Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ŞAMAN ŞİFA NEDİR? İNSANOĞLUNUN BİLDİĞİ EN ESKİ UYGULAMA


ŞAMAN ŞİFA NEDİR? İNSANOĞLUNUN BİLDİĞİ EN ESKİ UYGULAMA konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Şamanizm, insanoğlunun bildiği en eski ve iyileştirici uygulamadır. Şöyle ki, Şamanizm ve şamanik şifa, 100.000 yıldan fazla bir süredir geri dönüyor ve tüm dünyaya yayılmaya başlamıştı.

Şamanizm nedir?

Şamanizm, doğal olarak dünyanın her yerinde, tüm tarih boyunca, bireylerin gereksinimlerine bir tepki olarak ortaya çıktı. Şamanizm, içgörülemeyen devletler veya ruh alanları ile içgüdüsel olarak bir araya gelme ve ilişkilendirme gösterimi göz önüne alındığında, içgörü ve düzeltmeler için eski bir birikimdir.

"Şaman şifa" Sibirya Tungus klanından kaynaklanır ve açıkça “derin şifacı” ya da “daha da şaşırtıcı " anlamına gelir.

Çoğunlukla, her grup için bir şaman vardır. Bu şamanlar, bireysel ve kamusal gelişim ve onarımın nihai hedefi ile ruh alanına ulaşırlar. Bunu, canlı yolların yeniden kurulması ve serbest bırakılması, ruh parçalarının yeniden canlandırılması ve diğer dünya dışı hastalık parçalarını ve cevaplarını bulmak için fiziksel olmayan yardımcılarla konuşmak suretiyle yaparlar. Bu gerçekliğe sızan kapasite, onları dünyanın ilk uzmanları, hikayecileri, maneviyatçileri ve hatta psikoterapistleri olarak gösteriyor.

Şamanizm Sorumluluk ile Gelir

Ruh alanından istihbarat uygulamak için bu yetenek, fiziksel alanı onarmak ve değiştirmek için son hedefi göz önünde bulundurarak şamanları diğerlerinden ayıran şeydir.

Şamanlar da inanılmaz eğitmenler olarak devam ederler, çünkü her şeyin enerjik olduğunu gösterirler; Dünyanın kendisi, gökyüzündeki yıldızlar ve hatta etrafta görülen esinti gibi her şey birbirine bağlı ve canlıdır. Bunun için, bir gruptaki insanlığın, doğanın ve ruhun hoşgörülü uyumunu sergilemek ve devam ettirmek de şamanın parçasıdır.

Şamanların bazı şekillerde eğitimci olarak geçmesine rağmen, çok sayıda şamanik şifacı şamanizmi bir din olarak görmezler.

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Mi...d7e33a.jpg


Şamanik Şifa Nedir?

Şamanik bakış açısında, gerçek bir telafi edici - derin onarım - fiziksel düzeyde imkansızdır. Onarım, bütünlüğe geri dönmeyi amaçlayan bir iç faaliyettir. Diğer dünya çapındaki tamirler, hastalığa neden olan kökten - derin - sorunlara yol açar.

Şamanların, ruh alanlarına olan açıklıklarına bakılmaksızın, tüm toparlanmanın kendiliğinden tamir edileceğine güvenir; şaman iyileşmesi için. Şamanik bir şifacı, başka bir kişinin bedeninin canlılığını nasıl hareket ettireceğini ve kontrol edeceğini bilir ve ruhsal alandan zekâya gidebilir, ancak açık bir iyileşme kişinin ruhunun içinde gerçekleşmelidir.

Olduğu gibi, bir adam iyileşmesi için tam sorumluluk üstlenmeye hazır olmalıdır - başka bir dünyadaki bedeninin dışında kalan bir ilahi hap yoktur. Şaman, dikkate değer bir rehber olabilir, ancak uygun yanıtların çoğunu vermez.

Doğru Şamanı bulmak için Yöntem ve Uzmanlıklar

Tüm şamanların yeni eğilimi ve onarım tarzı olduğu için, iyileşmeyi arayan her birinin de eğilimleri vardır. Bunun için, şaman iyileşmesinden sorumlu şamanların muazzam ürün yelpazesinde bulunması gereken önemli bir mükemmellik ölçüsü vardır ve iyileşmek için farklı stratejileri vardır - bir şaman bir birey için ideal olabilir.

İyi bir şamanın nitelikleri

Birisinin “şaman” unvanına sahip olmasına rağmen, bu onların doğal olarak kutsal bir ahlaki ya da cennetsel, Tanrı / Tanrıça gibi bir varlık yaratmadığını dikkate almak inanılmaz bir öneme sahiptir. Birileri bir şaman olduklarını ve şamanik iyileşme yeteneğine sahip olduklarını iddia edebilir, ancak bu onların en iyi beklentileri olduğu anlamına gelmez.

Bunlar bazı şamanik özelliklerden birkaçıdır.

*Mütevazi değildirler - gerçek bir şaman kahraman gibi davranmaz;
*Güvenilirler;
*Bireysel sınırları zorlamazlar;
*Sizi en ufak bir yargılama bile olmaksızın olduğunuz gibi kabul ederler.
*Sevgi dolu, sessiz bir havaya sahipler;
*Onlar, günahsız kimselerdir.

Nitelikler ve Eğitim

Şaman şifacısına dönüşmek için resmi bir norm olmadığı için, şamanın farklı müşterilerinden olumlu bir giriş yapabilmesi esastır. Ayrıca, bir şaman haline nasıl dönüştükleri ve ruh alanından nasıl kazandıkları hakkında konuştuklarının sertifikalı bir hikayesini anlatma kapasitesine sahip olmalılar.

Örneğin, bir şaman, şaman iyileşmesi sırasında ruhlu bir iyileşmeyi tamamlamak isterse, daha önceki bir hazırlık tarihine sahip değildir veya ruh alanından ruh kurtarma işlemini nasıl ele geçirdiklerini netleştiremezler, belki de bu daha zorlu işi oynamak için tamamen hazır olmamışlardır.

Kişisel Sezgi


Her şeyin dışlanmasına, içgüdülerine uyum sağlamaya teşvik edilir. Şaman iyileşmesi sırasında bir şaman  bir şeyler hissederse, muhtemelen-buna uyum sağlar.

Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski Mısırlılar, Epifiz Bezinin Gücünü Nasıl Açığa Çıkaracaklarını Biliyorlardı Emka 0 5,929 23-07-2018, Saat: 22:17
Son Yorum: Emka
  Beyaz Işık Koruması: Nedir ve Nasıl Kullanılır? Emka 0 2,352 09-07-2018, Saat: 13:37
Son Yorum: Emka
  Dejavu Nedir ve Biz Bunu Neden Yaşıyoruz. Emka 0 1,363 03-07-2018, Saat: 10:25
Son Yorum: Emka
  BU SIRADIŞI ESKİ MEYVE AĞRIYI AZALTIR, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ VE DAHA FAZLASINI ARTIRIR Emka 0 1,573 01-07-2018, Saat: 23:20
Son Yorum: Emka
  Korkuyu Nasıl Aşacaksınız? Bu Eski Şaman Tekniği Psikologlar Tarafından Öneriliyor. Emka 0 3,040 16-06-2018, Saat: 13:01
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi