bu Kadar Özel Olmasının Nedeni


Kan Grubu 0 Olan İnsanların Bu Kadar Özel Olmasının Nedeni konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
0 kan grubu, kurnaz, agresif ve yırtıcı olan atalarımızın ilkel kan grubudur.

Bu kan grubunda olan insanlar, bugüne kadar herhangi bir toplumda önemli roller oynamaktadır. Liderlik, savaşçıl, enerji ve odaklanmaya devam etme yeteneği, kan grubu 0 olan kişilerin en iyi özellikleri arasındadır. Güçlü ve üretken olabilirler.

Ancak, stres altında oldukları zaman, kızgın, hiperaktif ve dürtüsel olabilirler. Kötü beslenme, egzersiz eksikliği, sağlıksız alışkanlıklar veya yüksek stres düzeyleri, onları insülin direnci, tiroid bezi ve obezitenin düşük aktivitesi gibi olumsuz metabolik etkilere karşı daha duyarlı hale getirmektedir.

Kan grubu 0 olan insanlar ülser, tiroid bezi disfonksiyonu, tiroid bezinde düşük hormon seviyesi ve iyot eksikliği gibi bazı sağlık sorunlarına yatkındır. Bu, obezite, mide asidi ve hatta tümörler gibi birçok istenmeyen etkiye neden olur.

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Mi...2d965f.jpg

Peki Bu Kan Türünü Benzersiz Kılan Nedir?

Japonya'da, bu kan tipi uzun zamandır belirli bir kişilik tipiyle ilişkilendirilmiştir. Japonlar, bir iş için görüşme yaparken sıklıkla kan grubundan bahseder! Kan grubu 0 olan kişiler genellikle sorumlu, kararlı, organize, odaklı, bilinçli ve pratik olarak tanımlanır.

Daha iyi yönelebildiklerine ve daha iyi birer lojistik görevlisi olduklarına inanılmaktadır. Çünkü ataları, hayatta kalabilmek için çevreyi gözlemlemek ve doğru değerlendirmek zorunda kalan avcılardı.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu kan grubu olan insanlar ülser ve tiroid bezi disfonksiyonu gibi belirli hastalıkları almak için yatkındırlar. Ek olarak, tiroid bezinde sıklıkla düşük bir hormon seviyesine sahiptirler ve iyot eksiklikleri vardır.

Ayrıca, diğer kan türlerine göre daha yüksek mide asidine sahiptirler, bu da genellikle mide tahrişine ve mide ülserine yol açar.

Stres aşırı öfke ve hiperaktivite neden olabilir. Bu kan grubundaki insanlar, aşırı yorgun, depresif veya sıkılmış olduklarında yıkıcı davranışlara karşı daha savunmasızdır.

Bu, kumar oynama, heyecan arama, risk alma ve dürtüsellik içerebilir. Kafein ve alkolden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Kafein, bu kan türüne sahip insanlarda zaten yüksek olan adrenalin ve nor-adrenalin seviyelerini yükseltmek için özellikle zararlı olabilir. Düzenli fiziksel aktivite haftada 3 ila 4 kez gereklidir.

Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Seçilmiş Olan Sen Misin? Ruh Savaşçılarının 11 Ortak Özellikleri Spiritüeller 0 2,394 21-09-2018, Saat: 19:00
Son Yorum: Spiritüeller
  Avucunda "M" Harfi Olan Kişiler Çok Özel Yeteneklere Sahiptirler. Emka 0 5,957 02-09-2018, Saat: 17:53
Son Yorum: Emka
  Aydınlanmaya Ulaşmak İçin Gerekli Olan Uyanışın 10 Aşaması Magnetho 0 2,573 22-07-2018, Saat: 13:48
Son Yorum: Magnetho
  Hayatınızda İhtiyacınız Olan 3 Tip İnsan Emka 0 1,834 05-07-2018, Saat: 17:37
Son Yorum: Emka
  Dünyayı Değiştirmek İçin Burada Olan 7 Çeşit Empat Emka 0 4,905 18-06-2018, Saat: 12:03
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi