Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sezgileri Kuvvetli Olan İnsanlarda Bulunan Olağanüstü 5 Özellik


Sezgileri Kuvvetli Olan İnsanlarda Bulunan Olağanüstü 5 Özellik konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Empatik insanları diğer insanlardan ayıran eşsiz özellikler vardır. Onlar bulundukları bir ortamdaki enerjiyi ve bir arada oldukları insanların ne hissettiğini anlayabilirler. Farkındalık seviyeleri öylesine yüksektir ki bazen düşüncelerini kontrol edemezler ve empatik olmanın bir lanet olduğunu düşünürler. Fakat bu bir yanılgıdır. Bu aslında çok sıradışı ve kullanışlı bir özelliktir. İşte empatiklerin sahip olduğu bu olağanüstü özelliklerden birkaçı.

james.jpg

1. Empati yetisi sahibi insanlar zihin okumada çok başarılılardır.

zihin-okuma.jpg

İnsanların ne düşündüğünü tahmin edebilmek empati yetisi güçlü olan insanlar için çok kolaydır. Hepimiz karşımızdaki insanın ne düşündüğünü az çok tahmin edebiliriz. Fakat empatik insanlar kadar değil. Herkes karşısındakinin mimiklerinden ve davranışlarından o insanın neler düşündüğüyle ilgili tahminlerde bulunur. Fakat empatikler buna çok dikkat etmezler sadece zihnin içindekilere odaklanırlar.

2. Empati sahibi insanlar kendilerinin kahramanıdır.

superman-758x505.jpg

Bu onların farkındalık sahibi olmalarından kaynaklanıyor. Bu sayede kendilerini de iyi tanıyorlar ve hislerine güveniyorlar. Kendilerini iyi tanıdıkları için başkalarının negatif yönlendirmeleriyle ilgilenmiyorlar.

Bir ortamdaki enerjiyi iyi kokladıkları ve insanları da iyi tanıdıkları için bir tartışma esnasında ortamı kolayca yönetebilirler. Karşılarındaki insanı tanıdıkları için nasıl o kişiyi kontrol edebileceklerini de iyi bilirler. Aslında bu insanlar iş hayatında bayağı başarı sağlayabilirler. Çünkü muhattap oldukları insanlarla nasıl uzlaşacaklarını da sezgileri sayesinde kolayca bulurlar.

3. Hayatlarına alacakları insanları iyi seçerler.

en-iyi-arkada%25C5%259F.jpg

Empatikler tanıştıkları insanlar hakkında çok iyi tahminlerde bulunurlar. Bu özellikleri onlara, yeni tanıştıkları bir insanı hayatlarına yaklaştırıp yaklaştırmamak konusunda bir seçim yaparken yardımcı olur. Ama yanıldıkları insanlarla ilgili tecrübeler edinerek bu konuda daha güçlü bireyler olurlar. Bazı empatikler dışarıdan çok iyi ve dost canlısı görünen insanları anlarlar ve onların enerjilerinden etkilenirler. Genelde haklı çıkarlar ve çevrelerindeki insanların şaşkın tepkileriyle karşılaşabilirler.

4. Empati yetisi yüksek olan insanlar hayatlarına iç güdülerine göre yön verirler.

i%25C3%25A7-g%25C3%25BCd%25C3%25BC.jpg

Bunu isteyerek yapmalarına gerek kalmaz. Bu iç güdüsel bir şeydir. Bir iş görüşmesinde, aşk hayatlarında, aile hayatlarında ve karar vermek zorunda kaldıkları bir durumda iç sesleri onları uyarır ve fark etmeden onu dinlerler. İç seslerine karşı koyamazlar ve karşı koydukları zaman da rahatsız olurlar. Siz de empati yetisi yüksek bir insansanız iç güdüleriniz sizi yanıltırsa üzülmeyin. Her seçim bir tecrübedir.

5. Arkadaşları sürekli onlara danışırlar.

arkadaslar.jpg

Empati yetisine sahip insanlar hemen fark edilirler ve genelde arkadaşları sürekli onlardan tavsiye almak isterler. Adeta bir yaşam koçu gibidirler. Hisleri çok kuvvetli olduğu için arkadaşları, yeni tanıştıkları insanlar hakkında fikir almak için önce onları tanıştırırlar. Bu onların kolayca arkadaş edinebilmelerine yardımcı olur. Bu özelliklerinin dezavantajı ise insanların sürekli dertlerini dinlemekten yorulacak olmalarıdır. Diğer insanların enerjileri onları yorabilir. Bu esnada karşılarındaki kişiyle dürüst bir şekilde konuşup meseleyi çözebilirler. Her insan kendine zaman ayırmalıdır ve kimse bunun için izin almak zorunda değildir.

Kaynak: filoji.com/sezgileri-kuvvetli-olan-insanlarda-bulunan-olaganustu-5-ozellik/

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Seçilmiş Olan Sen Misin? Ruh Savaşçılarının 11 Ortak Özellikleri Spiritüeller 0 2,225 21-09-2018, Saat: 19:00
Son Yorum: Spiritüeller
  Avucunda "M" Harfi Olan Kişiler Çok Özel Yeteneklere Sahiptirler. Emka 0 5,593 02-09-2018, Saat: 17:53
Son Yorum: Emka
  Aydınlanmaya Ulaşmak İçin Gerekli Olan Uyanışın 10 Aşaması Magnetho 0 2,403 22-07-2018, Saat: 13:48
Son Yorum: Magnetho
  Hayatınızda İhtiyacınız Olan 3 Tip İnsan Emka 0 1,670 05-07-2018, Saat: 17:37
Son Yorum: Emka
  Kan Grubu 0 Olan İnsanların Bu Kadar Özel Olmasının Nedeni Emka 0 6,163 28-06-2018, Saat: 03:45
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi